Українським підприємцям потрібно сміливіше делегувати повноваження | Предприниматель

Українським підприємцям потрібно сміливіше делегувати повноваження

Однією з «особливостей національного підприємництва» в Україну є ототожнення засновником бізнесу себе зі своєю справою і, як наслідок, дуже складні відносини з найманими управлінцями. Про це розповів кандидат економічних наук, викладач курсів Міжнародний бізнес і Міжнародні фінансові ринки Володимир Данько.

За словами Володимира Данько, українські бізнесмени, які є власниками або акціонерами бізнесу в Україну, в тому числі і власники великих бізнесів, які в 90-і і першій декаді двохтисячному демонстрували стабільне зростання, ототожнюють свій бізнес саме з самим собою або з собою і співвласником.

«Проте логіка розвитку бізнесу в усьому світі така, що як тільки бізнес стає на ноги, функціонально потрібно розділяти володіння і оперативне управління. Власник, в даному випадку, приймає на себе функції стратегічного управління – у нього вже є бачення і чуття ринку. Так, на якомусь етапі власник (акціонер) повинен наймати: він не може осягнути неосяжне. Необхідно наймати хороших професіоналів, і, чим ширше завдання, чим більше обсяги бізнесу – тим більша потреба в цих найнятих людей », – зазначає Володимир Данько.

Але в Україні, за його словами, цей перехід відбувається дуже важко, а для бізнесу це не добре. У чому причина? З одного боку, експерт констатує, що це ментальність українського бізнесмена. «Люди, які розвинулися тут, продовжують будувати свій бізнес так, як вони це робили 10-15 років тому. І сьогодні у них часто виникає конфлікт з найнятими людьми через, найчастіше, некоректної оцінки їх ролі в бізнесі », – зазначає він.

За словами Володимира Данько, така ситуація – це міна сповільненої дії, і, з часом, це буде сильно гальмувати розвиток вітчизняного бізнесу. «Цілком очевидно, що зрушення повинен відбутися в розумінні зростаючої значущості найнятого менеджера, що володіє досконалими академічними знаннями і практичним розумінням того чи іншого бізнесу, у тому числі (а може, і в першу чергу) закордонними знаннями та досвідом. Саме цей прошарок управлінців-інтелектуалів буде відповідальна за формування конкурентоспроможної природи національного бізнесу, його вартості », – підкреслює Володимир Данько.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.