Підсумок: світовий ринок сталі за період 27 січня – 3 лютого 2011 | Предприниматель

Підсумок: світовий ринок сталі за період 27 січня – 3 лютого 2011

Східноазіатський ринок взяв двотижневу паузу на святкування Нового року за китайським календарем. Однак в інших регіонах активність меткомпаній залишається високою. Виробники продовжують піднімати ціни, щоб компенсувати зростаючі витрати на сировину. При цьому, попит, принаймні, в Європі та США досить високий, щоб виправдати ці підвищення. Тим не менше, опір з боку споживачів поступово збільшується, так що ринок вже близький до піку підйому, за яким послідує понижувальна корекція.

Напівфабрикати

Активність на близькосхідному ринку заготовок різко впала. Регіональні прокатники, поповнивши запаси напівфабрикатів в середині січня, припинили закупівлі та не готові відновити їх з-за невизначеної ситуації в будівельній галузі. Постачальники офіційно поки утримують колишні котирування, проте нечисленні операції здійснюються за нижчими цінами. Так, за даними різних джерел, вартість заготовок виробництва СНД скоротилася до $ 620-640 за т FOB, турецькі компанії пропонують її по $ 650-660 за т FOB.

Очікується, що в найближчі тижні ціни продовжать зниження. Попит на заготовки на Близькому Сході відновиться не раніше березня, ціни на лом стабілізувалися, а азіатські компанії тимчасово покинули ринок через свята. Турецькі і арабські прокатники готові купувати російські і українські заготовки по $ 610-615 за т FOB, а іранські компанії припинили угоди через спад на внутрішньому ринку довгомірного прокату.

У Південно-Східній Азії котирування перед святами впевнено йшли вгору незважаючи на відсутність видимого попиту. За оцінками аналітиків, з середини лютого по всьому регіону розпочнеться подорожчання арматури і катанки внаслідок пожвавлення в регіональній будівельної галузі. Тому постачальники напівфабрикатів заздалегідь готують грунт для підйому. Вартість тайванських і малазійських заготовок, при цьому, вказувалося в розмірі до $ 700 за т CFR, російська продукція пропонувалася за $ 680-690 за т CFR.

Високими темпами зростали в кінці січня ціни і на азіатському ринку слябів. Місцеві прокатники зіткнулися з найсильнішим дефіцитом напівфабрикатів. Бразильська і австралійська продукція, судячи з усього, не з’явиться в регіоні до квітня, а постачальників з СНД вдало уклали контракти з американськими і європейськими покупцями. В результаті вартість слябів на Далекому Сході досягла $ 700 за т CFR, а нові пропозиції після свят очікуються на рівні не нижче $ 710-730 за т CFR.

Конструкційна сталь

Депресія на близькосхідному ринку довгомірного прокату в кінці січня-початку лютого посилилася. Єгипетська економіка паралізована, банки припинили платежі, не функціонує Олександрійський порт, місцеві меткомпанії зупинилися. Таким чином, країна, колишня великим покупцем арматури, на невизначений термін виявилася поза ринком. При цьому, безлади найближчим часом можуть початися і в інших арабських країнах. На думку експертів, в зоні ризику знаходяться Ємен, Сирія і Алжир.

У цій ситуації уряди арабських країн не стверджують нових будівельних проектів, а дистриб’юторські компанії не створюють запасів прокату. Поточні потреби задовольняються, в основному, за рахунок продукції місцевого виробництва. На початку лютого внутрішні ціни на арматуру трохи підросли в ОАЕ і Катарі, але в інших країнах регіону котирування стабільні, а в Ірані триває спад. На довершення всього, через свята не функціонує і ринок Південно-Східної Азії, хоча в середині лютого там очікується деяке підвищення котирувань.

Турецьким виробникам арматури доводиться орієнтуватися на внутрішній ринок, а також на США, де через різке подорожчання довгомірної продукції в грудні-січні трейдери виявляють помітний інтерес до імпорту. Ціни, при цьому, знизилися до $ 680-695 за т FOB і, на думку аналітиків, можуть ще опуститися в найближчим часом. Експортери з СНД в січні встановлювали експортні котирування на арматуру в межах $ 680-700 за т FOB, а на катанку – в середньому, на $ 10 за т вище, але в лютому їм, очевидно, доведеться опустити їх на $ 20-30 за т.

У Європі покупці очікують у лютому зниження цін на довгомірний прокат внаслідок здешевлення лома і тому призупинили закупівлі. Між тим, на поступки поки пішли тільки заводи півдня Європи, що скоротили вартість продукції приблизно на 10 євро за т як для внутрішніх, так і для іноземних покупців. Котирування на арматуру в Італії становлять 530-540 євро за т EXW або 530 євро ($ 731) за т FOB при експорті в Алжир, що залишився єдиним більш-менш серйозним покупцем європейської продукції. Між тим, східноєвропейські компанії до цих пір пропонують арматуру по 570-580 євро за т EXW, а німецькі виставляють ціни на березень до 600 євро за т EXW. На думку аналітиків, ці ціни завищені і найближчим часом, швидше за все, трохи впадуть.

