Травень 28, 2018

Поради для франчайзі

липень 18, 2012    ПрактикумРаспечатать эту статью

Поради для франчайзі

Загальні принципи успішного бізнесу на сьогоднішній день відомі кожному підприємцю. При відсутності великих грошових коштів потрібно взяти кредит або лізинг. Для зменшення податкового тягаря є спрощена система оподаткування. Для зменшення ризику – працюй посередником, агентом або просто купи франшизу. Грамотно комбінуючи всі ці методи, можна домогтися ефективних результатів і як наслідок – стабільного та успішного бізнесу. Однак не варто заважати теорію з практикою, тому розглянемо деякі практичні боку більш докладно.

Створення бізнесу нагадує курси водіння автомобіля. Управляє автомобілем водій (франчайзі), він же вирішує куди їхати і куди повертати, однак при виникненні екстреної ситуації на допомогу приходить інструктор з водіння (франчайзер). Саме в таких ситуаціях варто оцінювати потенційного франчайзера – по досвіду, репутації та можливості надати допомогу при виникненні форс-мажорних обставин.

Іноді крім надання виключного права на використання, франчайзер одночасно стає інвестором або співзасновником компанії. У таких випадках вкладаючи свої гроші і ризикуючи торговою маркою, франчайзер зацікавлений не тільки в поверненні вкладених коштів, а й в завоюванні певної частки ринку. Саме отримання частки в компанії є запорукою її успішного розвитку для франчайзера , оскільки в руках опиняється потужний важіль керування.

Однак є й інша сторона. Наявність співінвестора або співзасновника накладає на франчайзі певні рамки у прийнятті рішень і при появі більш цікавого і прибуткового проекту, є ризик, що вкладені ресурси франчайзера попрямують саме туди, при цьому відбудеться відтік грошових ресурсів з вашого підприємства.

Крім цього існує інший ризик, у багатьох договорах франчайзингу немає умов, які дозволяють франчайзі виробляти свою діяльність на конкретній території, а це означає, що навпроти вас в будь-який час може виявитися такою ж, а то й не один франчайзі під цим же брендом. Щоб уникнути такої ситуації рекомендується прописувати в договорі умови про виключне право ведення своєї діяльності на певній території.

Що стосується оподаткування, то найпростіший спосіб ведення бізнесу по засобом франчайзингу – це єдиний податок. Однак такий варіант можна застосувати не до всіх видів діяльності.

Мудрий правитель і стратег Цезар свого часу зауважив: – «Ворог чекає там, де його найменше очікуєш». Можливо трохи подумавши, ви передумаєте і все ж прийміть рішення купити франшизу. В кінцевому підсумку, франчайзинг – це спосіб суперництво, яке вимагає значних витрат, у взаємовигідне співробітництво, яке приносить успіх обом сторонам.

Мітки: , ,