Соліст групи «Руки вверх» Сергій Жуков — серійний інтернет-підприємець | Предприниматель

Соліст групи «Руки вверх» Сергій Жуков — серійний інтернет-підприємець

Соліст відомої поп-групи «Руки Вверх» Сергій Жуков розповідає про своє магазині подарункових сертифікатів.

Сергій Жуков, раніше успішний співак і музикант став серійним інтернет-підприємцем. Про один з його проектів вже писав діловий журнал Forbes. Як з’являються нові ідеї? Як він планує заробляти на новому стартапі? Яким досвідом він може поділитися з іншими підприємцями?

Колись один чоловік сказав, що, прокидаючись щоранку, він шукає таку задачу, яку не може вирішити інтернет. Замовлення квитків на літак, покупка нових джинсів або ж політ у космос? Наявність невирішеною проблеми – запорука успіху в новому починанні.

Будучи артистом, мені доводиться щодня отримувати нові подарунки, а щоб скласти всі фоторамки, іграшки та свічки, мені потрібно ціла кімната. Зазвичай, люди отримують такі непотрібні презенти на Новий рік, 23 лютого, 8 березня, день народження. Мені ж доводиться отримувати їх кожен день, таким чином, перетворюючи свою квартиру на справжній музей. Завдяки цьому, у мене виникла ідея створення такого інтернет-ресурсу, який би допоміг дарувати людям цікаві й потрібні подарунки.

Вибираємо подарунок

Нам довелося виконати чималу роботу, перш ніж відкрити свою справу: ми провели ціле дослідження, що стосується ринку подарунків не тільки в нашій країні, але і у всьому світі. Результати дослідження нас дуже обрадували. У Росії в сфері подарункових сертифікатів щорічно обертається приблизно $ 700 млн. Навіть зайнявши десяту частку в ній, ми зможемо отримати $ 70 млн, а це хороший результат. В Америці ж сфера подарункових сертифікатів приносить на ринок $ 100 млрд щорічно, що свідчить про те, що ми відстаємо на 5 років. Втім, як завжди.

«БеріДарі» – це назва нашого сервісу, який слід одній ідеї: вистачить дарувати даремні подарунки. Як працює система? Я сам використовую свій ресурс, коли хочу привітати когось. Мені досить зайти на сайт, написати поздоровлення, вказати контакти людини в інтернеті, виписати суму та надіслати.

Практично моментально людина отримує повідомлення, що містить код. Зайшовши на наш сайт, йому достатньо ввести код і вибрати той подарунок, який йому до душі. Найцікавіше, що людина не сидить суму, а тільки ті речі, які він може придбати на неї. Можна замовляти кілька товарів, поки не набереться повна сума. Наш сайт співпрацює з багатьма ресурсами, і якщо навіть у людини залишилося 5 рублів, він може придбати, наприклад, зібрання творів Пушкіна чи Достоєвського. Якщо залишається здача, то вона повертається тому, хто дарує. А от якщо не використовувати сертифікати і збирати їх, то можна накопичити на більш дорогий подарунок, навіть на автомобіль.

Працюєте у великій компанії, де майже кожен день комусь день народження? Не потрібно довго придумувати подарунок. З нашого сайту іменинник може придбати дорогий подарунок, зібравши всі сертифікати, подаровані колегами.

Ви можете використовувати «БеріДарі» для особистої монетизації. Для цього досить додати на своїй сторінці віджет, а потім можна повідомити всім про те, що опублікуєте свою нову пісню або розповідь, як тільки заробите 1000 рублів на «БеріДарі». Робіть приємне улюбленим друзям за допомогою нашого сервісу.

З чого йде дохід

На сьогоднішній день ми співпрацюємо з такими ресурсами, як ЛітРес – це Елетронние книги та література, Софткей – різні ігри і програмне забезпечення, а також з Biglion, який пропонує різні акції по купонах. У кожного партнера існують партнерські програми, згідно з якими вони виплачують певний відсоток за продажу їх товарів. Таким чином, ми отримуємо доход не на продажах сертифікатів, а на каталозі. Співпраця з цими ресурсами дозволяє пропонувати клієнтам в якості подарунків підписку на різні журнали. Ми завжди намагаємося розширювати асортимент, щоб підвищити популярність сервісу.

Працюємо ми, як правило, з приватними споживачами, але робота з корпоративними клієнтами є ключовою в плані монетизації. Візьмемо для прикладу акцію FMCG компанії, яка пропонує покупцеві купити пляшку пива і знайти під кришкою якийсь приз. Для проведення цієї акції необхідно багато витрат, таких як виготовлення сувенірів, їх зберігання, доставка одержувачам. Ми ж пропонуємо можливість спростити цей процес. Достатньо лише визначити вартість подарунка, потім купити необхідну кількість кодів. Ми не примушуємо споживачів підлаштовуватися під нашу систему і можемо брендировать сайт спеціально під будь-яку компанію. А люди зможуть знаходити під кришкою все, що вони захочуть.

Зараз у нашій команді всього сім чоловік, а тому виконати 40000 запитів на годину у святковий день буває нелегко. Колись я і мої партнери по бізнесу Ігор Акінфєєв і Сергій Максимчук вклали в цю справу $ 500 000, і вже зараз ми ведемо переговори з більш, ніж п’ятьма фондами з питання подальшого фінансування.

Поради початківцям

На жаль, деякі корпорації навіть не намагаються приховати той факт, що вони запускають на ринок прототип західного продукту. Як людина творча, я завжди намагаюся створити щось нове. Звичайно, прототипи західних продуктів можуть стати дуже продаваними в нашій країні. Наприклад, ті ж подарункові сертифікати стають все більш популярними. Але от створити щось незвичайне і нове набагато складніше. Так інвестиції в автоматичні переклади для людей глухонімих йдуть на спад, в той час, як безглузді побудки вранці викликають масу емоцій.

У наш час все більш важливою стає візуалізація. Великих успіхів у цьому спромоглися Foursquare та Instragram, адже підписи під їх картинками навіть не треба читати. Таким чином, колажі стають більш популярним, ніж тексти. Те ж має бути і з послугами – просто, зрозуміло і швидко.

Якщо ви хочете відкрити свою справу, вам необхідно діяти. Робіть те, що вам подобається, читайте, радьтеся, спілкуйтеся. Зараз у кожної людини є величезні можливості знаходити нову інформацію. А якщо щось не вийшло, обміркуйте, що не так і виправляйте. Починайте реалізовувати свої ідеї прямо зараз, а головне не зупиняйтеся, адже завжди є і злети, і падіння. І якщо ви хочете домогтися успіху, не відступайте при першій же невдачі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.