Топ-10 найбагатших українських експатів | Предприниматель

Топ-10 найбагатших українських експатів

Список найуспішніших українських експатів містить 21 американець, 5 британців, 3 німця. Перше місце в рейтингу займає власник газети яка і проводила дане дослідження Мохаммад Захур, стан якого, за різними оцінками становить від $ 500 млн до $ 1 млрд. Група компаній ISTIL Group, яка належить Мохаммеду раніше мала більшість своїх активів у металургії, а з настанні кризи компанія більше сконцентрувала свою активність в нерухомості і медіа-бізнесі.

Друге місце займає Томаш Фіала, генеральний директор ІК Dragon Capital. Його стан оцінюється в $ 100 млн. Томаш народився в Чехії, в місті Брно, ще будучи молодим в 1996 році він приїхав в Україну у віці 22 років.

Третє місце зайняв етнічний українець народився в Польщі Богдан Батрух, стан якого оцінюється в $ 83 млн, займається кінодистриб’юції. Богдан Батрух контролює мережу кінотеатрів «Кінопалац» по всій Україні (15 кінотеатрів).

  1. Майкл Дон і Бені Голані, США мають загальний стан в $ 46 млн. Займаються ресторанним бізнесом, володіють мережею ресторанів «Світова карта», близько 30 закладів.
  2. Девід і Деніел Свірі, США накопичили $ 31 млн на двох. Є власниками агропромислової групи «Київ-Атлантик Груп».
  3. Джоан Боден і Карл Стурен, Швеція мають також на двох, $ 26 млн. Спеціалізуються на харчуванні, ще в 1995 році залучили інвестиції і заснували компанію Чумак, яка на даний момент є однією з основних виробників харчування в Україну.
  4. Єжи Конік, Польща зумів зберегти $ 24 млн. Почав свій шлях з бізнесу в Україну, займався тим, що продавав квіти, багато квітів. У 2003 році побудував завод з виробництва контрацептивів (бренд Perfekt) у Львівській області, на даний момент цей бренд займає 20% українського ринку. Слідом побудував ще один завод, також у Львівській області, однак по відновленню шин вантажівок під назвою Euromeister за $ 2,5 млн.
  5. Роберт Кеніг та Фалк Небігер, США та Німеччина. Мають $ 23 млн yа двох. Володіють мережею фаст-фудів Mr.Snack. Також є власниками 15-ти бутиків одягу, в яких представлені такі бренди групи компаній Richemont Group: Alfred Dunhill, Montblanc, Roger Dubuis, Tiffany, Van Cleef & Arpels.
  6. Джед Санден, США заробив $ 16,5 млн. Заснував медіа-холдинг KP Media, який у свою чергу володіє тижневиком «Корреспондент», новинним сайтом Корреспондент.net. і інтернет-порталом Bigmir.net.
  7. Джозеф Лемір, США. В активі Джозефа за різними оцінками $ 12-15 млн. Володіє нерухомістю та медіа-ресурсами. Володіє радіо Gala Radio.
Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.