Перемагають найсильніші | Предприниматель

Перемагають найсильніші

В інтернеті виживають найсильніші

Поради підприємцям, які вирішили за допомогою онлайн-торгівлі розширити свій бізнес.

Використання інтернету в Україні досягла 40%. Мільйони користувачів все частіше роблять покупки в Інтернеті. Незважаючи на це, оборот торгівлі в інтернеті
Проникнення інтернету в Україні близько до 40%. Щорічно мільйони людей роблять покупки в мережі. Але при цьому загальна кількість продажів в інтернеті становить менше 5%, а через кілька років очікується, що ця цифра досягне 7-10%, а це приблизно $ 5-10 млрд. І якщо ще кілька леь назад інтернет-торгівля асоціювалася з “Яндекс. маркетом “, то зараз торгівлею в мережі займаються такі великі рітейлери, як Епіцентр,” Алло “і ін

І все ж для держави, комерсантів і споживачів електронна торгівля залишається незвіданою і трохи підозрілою сферою. Чи можливо це змінити?

Канали продажу

Було б помилкою розділяти родажам в інтернеті і в офлайні, адже це можуть бути просто різні форми єдиного каналу продажів. Нарімер, якась категорія товарів може продаватися черех інтернет, якась – у звичайному магазині, або в каталогах. Відповідно, комусь зручніше купувати товари в інтернеті, а комусь більше подобається пройтися по магазинах. А якщо ви хочете залучити якомога більше клієнтів, вам слід працювати з усіма можливими каналами продажів.

Останнім часом ми спостерігаємо, що модель споживання змінюється. Не так давно ми були обмежені простором і асортиментом, який пропонували магазини. Наші потреби формувалися в залежності від цього простору. Але зараз ми може заздалегідь сформувати нашіпотребності і вибрати той канал, за допомогою якого нам буде зручніше зробити покупку. Наприклад, якщо ви хочете придбати пилосос, ви вже заздалегідь визначаєте для себе його модель і функціонал, а після шукаєте ті пропозиції, які дозволять отримати його максимально швидко і на вигідних умовах. Все змінюється. Сьогодні для споживача все більш важливим стновітся якість і швидкість обслуговування. Звичайно, не варто забувати і про ціну, але і робити на неї теж не потрібно.

В інтернеті все інакше

За словами співзасновника Wikimart Максима Фалдина, са йт – це ще не інтернет-торгівля, це просто вітрина, за якою стоїть велика інфраструктура: маркетинг, реклама, логістика, call-центр і сервісне обслуговування.

В основі рітейлу лежить логістика і маркетинг, при чому вони дуже розрізняються у електронній та роздрібної торгівлі. Як говорить Оскар Хартманн генеральний директор KupiVIP, в інтернеті все по-іншому – інші правила, KPI, ключові показники. Наприклад, його компанія займається тим, що пропонує рітейлерам, які працюють в офлайні, створювати інтернет-магазини під ключ, що значно дешевше, ніж створення власної компанії для електронних продажів зі своєю інфраструктурою.
Звичайно, за кожного покупця необхідно боротися, пропонуючи йому хороший сервіс і вибудовуючи трафік для нього. Ви повинні зробити так, щоб він захотів знову зайти на ваш сайт. Як стверджує Фалдін, інтернет-маркетинг в чому відрізняється від маркетингу в офлайні. В інтернеті людина не хоче чекати дуже довго, він хоче отримати свій товар максимально швидко або ж в конкретний день в конкретний час.

Головне питання

Як говорить, Хартманн – в інтернеті можна вижити, займаючись серйозним бізнесом. З побічними проектами вам нема чого робити в мережі. Ви не зможете заробляти на тому, що давно вже займаються інші. Вам потрібно чітко визначити, в чому ви краще за інших, і працювати в обраному напрямку.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.