Російська економіка летить у пекло | Предприниматель

Російська економіка летить у пекло

Впевнене зростання, політика імпортозаміщення – так виглядав новинний фон російської економіки до середини 2014 року. Потім стагнація … Нинішні прогнози більш песимістичні, вже деякі міжнародні експерти пророкують спад російської економіки. Санкції у відповідь на агресивну політику по відношенню до України діють і це визнає навіть прем’єр-міністр Д.А. Медведєв. На нинішньому Давосі, який проходить 22 січня 2015 року, перший заступник голови уряду Ігор Шувалов, виступаючи на сніданку Ощадбанку заявив:

“Потрібно готуватися до того, що люди будуть виходити на ринок як безробітні”, – сказав Шувалов. Він підкреслив, що одне із завдань антикризового плану уряду – допомогти “пересічним громадянам та підприємцям адаптуватися до нових реальностей”.

Нові реальності не за горами, Росія так і не знизила градус на кордоні, а більше того його підігріла, своїми “гуманітарними” конвоями, розстрілом мирних жителів в Маріуполі, тому нові санкції неминучі. Ось що про кризу думає мільярдер і президент корпорації “Русал” Олег Дерипаска.

“Російському бізнесу зараз не вдається залучати кошти ні всередині країни, ні за кордоном. Вони (кредитори) всі однакові. Вони дивляться на ризики, а Росія зараз перебуває під найбільшим ризиком. ЦБ заганяє російський бізнес на кладовищі! Це саме якраз те, чого і ЦБ, і уряд домагаються “, – додав Дерипаска.

Самий головний актив Росії це нафта, на неї припадає 80% доходів федерального російського бюджету. За 2014 Росія продала 1619 млн. Барелів нафти по $ 101,72, за кожен. На 1% падіння поставок Росія втрачатиме $ 1,6 мільярда. Нафта Urals, яку експортує Росія зараз продається за ціною 46.952, не складно порахувати, скільки Росія недозароблених за 2015 рік, приблизно 35% від усього російського бюджету, якщо не проводити секвестр бюджету на 2015 рік то доведеться брати гроші з резервного фонду, який носить горде назва Фонд національного добробуту Росії (на 12 грудня 2014 – 88940000000 $). За нинішніх обставин, і ціни на нафту, російська економіка протягне не більш двох років, потім доведеться різати бюджет по живому.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.