Три помилки підприємців | Предприниматель

Три помилки підприємців

Відсутність конкуренції , глобальні масштаби і інші помилки підприємців на старті , які відлякують інвесторів.

У бізнесі правильне позиціонування свого проекту не менш важливо , ніж лідерство .

«У нас немає конкурентів»

Почути таку фразу від підприємця не дуже приємно. Адже необхідно завжди пам’ятати про те , що непряма конкуренція існує в будь-якому випадку , у вигляді яких замінників . Коли почали з’являтися платіжні автомати , непряму конкуренцію їм склали скретч- карти. Відкладена конкуренція є завжди: варто лише з’явиться нового цікавого продукту або послуги , як відразу ж з’являються їх наслідувачі , що виривають шматок ринку . Як ми почали працювати з одним цікавим проектом в інтернеті , вже домовлялися з інвесторами , зворотній зв’язок була гарною. Однак , що притаманне венчурному інвестуванню , переговори затягуються надовго , в нашому випадку на три місяці. За цей час в інтернеті з’явилося ще кілька подібних проектів , які вирізнялися хіба що оформленням і списком партнерів.

Часто ми пропонуємо клієнтам вправу на контрпозіціонірованіе : клієнт повинен розповісти , в чес відмінність між його бізнесом та бізнесом конкурентів. Найкращою відповіддю було: «Наша компанія виробляє те ж , що і Siemens (Bayer , Adidas – підставте потрібне ) , але нам це вдається в півтора рази дешевше і в два рази швидше! ». Якщо підприємець не може розмежувати його проект з проектом конкурента , то інвестування стає ризикованим.

Дохід через 17 років

Уміння позиціонувати себе корисно не тільки в плані конкуренції . Підприємець повинен місце для свого проекту в ланцюжку від досліджень до кінцевого споживача , яке принесе йому найбільшу вигоду. Один наш клієнт придумав власну технологію і унікальний комплекс приладів , призначених для дистанційної аерологічної розвідки , що досліджує зміни електромагнітного поля нашої планети. Був створений і пройшов успішне тестування прототип мобільного геологорозвідувальної станції , розміри якої дозволяли вмістити все обладнання у вантажному відсіку середньомагістрального лайнера.

Ми були здивовані , що представлений нам бізнес -план проекту обгрунтовував необхідність будівництва заводу для виготовлення приладів , відкриття офісу під центр розробок у столиці , купівлю 20 літаків Boeing 737 і відкриття офісів для продажів послуг геологічної розвідки в Південно-Східній Азії та Північній і Західній Америці . За розрахунками проект мав окупитися за 17 років , при цьому не враховувалися витрати на експлуатацію авіатехніки. Видно , що в одному проекті з’єднувалися наука , надання послуг і виробництво. Це не завжди негідне, але є одне « але». За нашими розрахунками виробництво такого комплексу з поставляються комплектуючих , які будуть збиратися в орендованому приміщенні , і здачею в оренду / продажем устаткування великим компаніям дозволить за 12-14 місяців вийти в беззбитковість . Тоді підприємець змінив позиціонування цього проекту і отримав інвестиції від другого фонду , в який ми його направили .

Ніхто не обійме неосяжне

Ніхто не обійме неосяжне , тому слід відразу визначити , чим конкретно ви хочете займатися : пекти пиріжки або продавати їх , виготовляти зубні імплантанти або їх встановлювати. Звичайно , багато великих бізнесменів люблять створювати вертикально інтегровані виробничо – збутові компанії , але це не може бути предметом венчурного інвестування . І навіть такий бізнес необхідно ретельно позиціонувати , виділяючи в ньому центри прибутку і витрат .

У нашій практиці був випадок , коли одна збиткова автобаза , що належить великої роздрібної мережі стала дочірнім підприємством , отримавши свою частку менеджменту , набір гарантій для основної компанії і право надавати комерційні послуги на відкритому ринку . Менше ніж за рік ця раніше збиткова фірма перетворилася на ще один профіт- центр холдингу. Безсумнівно , і капіталізація всієї групи компаній помітно зросла. При цьому не було потрібно залучати інвестиції , оформляти сертифікати бізнес -процесів на відповідність ISO і купувати нові компанії .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.