Листова сталь

Перед відходом на двотижневі канікули східноазійські компанії оголосили про підвищення цін, яке вступить в силу відразу після відновлення нормальної ділової активності. Вартість плоского прокату передбачається підняти на $ 20-30 за т. Зокрема, китайські компанії розраховують в середині лютого довести ціни на гарячекатані рулони до $ 730-750 за т FOB, а на холоднокатані – до більше $ 850 за т FOB. Японські Nippon Steel і JFE Steel заявили про збільшення внутрішніх котирувань, а також декларували намір довести вартість гарячого прокату для покупців в ЮВА до $ 780-800 за т CFR з поставкою в березні. До цього процесу приєдналися і індійські виробники, що додали близько $ 50-80 за т. Нові ціни на г / к рулони в підсумку повинні перевищити позначку $ 860 за т EXW.

У принципі, попит на плоский прокат в регіоні після святкової паузи, дійсно, повинен піти вгору. Споживачі і дистриб’ютори потребують поповнення запасів, та й в економіці країн регіону навесні прогнозується пожвавлення. Правда, проблемою може стати надлишок пропозиції, що виник внаслідок розширення виробництва сталі в Китаї, Кореї та Японії. Особливо жорстка конкуренція між місцевими компаніями спостерігається на ринку суднобудівного товстого листа, вартість якого, можливо, так і не перевищить $ 800-820 за т CFR Корея.

Ціни на продукцію російських і українських компаній консолідуються. Вартість г / к рулонів на лютий встановилася в інтервалі $ 720-750 за т FOB, на цьому рівні котирується і українська комерційна товстолистова сталь для близькосхідних покупців. При цьому, постачальники сталевої продукції в регіон розраховують на подальше підвищення. Зокрема, до країн Перської затоки останнім часом надходили пропозиції з продажу гарячого прокату більш ніж по $ 800 за т CFR.

Перешкодити металургам може низький попит на листову продукцію в близькосхідних країнах, що робить подальший підйом цін проблематичним. Так, у Туреччині внутрішні котирування на г / к рулони в кінці січня стабілізувалися на рівні $ 820-850 за т EXW, причому, трейдери розраховують на поступки. Експортні ціни знаходяться в інтервалі $ 820-840 за т FOB при поставках до Європи, де ситуація поки складається на користь металургів.

Європейські дистриб’ютори ще не завершили процес формування запасів, до того ж, навесні і тут прогнозується розширення обсягів споживання сталевої продукції. Тому попит на плоский прокат залишається високим, а ціни ростуть. Більшість меткомпаній вже розпродали березневу продукцію і оголосили про прийом замовлень на квітень. При цьому, вартість г / к рулонів передбачається довести до 620-640 євро ($ 856-883) за т EXW. Російської продукції на європейському ринку зараз мало, а от українська пропонується по $ 760-790 за т DAP кордон України. На думку аналітиків, європейські компанії дещо перебільшують свої можливості з підйому цін. Як повідомляють трейдери, споживачі все сильніше заперечують проти подорожчання гарячого прокату до більше 600 євро за т EXW.

Спеціальні сорти стали

Азіатський ринок нержавіючої сталі закрився на канікули, але в останні дні перед Новим роком тайванська Tang Eng встигла зробити заяву про підвищення цін – поки тільки внутрішніх – приблизно на $ 100 за т. Аналогічне зростання експортних котирувань очікується вже в середині лютого.

Прогнози фахівців на лютий виглядають оптимістичними. З наближенням весни попит повинен пожвавитися, ціни на нержавіючу продукцію зростуть, що допоможе виробникам компенсувати чергове подорожчання нікелю до більш $ 27500 за т. Правда, домогтися стійкого зростання виробники зможуть тільки при продовженні помірної політики: в Європі, і в Східній Азії потужності з виплавки нержавіючої стали надлишкові і завантажені зараз не більше ніж на 70-80%.

Металобрухт

На початок лютого активність на світовому ринку впала до мінімуму. Турецькі компанії, забезпечивши себе сировиною на лютий, припинили угоди, а незрозуміла ситуація на близькосхідному ринку довгомірного прокату розташовує до обережності. Трейдери вказують ціни на матеріал HMS № 1 & 2 (80:20) на рівні $ 485-500 за т CFR, але ці котирування не підкріплені реальними продажами. Втім, самі експортери не мають наміру опускати ціни до менш $ 480 за т CFR, вважаючи, що до кінця лютого вони відновлять зростання.

Американські компанії прогнозують, що внутрішні ціни на брухт у лютому зменшаться на $ 10-15 за т в порівнянні з попереднім місяцем, проте, як відзначають аналітики, спад може виявитися і більш значним – до $ 30 за т. У найближчі два тижні місцевим споживачам практично не доведеться відчувати конкуренцію з боку експортерів, та й котирування на американський лом на світовому ринку як раз опустилися на $ 20-30 за т в порівнянні з піковими показниками середини січня.

В Азії ринок після свят, як очікується, почне роботу з тими ж цінами, що склалися до кінця минулого місяця: близько $ 460-480 за т CFR при постачанні матеріалу HMS № 1 & 2 в контейнерах і до $ 510 за т CFR для великих партій. Індійські компанії, правда, домоглися зниження котирувань на $ 10-15 за т, але це, схоже, тільки тимчасове явище.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.