Фінансові тренди 2011 | Предприниматель

Фінансові тренди 2011

Основний тенденції в 2011 році стане зростання економіки, приплив закордонних інвестицій, стабільний курс гривні та відновлення фондового ринку України. Про це поділився експерт ІГ “Спарта”.

Сергій Ягнич, начальник аналітичного управління ІГ “Спарта”, висловив думку про зростання української економіки на 4,5%.

“Наступного року відбудеться пожвавлення економіки. Динаміка зростання буде більш якісною, а лідерами зростання будуть галузі, які орієнтовані на внутрішнє споживання. Однак у той же час, українська економіка вразлива від зовнішніх загроз, враховуючи відсутність балансу експорту і великий обсяг зовнішнього боргу”, – пояснює Сергій Ягнич.

Також на тлі стабільного зовнішнього попиту буде помітне зростання промислового виробництва, які буде супроводжуватися припливом іноземного капіталу. “Значного зміни в курсовій динаміці української валюти ми не очікуємо. Незважаючи на погіршення торгового балансу в третьому-четвертому кварталі 2010 року, стабільність курсу гривні буде задіяти за допомогою того” запасу міцності “, який був досягнутий в кінці 2008 року.

Зростання довіри до України за рахунок підвищення рейтингів основними міжнародними рейтинговими агентствами, падінням ставок по суверенних євробондів і значним здешевленням українських CDS сприятиме відновленню ринку корпоративних облігацій. “На тлі падіння доходностей із суверенних паперів, відчувається гострий дефіцит якісних корпоративних випусків” – зазначає С. Ягнич.

За прогнозами аналітика Олександр Шулика, в 2011 році відбудеться поступове відновлення інтересу в сегменті інститутів спільного інвестування. “Такі зміни обумовлені кількома чинниками, серед яких: зниження податку від операцій з цінними паперами фондів з 15% до 5%, зростання доходів населення і падіння ставок по депозитах”, – запевняє А. Шулик.

Основною тенденцією 2011 року стане довгоочікуваний підйом, розвиток і відновлення фондового ринку України. “Фінансова криза стала хорошим випробуванням для всіх гравців ринку. Він вказав компаніям на їх переваги і недоліки. Після спаду настане пора плідної та активної діяльності, ми станемо свідками нового витка в історії розвитку як фондового ринку, так і всієї країни в цілому” – резюмує К. Пелех.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.