Стартові інвестиції — де шукати? | Предприниматель

Стартові інвестиції — де шукати?

Пропонуємо кілька способів, як втілити в життя ідею і підготувати проект, який можна запропонувати інвесторам.

Існує класичний спосіб 3 F, який працює в усьому світі і допоможе вам знайти інвестиції для старту вашого бізнесу. Відповідно до цього способу допомогти вам можуть друзі (friends), сім’я (family) і дурні (fools). Але є ще кілька способів, які допоможуть вам знайти стартові інвестиції для створення нового проекту.

Використовуйте власну зарплату

IT-директор фармакологічної компанії Egis Сергій Новіков уже п’ять років як кинув курити, але тютюн його досі приваблює. Він намагався пробувати електронні сигарети, але швидко в них розчарувався. Продукція китайських фірм не відрізнялася високою якістю: рідина в сигаретах підтікала, та й акумулятори сідали дуже швидко. Так як Сергій з освіти був інженером, він вирішив не тільки розібратися в пристрої цього продукту, але і створити щось подібне самостійно.

Вже в кінці 2010 року, використовуючи водопровідні трубки і муфти, придбані на будівельному ринку, Сергій створив перший прототип електронної сигарети. Звичайно ж, сигарети не відрізнялися гарним зовнішнім виглядом, але працювали. Після цього Новіков вирішив удосконалити свою розробку і придбав токарний верстат за 80 000 рублей. У цей час його розробкою зацікавилися інші шанувальники електронних сигарет з форуму на відповідному сайті Ecigtalk.ru. Більше того, вони готові були вносити передоплату. Тому Новіков взяв на роботу токаря, який готовий був виконувати великі партії товарів. Тоді й виникло питання: «Де ж взяти коштів для розширення своєї справи?» Так як віддавати відсотки банкам не хотілося, Сергій вирішив скористатися сімейним бюджетом. Умовити дружину все ж вдалося, після чого подружжя стали витрачати на проект одну з зарплат, таким чином, вклавши в справу за рік приблизно 1 млн. рублів.

Протягом першого року Сергію доводилося поєднувати свій бізнес з основною роботою. Прокидаючись щоранку о 4 годині, він їхав на вокзал, де поїздом з Донецька йому передавали готові деталі, після він їхав в офіс. Сергій розумів, що ризиковано було йти з роботи, поки його проект ще не приносив постійного прибутку.

Те, що починалося, як захоплення, поступово перетворилося на повноцінний бізнес. Невдовзі Сергій зареєстрував ТОВ та найняв собі помічника. У цьому році він створив власний сайт, на якому відкрив інтернет-магазин Svoemesto.ru. За 4 місяці роботи йому вдалося продати більше 500 комплектів самостійно розроблених електронних сигарет. Вартість комплекту складає від 1800 до 7300 рублів, де маржа становить близько 30%. Кожну нову партію розкуповують всього за 8 хвилин. На сьогоднішній день оборот магазину вже досяг 1 млн. рублів, тому вже наприкінці весни Сергій зміг піти з Egis.

Може допомогти бюджет

Під час конкурсу «Почни свою справу», який проходив в Єкатеринбурзі незвичайний показ мод зміг оживити чоловічу аудиторію. На показі були представлені моделі-трансформери, наряди яких складалися з суконь, які мають вісім фасонів, курток-сумок і жилетів, які перетворювалися на клатч. Автором цієї незвичайної колекції стала щойно отримала диплом дизайнера випускниця Анна Попова, яка дуже мріяла відкрити свою власну справу.

Почалося все в листопаді 2009 року, коли, в результаті кризи вийшов закон, покликаний підтримувати розвиток малого та середнього бізнесу. Відповідно до закону стартапери могли отримувати гаранти на відкриття своєї справи з обласного та федерального бюджетів. Тому Анна Попова прагнула отримати такий грант.

