Березень 19, 2018

У чому переваги дизельного двигуна?

січень 26, 2011    АвтоРаспечатать эту статью

У чому переваги дизельного двигуна?

Зростання цін на пальне, і особливо на дизельне паливо, давно привертає загальну увагу, і навколо дизельних технологій не вщухають суперечки. У той же час прихильники “дизеля” наводять низку аргументів на його користь.

1. Дизельні двигуни як і раніше споживають менше палива, ніж бензинові

Незважаючи на те, що сучасні технології – наприклад, прямий бензиновий впорскування і концепція мінімізації – допомагають і далі вдосконалювати бензинові двигуни, скорочуючи витрату палива, “дизелі” як і раніше перевершують їх у цьому відношенні.

Сучасні “дизелі” витрачають приблизно на 30% менше палива, ніж бензинові мотори з прямим впорскуванням того ж покоління. Дизельний автомобіль компакт-класу попереднього покоління споживав на 31% менше пального, ніж бензиновий двигун з уприскуванням через впускний колектор. Дизелі останнього покоління на 29% економічніше бензинових моторів з прямим впорскуванням, турбокомпресором на вихлопних газах і зменшеним літражом.

2. Дизельні двигуни економічніше з точки зору загальних експлуатаційних витрат

У багатьох класах автомобілів “дизель” як і раніше лідирує з точки зору загальних річних експлуатаційних витрат. Крім того, давно відомо, що вигода безпосередньо залежить від річного пробігу машини: чим він вищий, тим більше ефект низької витрати пального.

Це підтверджується рядом досліджень: наприклад, за даними німецької автомобільної асоціації ADAC, при річному пробігу в 20 тис. км “89% дизельних автомобілів більш економічні, ніж їх бензинові аналоги”.

3. Поширення “дизеля” допомагає реалізовувати програму зі скорочення емісії CO2

Завдяки більш низькій витраті палива дизельні двигуни викидають приблизно на 25% менше CO2, ніж звичайні бензинові мотори.

Тенденція купувати великі автомобілі може позитивно позначитися на балансі CO2 – багато хто з них обладнані дизельними двигунами.

Автовиробники зможуть досягти цільових показників ЄС з емісії CO2 (120 г / км) тільки в тому випадку, якщо дизельні моделі збережуть або збільшать свою нинішню частку серед усіх нових автомобілів в Європейському Союзі – близько 50%.

4. Введення податку на CO2 – ще один економічний аргумент на користь “дизеля”

Введення податку на емісію CO2 зробить дизельні автомобілі ще більш вигідними, оскільки вони викидають приблизно на 25% менше вуглекислого газу, ніж бензинові. Отже, власники дизельних машин заплатять менший податок.

5. Дизельні двигуни продовжують вдосконалюватися

Цілий ряд рішень незабаром дозволить ще більше скоротити витрату палива і викиди CO2 дизельних двигунів: за прогнозами інженерів “Bosch” – на 10% до 2012 року.

Сьогодні пропонується цілий ряд технологій для бензинових і дизельних двигунів. Наприклад, концепція мінімізації дозволяє зменшувати літраж без втрати потужності, скорочуючи витрату палива та емісію в двигунах обох типів. Тих же результатів допомагає домагатися і технологія “старт-стоп”.

Іншими словами, інженери прагнуть реалізувати потенціал подальшого скорочення споживання пального та обсягу шкідливих викидів – як у дизельних, так і в бензинових автомобілях. Обидві технології паралельно розвиваються в цьому напрямі.

6. Дизельні автомобілі зміцнюють свої позиції на світових ринках

Частка дизелів серед нових автомобілів в Західній Європі залишається колишньою порівняно з 2006 і 2007 роками, а у Великобританії поступово збільшується. Різке зростання попиту на дизельні автомобілі останнім часом спостерігається у Франції, де з 2008 року була введена система “бонус-малус”, за якою покупці машин з низькою емісією CO2 отримують знижки.

З початку року частка дизелів серед нових автомобілів, що реєструються у Франції, зросла приблизно на 6 процентних пунктів – з 74% в 2007 році майже до 80%.

Зростання популярності прямого бензинового вприскування ніяк не позначається на поширенні дизеля, але веде до витіснення уприскування через впускний колектор.

Неєвропейські країни також прагнуть до скорочення шкідливих викидів автомобілів і витрати палива, вводячи відповідні законодавчі заходи. Американські покупці, наприклад, все більше цікавляться економічними і екологічно чистими двигунами.

Крім того, США прагнуть скоротити свою залежність від імпорту сирої нафти, і дизельні двигуни з їх більш низькою витратою палива можуть зіграти ключову роль у вирішенні цього завдання. Фахівці очікують, що до 2015 року дизельними моторами будуть оснащені 15% всіх нових легкових та легковантажних автомобілів в США.

7. Нові стандарти емісії не обов’язково приведуть до подорожчання дизельних автомобілів

Скорочення викидів окису азоту відповідно до норм “Euro 5”, що вступають в дію в Україну в 2014 році, зовсім не вимагає використання дорогих технологій. У багатьох випадках – залежно від класу автомобіля – сучасні технології дизельного вприскування в поєднанні з оптимізацією згоряння дозволять виконувати навіть норми “Euro 6”, причому без високовитратною обробки вихлопних газів та інших додаткових витрат. Зараз інженери працюють над створенням необхідного для цього обладнання.

Мітки: ,