Склад в інтернеті | Предприниматель

Склад в інтернеті

Олег Алексєєв, підприємець, який створив програму «Мій Склад», ледь не втратив свідомість, коли побачив її у вакансії, де потрібно знання не тільки «1С», а й програми «Мій Склад». «Мій Склад» – програма складського обліку, яку розробила компанія «Логнекс», яку в свою чергу створили 3 роки тому Алексєєв і його партнерів Аскар Рахімбердіев. «Нам хотілося зробити продукт розрахований на маси, при цьому недорогий і корисний», – говорить Рахімбердіев, генеральний директор «Логнекс».

Цілі у «Логнекс» досить амбітні – потіснити на ринку ПЗ для малого та середнього бізнесу не кого-небудь, а саму «1С». Сьогодні на сайті «Мій Склад» користуються послуги 150 платних клієнтів і десь стільки ж безкоштовних. На даний момент продуктів нової версії «1С: Підприємство 8» продано близько 100 000 примірників. Але шанси у «Логнекса» є. На відміну від «1С», яка продає версію коробочки і беруть гроші за наступні оновлення, бізнес модель «Логнекса» побудована за принципом «софт в оренду» – SaaS (software as a service). Тобто клієнт працює в програмі через веб-браузер, при цьому нічого не встановлюючи собі на комп’ютер. При цьому вся відповідальність за працездатність сервера і софтвера, компанія бере на себе. Головне, що софтом можна користуватися де-завгодно, єдине що потрібно, це доступ в інтернет.

Аскар Рахімбердіев – випускник Московського авіаційного інституту, а Олег Алексєєв закінчи Пензенський технічний університет на програміста, спочатку працювали в російському представництві англійської компанії OilSpace (зараз вона іменується Aspect Enterprise Solutions), яка займалася розробкою софта для нафтових компаній. Бізнес-модель SaaS тільки входила в моду, але англійці вже використовували її щосили, надаючи свій софт і свої сервери для обробки даних замовників по відвантаженнях нафти з терміналів. Хлопці вирішили зайнятися тим, що добре знали, а саме софтом для складського обліку. Тільки надавати послуги не для одного-двох великих клієнтів, а на масовий ринок – тисячі невеликих підприємств, яким цікаво заощадити на ПЗ.

Спочатку створюючи «Мій Склад» хлопці вкладали свої особисті кошти. Написавши перший код програми і почали пошуки інвестора. Щоб запустити цей проект, необхідно було не менше $ 200 тис. Рахімбердіев дзвонив у всі відомі московські інвестиційні фонди, але ніхто не виявив інтерес: сервіс не довів свою перспективу – адже у сервісу взагалі не було клієнтів. Якось спілкуючись з колегами через соціальну мережу LinkedIn, Рахімбердіев дізнався про естонський інвестиційному фонді Ambient Sound Investments (ASI), який був створений засновниками Skype. Зателефонувавши і домовився про зустріч там він швидко знайшов порозуміння – засновники ASI були впевнені в успіху моделі SaaS, і на початку 2008 року фонд купив 20% засновницькою частки «Логнекса», заплативши за неї близько $ 100 тис. Решта 80% розробники поділили межу собою порівну . Але спочатку, щоб уникнути конфліктів вони домовилися, що останнє слово завжди за Аскаром Рахімбердіевим, оскільки його фінансові та часові витрати були більшими.

Офіційно сервіс був запущений в 2008 році. Спочатку сервісом зацікавилися лише підприємці, які самі щось робили на IT-ринку, і прекрасно знали що таке SaaS. «Фактично люди почала йти тільки до кінця 2009 року, – зізнається Рахімбердіев.

Чудово розуміючи, що для підприємців ця бізнес-модель нова, хлопці заманюють їх надаючи безкоштовний повнофункціональний аккаунт на місяць. Схема запрацювала. Власник «Першої перепелиної компанії», Александ Уляев, який користується системою вже рік. – Я можу стежити за відвантаженнями товару в реальному часі, де б я не знаходився, хоч з телефону, хоч з КПК ». Він каже, що в сервісі можна легко настроювати форми звітності, наприклад накладні відвантажень в Metro; ще його підкупила «смішна вартість абонентської плати». Абонплата за одного користувача в сервісі «Мій склад» складає 20 $ на місяць, ліцензія на підключення до 10 користувачів, включаючи функцію розподіл прав доступу, – 65 $ на місяць.

На сайті «Мій Склад» є таблиця порівняння з продуктом «1С: Підприємство 8. Управління торгівлею », де порівнюється витрати на установку, впровадження, сервер та безпека конкуруючого продукту, наприклад за три роки використання продукт« 1С »з десятьма робочими місцями обійдеться в 5600 $, тоді як використовуючи сервіс” Мій Склад »витрати складуть всього 2400 $. Правда, Олександр Харитонов, керівник відділу просування економ. програм в «1С» піддав критиці і сумніву зроблене «Логнексом» порівняння: «У нього немає достатніх знань конкуруючої програми, щоб ось так порівнювати з нею свою».

Близько половини клієнтів системи «Мій Склад» – інтернет-магазини, яким потрібно чітко відслідковувати рух товару, щоб товар був на складу, та й щоб не залежувався. Є і великі підприємства. «Нам було необхідно скоординувати роботу близько десяти складів по всій країні, і« Мій Склад »виявився простим і недорогим рішенням, – говорить Михайло Іванов, IT-директор« Русагро ». – Ніяких нарікань у нас немає, програма вирішує дуже вузьке завдання ».

Крім засновників в «Логнексе» працюють ще три людини, виручка компанії в минулому році склала $ 66 тис. 50% доходу йде на оптимізацію в пошукових системах і контекстну рекламу, 35% доходу йде на доопрацювання програми, інше – поточні витрати.

Звичайно, на даний момент порівнювати масштаб бізнесу «1С» і масштаб «Логнекса» не можна. Але засновники не сидять склавши руки, зараз вони возглагают великі надії на нещодавно анонсований партнерський сервіс з фірмою «СКБ Контур», яка забезпечує здачу податкової звітності через інтернет (зараз її послугами користуються майже мільйон клієнтів по всій країні). «СКБ Контур» розвиває цілий портал SaaS-додатків, хлопці сподіваються, що «Мій склад» стане одним з них. Рахімбердіев готується до розширення, шукає нового інвестора і сподівається що переговори вже підуть простіше, тому що тепер можна без праці показати перспективу проекту ». Та й SaaS перестала був у дивину – у червні 2010 року «1C» також почали надавати в оренду свої програмні продукти. Поки, щоправда, їхні послуги коштують дорожче, ніж у «Логнекса».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.