Поради для франчайзі | Предприниматель

Поради для франчайзі

Загальні принципи успішного бізнесу на сьогоднішній день відомі кожному підприємцю. При відсутності великих грошових коштів потрібно взяти кредит або лізинг. Для зменшення податкового тягаря є спрощена система оподаткування. Для зменшення ризику – працюй посередником, агентом або просто купи франшизу. Грамотно комбінуючи всі ці методи, можна домогтися ефективних результатів і як наслідок – стабільного та успішного бізнесу. Однак не варто заважати теорію з практикою, тому розглянемо деякі практичні боку більш докладно.

Створення бізнесу нагадує курси водіння автомобіля. Управляє автомобілем водій (франчайзі), він же вирішує куди їхати і куди повертати, однак при виникненні екстреної ситуації на допомогу приходить інструктор з водіння (франчайзер). Саме в таких ситуаціях варто оцінювати потенційного франчайзера – по досвіду, репутації та можливості надати допомогу при виникненні форс-мажорних обставин.

Іноді крім надання виключного права на використання, франчайзер одночасно стає інвестором або співзасновником компанії. У таких випадках вкладаючи свої гроші і ризикуючи торговою маркою, франчайзер зацікавлений не тільки в поверненні вкладених коштів, а й в завоюванні певної частки ринку. Саме отримання частки в компанії є запорукою її успішного розвитку для франчайзера , оскільки в руках опиняється потужний важіль керування.

Однак є й інша сторона. Наявність співінвестора або співзасновника накладає на франчайзі певні рамки у прийнятті рішень і при появі більш цікавого і прибуткового проекту, є ризик, що вкладені ресурси франчайзера попрямують саме туди, при цьому відбудеться відтік грошових ресурсів з вашого підприємства.

Крім цього існує інший ризик, у багатьох договорах франчайзингу немає умов, які дозволяють франчайзі виробляти свою діяльність на конкретній території, а це означає, що навпроти вас в будь-який час може виявитися такою ж, а то й не один франчайзі під цим же брендом. Щоб уникнути такої ситуації рекомендується прописувати в договорі умови про виключне право ведення своєї діяльності на певній території.

Що стосується оподаткування, то найпростіший спосіб ведення бізнесу по засобом франчайзингу – це єдиний податок. Однак такий варіант можна застосувати не до всіх видів діяльності.

Мудрий правитель і стратег Цезар свого часу зауважив: – «Ворог чекає там, де його найменше очікуєш». Можливо трохи подумавши, ви передумаєте і все ж прийміть рішення купити франшизу. В кінцевому підсумку, франчайзинг – це спосіб суперництво, яке вимагає значних витрат, у взаємовигідне співробітництво, яке приносить успіх обом сторонам.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.