У чому переваги дизельного двигуна? | Предприниматель

У чому переваги дизельного двигуна?

Зростання цін на пальне, і особливо на дизельне паливо, давно привертає загальну увагу, і навколо дизельних технологій не вщухають суперечки. У той же час прихильники “дизеля” наводять низку аргументів на його користь.

1. Дизельні двигуни як і раніше споживають менше палива, ніж бензинові

Незважаючи на те, що сучасні технології – наприклад, прямий бензиновий впорскування і концепція мінімізації – допомагають і далі вдосконалювати бензинові двигуни, скорочуючи витрату палива, “дизелі” як і раніше перевершують їх у цьому відношенні.

Сучасні “дизелі” витрачають приблизно на 30% менше палива, ніж бензинові мотори з прямим впорскуванням того ж покоління. Дизельний автомобіль компакт-класу попереднього покоління споживав на 31% менше пального, ніж бензиновий двигун з уприскуванням через впускний колектор. Дизелі останнього покоління на 29% економічніше бензинових моторів з прямим впорскуванням, турбокомпресором на вихлопних газах і зменшеним літражом.

2. Дизельні двигуни економічніше з точки зору загальних експлуатаційних витрат

У багатьох класах автомобілів “дизель” як і раніше лідирує з точки зору загальних річних експлуатаційних витрат. Крім того, давно відомо, що вигода безпосередньо залежить від річного пробігу машини: чим він вищий, тим більше ефект низької витрати пального.

Це підтверджується рядом досліджень: наприклад, за даними німецької автомобільної асоціації ADAC, при річному пробігу в 20 тис. км “89% дизельних автомобілів більш економічні, ніж їх бензинові аналоги”.

3. Поширення “дизеля” допомагає реалізовувати програму зі скорочення емісії CO2

Завдяки більш низькій витраті палива дизельні двигуни викидають приблизно на 25% менше CO2, ніж звичайні бензинові мотори.

Тенденція купувати великі автомобілі може позитивно позначитися на балансі CO2 – багато хто з них обладнані дизельними двигунами.

Автовиробники зможуть досягти цільових показників ЄС з емісії CO2 (120 г / км) тільки в тому випадку, якщо дизельні моделі збережуть або збільшать свою нинішню частку серед усіх нових автомобілів в Європейському Союзі – близько 50%.

4. Введення податку на CO2 – ще один економічний аргумент на користь “дизеля”

Введення податку на емісію CO2 зробить дизельні автомобілі ще більш вигідними, оскільки вони викидають приблизно на 25% менше вуглекислого газу, ніж бензинові. Отже, власники дизельних машин заплатять менший податок.

5. Дизельні двигуни продовжують вдосконалюватися

Цілий ряд рішень незабаром дозволить ще більше скоротити витрату палива і викиди CO2 дизельних двигунів: за прогнозами інженерів “Bosch” – на 10% до 2012 року.

Сьогодні пропонується цілий ряд технологій для бензинових і дизельних двигунів. Наприклад, концепція мінімізації дозволяє зменшувати літраж без втрати потужності, скорочуючи витрату палива та емісію в двигунах обох типів. Тих же результатів допомагає домагатися і технологія “старт-стоп”.

Іншими словами, інженери прагнуть реалізувати потенціал подальшого скорочення споживання пального та обсягу шкідливих викидів – як у дизельних, так і в бензинових автомобілях. Обидві технології паралельно розвиваються в цьому напрямі.

6. Дизельні автомобілі зміцнюють свої позиції на світових ринках

Частка дизелів серед нових автомобілів в Західній Європі залишається колишньою порівняно з 2006 і 2007 роками, а у Великобританії поступово збільшується. Різке зростання попиту на дизельні автомобілі останнім часом спостерігається у Франції, де з 2008 року була введена система “бонус-малус”, за якою покупці машин з низькою емісією CO2 отримують знижки.

З початку року частка дизелів серед нових автомобілів, що реєструються у Франції, зросла приблизно на 6 процентних пунктів – з 74% в 2007 році майже до 80%.

Зростання популярності прямого бензинового вприскування ніяк не позначається на поширенні дизеля, але веде до витіснення уприскування через впускний колектор.

Неєвропейські країни також прагнуть до скорочення шкідливих викидів автомобілів і витрати палива, вводячи відповідні законодавчі заходи. Американські покупці, наприклад, все більше цікавляться економічними і екологічно чистими двигунами.

Крім того, США прагнуть скоротити свою залежність від імпорту сирої нафти, і дизельні двигуни з їх більш низькою витратою палива можуть зіграти ключову роль у вирішенні цього завдання. Фахівці очікують, що до 2015 року дизельними моторами будуть оснащені 15% всіх нових легкових та легковантажних автомобілів в США.

7. Нові стандарти емісії не обов’язково приведуть до подорожчання дизельних автомобілів

Скорочення викидів окису азоту відповідно до норм “Euro 5”, що вступають в дію в Україну в 2014 році, зовсім не вимагає використання дорогих технологій. У багатьох випадках – залежно від класу автомобіля – сучасні технології дизельного вприскування в поєднанні з оптимізацією згоряння дозволять виконувати навіть норми “Euro 6”, причому без високовитратною обробки вихлопних газів та інших додаткових витрат. Зараз інженери працюють над створенням необхідного для цього обладнання.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.