У 2010 році деякі українські провайдери були на грані мінусовій рентабельності | Предприниматель

У 2010 році деякі українські провайдери були на грані мінусовій рентабельності

Практично третина дорослого населення України сьогодні є користувачами Інтернету.

У 2010 році, за даними провайдерів, ціни на Інтернет-доступ помітно просіли: у III кварталі тарифи деяких компаній опустилися до рівня рентабельності. Редакція BIZ.liga.net поцікавилася у компаній-провайдерів, як зміняться ціни “на онлайн” в новому році.

Довідка: дані по ринку

За даними “iKS Consulting”, на кінець III кварталу 2010 року загальна кількість абонентів широкосмугового доступу (приватних і корпоративних) в Україні склало близько 3,35 млн., з яких 2,87 млн. – домашні користувачі.

У першу десятку провайдерів “швидкого” ​​Інтернету в Україні увійшли:

Компанія/мережа Абоненбаза, тис.
“Укртелеком” 1 048
“Воля” 420,5
“Київстар”, включно УРС та “Голден Телеком” 226,2
“Bега” 122
“Тріолан” 120
“Тенет” 63,2
“Freenet” 52,3
“Airbites” 51
“Датагруп” 43,8
“IPNet” 36,2
“Фрегат” 35,1

По даним “iKS Consulting”

За даними на середину листопада цього року Україні також увійшла в Ттоп-30 країн світу по швидкості Інтернет-з’єднання (2,28 Мбіт / с), поступившись РФ з 2,59 Мбіт / с і обігнавши Чилі з 2,19 Мбіт / с. А за якістю “швидкого” Інтернету Україні – на 36-му місці в світі.

2010: Ціни просіли

“Завдяки”, в тому числі, дрібним локальним мережам і малим провайдерам, в 2010 році ARPU в сегменті високошвидкісного Інтернету помітно “просів” (близько 10%, за деякими підрахунками). За словами президента компанії “Воля” Сергія Бойка, ще у II кварталі за даними “iKS Consulting” в середньому по ринку цей показник становив близько 60 грн. на місяць, а вже зараз це 52-53 грн. “Дохід з абонента знизився на 7 грн., А це більш ніж 10%-ве падіння за трохи більше ніж квартал”, – повідомляв раніше президент “Волі”.

Як пояснив С. Бойко, з одного боку, Інтернет-доступ – це зростаючий ринок, з іншого – висококонкурентний, і ця конкуренція часто має своїм проявом демпінгові стратегії. Їх застосовують компанії, які вперше виходять на ринок домашнього Інтернету, або навпаки – з нього виходять. “Демпінг запускає ланцюгову реакцію: інші конкуренти дивляться на найвигідніше з точки зору клієнта за ціною пропозиція і намагаються зробити все можливе, вишукати всі ресурси, щоб йому відповідати. І знижується середній рівень ринкового пропозиції. У серпні-вересні ми спостерігали саму небезпечну тенденцію: в III кварталі цінову пропозицію за послугою доступу в Інтернет наближалося вже до мінусової рентабельності “, – зауважив голова” Волі “.

2011: Далі нікуди

У наступному році, на думку деяких експертів, обвальне падіння цін припиниться, тому що “далі вже нікуди”. “У 2011 році ціни на широкосмуговий Інтернет-доступ для домашніх користувачів істотно падати вже не будуть, максимум на 5-10%, оскільки ніякого економічного сенсу в цьому вже немає, і фінансової міцності в більшості провайдерів на це не вистачить”, – вважає директор з розвитку бізнесу телекомунікаційної групи «Vega» Костянтин Колесов.

На його думку, в місцях з підвищеною конкуренцією більш технічно і фінансово підготовлені провайдери будуть намагатися дати більше послуг за ті ж гроші (більш високу швидкість, IPTV, інші платні послуги), а менш підготовлені будуть втрачати частку і намагатися продати свій бізнес.
Крім того, як прогнозують провайдери, ціни можуть навіть зрости, оскільки на даний момент на ринку ШСД складається не дуже сприятлива ситуація для подальшого зростання: є потенціал у подальшому зростанні проникнення, але відсутні економічно привабливі дані для нових інвесторів, на інвестпривабливість, зокрема, впливає низький ARPU.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.