У справжнього підприємця повинні горіти очі | Предприниматель

У справжнього підприємця повинні горіти очі

Засновник « Сбарро » розповідає про п’ять ознаках справжнього бізнесмена .

Головні завдання власника бізнесу – вміти мотивувати співробітників , надихати їх новими проектами , придумувати нові ідеї , а також брати на себе всі ризики , пов’язані з бізнесом. Для мене завжди важливо особисто зустрітися з підприємцем , який зацікавлений в покупці франшизи на наш ресторан , щоб визначити , чи є у нього потенціал. Бувають і випадки , коли ми позбавляємо підприємця права на нашу марку , але останнім часом це відбувається все рідше. Наприклад , один із власників франшизи на місто не хотів розвивати мережу , так як йому було достатньо і однієї точки . Інший не хотів виконувати наші вказівки : не так вибудував технологічну лінію , продукти не так списував , йому , мовляв , маржі не вистачало. В результаті я визначив для себе кілька типів людей , яким я готовий віддати франшизу , – тобто ознак справжніх бізнесменів .

Бажання займатися бізнесом

Є підприємці , які очікують від франчайзингу набагато більшого , ніж він може їм дати , – вони думають , що їм досить віддати свої гроші , а бізнес хтось побудує за них. Буває , що до мене приходять посередники і кажуть, що є заможна людина , яка хоче купити цей бізнес для своєї дитини. А коли я питаю , де сама дитина , відповідь отримую , що він навчається за кордоном. У таких випадках я завжди відмовляю , так як мені потрібна людина , у якого є бажання займатися бізнесом.

Наявність досвіду

Добре , якщо у потенційного покупця франшизи вже є досвід в торгівлі або ж будь-якому іншому бізнесі і хоче прагнути створити щось масштабне . Як правило , такі бізнесмени дуже практичні – вони ретельно прораховують , що купити фрашізу набагато простіше , ніж самому придумувати концепцію свого ресторану. А потім , маючи за плечима достатньо досвіду , саами починають придумувати і запускати власні концепції , оскільки розуміють , що капіталізація може рости в обох бізнесах.

Мотивація

У справжнього підприємця горять очі. Я завжди намагаюся визначити , що саме рухає людиною , що його мотивує . Буває , що приходять молоді , які відрізняються чималим завзятістю . Якщо у людини немає прагнення стати мільйонером , мені нема про що з ним говорити , адже неамбізіозние не досягають нічого .

Структурне мислення

Я завжди оцінюю , у справі чи говорить потенційний покупець і наскільки структурована його мова . Якщо він сам не визначив , чого він хоче , розмовляти важко . Деякі обіцяють , що за рік відкриють 50 точок . Я питаю , чому саме ця цифра , де візьмеш працівників і чи готовий вкладати в маркетинг .

Принципи

Людина повинна мати якісь принципи . Що я маю на увазі ? Я б не став власником ресторанного холдингу , якби не пішов на принцип 15 років тому. Тоді у мене був свій бізнес, пов’язаний з імпортом – експортом , – у мене були продуктові склади і дистрибуція в 800 точок у столиці. Тоді вже я знав , як заробляти гроші. Але мені хотілося чогось більш цивільного , мережевого .

Спочатку я думав про магазинах , але в підсумку вирішив ресторани відкривати . Разом з братом ми вибрали франшизу Sbarro . Тоді мені було 22 роки , були гроші , але американцям дуже важко було довести , що нам можна довірити марку. Але ми їх вмовили. У першу точку , яка знаходиться біля «трьох вокзалів » ми тоді вклали $ 2 млн : все було в мармурі і виглядало помпезно : зараз на тій же площі ми будуємо ресторани набагато дешевше. Тоді в 1998 році настала криза . А у нас все було в валюті. « Данкін Донатс » і «Піца Хат » згорнули свій бізнес. Ким я був у порівнянні з ними ? Тоді я був новачком у ресторанному бізнесі , а наші партнери перебували за океаном , тому проконсультуватися було ні з ким . Але я тоді твердо вирішив , що з цього бізнесу не піду. Чи то гордість , чи то принцип. Вже в грудні 1998 ми відкрили другу точку в «Манежі ». Тоді було втрачено багато грошей , кожен місяць доводилося доповідати $ 200 000-300 000 зі своєї кишені : піцу вартістю $ 2 нам доводилося продавати по 60 центів.

Співробітники бачили , що я кожен день знаходився в ресторані, як я вболівав за цю справу , підтримали: мовляв , поки важко , можна і без зарплати попрацювати , розуміли, яка ситуація. У всіх тоді був ентузіазм. Я наполегливо шукав виходи , ми стали більше закуповувати місцевих продуктів , більше прислухатися до клієнтів . І нам вдалося вижити. Я вважаю , що це завдяки залізній волі і непохитної твердості.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.