Спрощена система оподаткування стане складніше | Предприниматель

Спрощена система оподаткування стане складніше

Сьогодні, 17 червня, Верховна Рада прийняла законопроект за спрощеною системою оподаткування поданий Кабінетом Міністрів. Однак парламентарії проігнорували прохання прем’єр-міністра Миколи Азарова прийняти документ цілком і нічого там не змінювати. Враховуючи те, що існує ще дві альтернативи даного законопроекту від Арсенія Яценюка і Наталії Королевської, парламент вирішив доопрацювати документ і врахувати в ньому кращі напрацювання.

Як заявляє Наталія Королевська, голова парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва та за сумісництвом народний депутат від БЮТ, законопроект не виправить фундаментальних помилок Податкового кодексу . Також вона вважає, що в законопроекті, який був представлений Кабінетом Міністрів не враховано ряд пропозицій, які були пропозицію підприємницькою спільнотою.

«Зокрема, в цьому документі є абсолютно неприйнятні пропозиції, що дозволяють великим компаніям оптимізувати оподаткування за допомогою спрощеної системи. Одне з найважливіших наших вимог до законопроекту Кабміну— вилучити закладені в ньому схеми ухилення від сплати податків та мінімізації податкових зобов’язань, встановити оптимальний перелік видів діяльності, не підпадають під спрощену систему. Якщо цей закон вступить у дію в нинішньому вигляді, він стане черговою профанацією реформ у податковій сфері »,— вважає Королевська.
Арсеній Яценюк (депутат від НУНС), представляючи своє дітище з парламентської трибуни, заявив,— «Той спрощеною системою, яка дає українцям можливість заробити на себе і свою сім’ю. Малі підприємці— не бізнесмени, це прості люди, які хочуть виживати в цих умовах. Бізнесмени— ви, представники Партії регіонів, які тримають весь індустріальний сектор країни, великі капіталісти ».

Законопроектом від партії «Фронт Змiн» пропонується ввести новий інститут, мета якого— захист прав платників податків, а завдання— моніторинг виконання податкового законодавства та додержання прав платників податків.

Один з авторів урядового законопроекту про спрощену систему Оксана Продан, голова об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця», вважає що законопроект, який підготував Кабінет Міністрів може погіршитися, оскільки документ не був прийнятий цілком , а в ньому був досягнутий якийсь паритет між бізнесом і владою.

«Якщо в процесі доопрацювання проекту приберуть частину обмежувальних норм, наприклад, з реєстрації ПДВ або за видами діяльності— я тільки за. Але, на жаль, як показує досвід, подібні доопрацювання часто використовуються для протилежних цілей. Як би нам цього хотілося, але доопрацювання документа спробують звести до того, щоб стиснути підприємців »,— вважає Оксана Продан.

Також Продан здивована тим фактом, що за проект не проголосувало не одного опозиціонера.

«Обидва альтернативні законопроекти писалися на базі концепції, розробленої представниками ВО« Фортеця », яка і стала основою урядового документа. Крім того, перед голосуванням було прийнято рішення— при доопрацюванні законопроекту врахувати кращі напрацювання і норми проекту Яценюка, та проекту Королевської. Я думаю, автори альтернативних законопроектів повинні були голосувати за цей документ у першому читанні ».

Вона натякає на те, що політичні ігри, які зараз ведуться на тлі реформування спрощеної системи,— справа ризикована, можна сказати доленосне для представників малого та середнього бізнесу.

Прийняти законопроект в цілому депутати планують до кінця поточної сесії. Однак, як сказав Віталій Хомутинник, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, після прийняття деякі норми законопроекти будуть ще доопрацьовуватися. «Після прийняття законопроекту буде створена робоча група, яка узгодить всі проблемні питання щодо оподаткування малого і середнього бізнесу. Думаю, що до кінця поточної сесії ми приймемо збалансований документ »,— підсумував Хомутинник.

Новації в «спрощенці»

Серед основних нововведень, які відображені в законопроекті, є те, що всі платники податків фізичні особи тепер будуть розділені на категорії. Поділ відбуватиметься за такими критеріями: обсяг доходу, наявність найнятих працівників і вид діяльності.

Перша категорія

Ця категорія відведена для осіб, які займаються:

 • ремісничої діяльністю;
 • роздрібним продажем товарів на ринках;
 • наданням побутових послуг населенню.

У цю категорію не входять всі фізичні особи, які мають найманих працівників або ті чий дохід перевищує 150 мінімальний зарплат за рік.

Який податок: від 1 до 10% від мінімальної зарплати (на 17 червня 2011— 960 грн, разом податок складе від 9,6 до 96 грн).

Друга категорія

У цю категорію входять особи, які займаються:

 • виробництвом товарів;
 • продажем товарів;
 • надання послуг СПД і населенню;
 • ресторанним бізнесом.

У цю категорію не входять посередницькі послуги в сфері нерухомості та в сфері страхування. Особи, у яких офіційно числиться більше 10 найманих працівників, а також ті особи, у яких дохід перевищує 1000 мінімальних зарплат за рік.

Який податок: від 2 до 20% від мінімальної зарплати (на 17 червня 2011— 960 грн, разом податок складе від 19,2 до 192 грн).

Для першої та другої категорій платників податків помісячні ставки податку у встановлених межах будуть щорічно змінюватися місцевими радами, в залежності від виду діяльності.

Третя категорія

У цю категорію входять особи, які займаються іншими видами діяльності.

У цю категорію не входять особи, у яких офіційно працевлаштовано більше 10 працівників, а також особи, чий дохід перевищує 2000 мінімальних зарплат за рік.

Який податок: 3% для платників ПДВ, 5% для неплатників ПДВ (виняток для реалізують продукцію власного виготовлення, для них ставка 2,5%).

Єдиний податок для юридичний осіб

 • Кількість найнятих працівників не повинна перевищувати 50 осіб;
 • Річний дохід не повинен перевищувати 5000 мінімальних зарплат;
 • Можливість реєстрації платниками ПДВ;
 • Ставка аналогічні третьої категорії фізичних осіб (3%— з ПДВ, 5%— без ПДВ).
Спрощена система оподаткування — 2011

Спрощена система оподаткування — 2011

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.