Умови програми розрізнялися залежно від регіону. Так, наприклад, в Свердловській області всім претендентам на грант необхідно було пройти 3-місячний курс, покликаний навчити людей азам ведення свого бізнесу, після чого всі претенденти повинні були надати свій бізнес-план на перший рік, а кращий проект отримував найвищий грант у розмірі 300 000 рублів.

Як говорить сама Ганна, найважливіше було тоді було розрахувати свій кошторис, тому багато бажаючі не змогли отримати грант через необгрунтованих витрат. Ганна ж добре знала, що їй потрібно: закупити тканину, ноутбук і принтер, вишивальну машинку і оплатити роботу швеям. У той день тільки Ганні вдалося отримати максимальний грант. Але в цілому за весь 2009 рік 424 свердловським підприємцям вдалося отримати гранти на загальну суму 111 млн. рублів.

Вже через пару днів на рахунку Ганни налічувалося не тільки 300000 рублів гранту, а субсидія для безробітних, яка на той час становила 58 000 рублів, увійшла до стартовий капітал. Влітку до Анни звернулися з обласної адміністрації з проханням пред’явити звіт про витрати, і вона пред’явила всі чеки. За її словами, так як грант видають безоплатно, багато дівчатка, отримавши гроші, виїхали за кордон.

Вже до кінця літа Анна Попова отримала прибуток у розмірі 400 000 рублів, яку використовувала для закупівлі нової партії тканин і відкриття свого офісу. Як правило, такий офіс тільки через рік може вийти в нуль, але завдяки грошам, які не потрібно було повертати, Анна отримала прибуток набагато раніше.

Таким чином, кожен бажаючий відкрити свою справу можуть отримати підтримку від держави. Наприклад, в 2012 році на розвиток малого та середнього бізнесу Мінекономрозвитку виділив 19 млрд. рублів. Ці гроші знаходяться в розпорядженні регіональних влад, які і вирішують кому і на які проекти їх давати. У Свердловській області такі гранти можуть отримати люди до 30 років, достатньо лише подати заявку на участь у конкурсі.

Зовсім недавно вчорашня студентка переїхала до столиці, де планує розвивати власну марку. За її словами, вона має достатню кількість грошей, щоб продовжувати бізнес тільки завдяки гранту.

Отримайте кредит без зайвих формальностей

Засновник ТОВ «БіоФід» Георгій дякують затіяв досить незвичайний бізнес: кілька акваріумів із зеленою рідиною, на яких встановлені датчики. Таким чином, він вирощує хлорелу – мікроводорость, яку беруть за основу при виробництві кормів для тварин. Хлорела сприяє швидкому набору ваги і меншій кількості захворювань у тварин.

За освітою Георгій дякують інженер, а працює він головою представництва чеської компанії Кey Industry Engineering Group. Якось йому довелося по роботі познайомиться з біологом Миколою Богдановим, який відкрив і запатентував штам хлорели. У результаті, завдяки зацікавився виробництвом хлорели.

Вже тоді потенційним клієнтом Георгія стала Російська зернова компанія, яка вледела свинокомплексом в Тамбовській області. Але підписати контаракт відразу не вдалося, оскільки компанія не погоджувалася використовувати хлорелу до того, як вона буде протестована, що, у свою чергу вимагало від Георгія 1 млн. рублів на організацію подібного експерименту. Дуже скоро він зрозумів, що позичати гроші в банку – це не для нього, і в спробах знайти гроші для тестування він став звертатися до мікрофінансовим організаціям. Тоді прийшла перша удача – компанія «Русмікрофінанс» погодилася виділити Георгію потрібну суму з умовою, що вони отримають повний контроль за витратою коштів. Крім того, Георгій отримав 1 млн. рублів під 16% річних, у той час, як банки просили 25%.

Вже в березні 2012 року дякують запустив тестування, яке завершилося в липні. Зараз власник тамбовського свинокомплексу готовий інвестувати 10 млн. рублів у виробництво мікроводорості. І хоч зараз дохід Благодарева практично нульовий, вже через рік він планує досягти обсягів продажів в 4-5 млн. рублів за один місяць. А до лютого 2013 він повинен повернути кредит «Русмікрофінансу».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.