Винний бізнес Чичваркіна в Лондоні | Предприниматель

Винний бізнес Чичваркіна в Лондоні

Засновник « Евросети » витратив на магазин вин понад £ 10 млн і хоче отримати дохід вже за кілька місяців. Його магазин Hedonism Wines відрізняється своєрідним оформленням , а його засновник вважає , що в ньому зібрана найкраща колекція вин. Які у нього є перспективи?

Євген Чичваркін говорив , що він у пеклі. За його словами , це пекло складається з пошуку потрібних людей , підготовки до відкриття магазину , що зайняло півроку , а також злам стін в приміщенні , яке знаходиться в районі Мейфейр . Зараз у його магазині представлено більше 4000 найменувань вин , серед яких вартість найдорожчого становить ₤ 100 000 : Château d’Yquem 1811 року. Він вважає , що необхідно « скласти цей пазл і потім не заважати» . За словами Чичваркіна , багато акціонерів складають дуже багато непотрібних правил , що дуже заважає менеджменту . Він намагається не заважати.

У тільки відкритому винному бізнесі дуже важливу роль грає людина, яка вибирає асортимент і купує товар . У магазині Чичваркіна цю роль виконує колишній закупник вин для Harrods Алістер Вайнер . Дуже цікаво , як Євгену Чичваркіна вдалося переманити Вайнера , який пропрацював для відомого універмагу 16 років і який відкрив флагманський відділ спиртних напоїв і вин в Harrods два роки тому. До того, як прийняти на роботу Вайнера , Чичваркін разом з менеджером проекту Тетяною Фокіної переглянули чимала кількість людей , які працювали в цікавих для Чичваркіна магазинах . Як казав Чичваркін , Алістер зрозумів , що ми перфекціоністи , а тому дуже зацікавився . Ми пообіцяли , що не будемо йому заважати.

Що є такого у Hedonism Wines , чого немає в інших магазинів вин , начебто Corney & Barrow , Berry Bros . & Rudd і Justerini & Brooks ? Що Євгену не подобається в британських магазинах , так це неуважний і повільний підхід до обслуговування клієнтів. А Hedonism Wines може запропонувати покупцям більш привітне , швидке і уважне обслуговування . У його команді люди розмовляють не тільки англійською , а й французькою , іспанською , датською , китайською та італійською. У його команді половину складають сомельє , які володіють своїми « мішленовськими » ресторанами .

Знаходиться Hedonism Wines на Девіс -стріт , поруч з Берклі -сквер , де повно офісів , а ВВП в цьому місці перевершує деякі країни Балтики. Засновник магазину сподівається , що постійними клієнтами його магазину стануть їхні сусіди з Бекрлі -сквер. Поки що в Hedonism Wines працюють 18 осіб з урахуванням бек -офісу.

При створенні інтер’єру використовувалися великі пляшки . Що це означає? Спроба відповідати смаку багатих російських покупців , який прагне до гігантизму . Як заявляє Чичваркін , при створенні такого інтер’єру ніякі особливі цілі не переслідувалися , окрім як відповідати концепції магазину. З 4500 пляшок кількість 3 – літрових становить 75 , 90 6- літрових і 25 ще більшого розміру. Якщо ви зайдете в магазин Jeroboams , то скільки пляшок Єровоам ви зможете отримати ? У нас же , згідно з назвою , є пляшки гедоністичного характеру .Якщо в магазині ви можете придбати до 12 пляшок будь-якого формату , це означає , що система клімат контролю в такому магазині в розмірі досягає 3 паркувальних місця , а у вазі – 3 тонни. У Hedonism Wines є свій склад , в якому знаходиться та продукція , якої було багато або куплена за цікавою ціною .Що стосується цін , то сам володів магазину не згоден з тим , що його клієнтами можуть бути тільки багаті люди. Наприклад , найдешевша пляшка вина в Hedonism Wines коштує всього ₤ 13. Деякі види ігристого і білого вина можна придбати вже охолодженим. Крім широкого асортименту і охолоджених вин , Чичваркін також обіцяє здійснення доставки в одну годину – для цього вже обладнаний парк скутерів. Так , наприклад , якщо покупець телефонує з « Дорчестера » , то він може отримати вино навіть швидше , ніж їжу.

Про те , скільки коштів довелося вкласти у винний гедонізм , Чичваркін відповідає неохоче . З його слів відомо тільки те , що в справу була вкладена восьмизначна сума . Наскільки швидко цей магазин окупиться його власнику і скільки шансів на успіх у цього проекту на одному з найбільш конкурентних і консервативних винному ринку ? Деякі ставляться до цього скептично , так як останнім часом на винному ринку Великобританії спостерігається стагнація , і навіть компанії з усталеною репутацією зазнали збитків. Навіть відома Berry Bros . & Rudd підтвердила збитки у зв’язку з падінням попиту на дорогі вина , а також потерпілу обвал кампанію en primeur .

Головна відмінність винного ринка – повільність : необхідно маса часу не тільки , щоб сформувати асортимент , а й щоб побудувати відносини з виробниками , які , як правило , відносяться до новачків з чималою обережністю і укладають контракти на роки вперед. Ангус Маклін , менеджер з продажу в компанії Laithwaites , що спеціалізується на продажах марочних і колекційних вин , каже , що при відкритті винного бізнесу існує ще одна складність – ніхто не може передбачити , як будуть змінюватися ціни на вина і ситуація на ринку в цілому. Ще кілька років тому було видно , що ціни будуть тільки рости , але зараз це вже лотерея. Як говорить Маклін , можна зменшити ризики , якщо грамотно сформувати асортимент , але завжди найкращі вина виходять на ринок у невеликих кількостях. Найкращою стратегією , на його думку , може бути той період , коли компанія готова продавати вина з мінімальним прибутком і навіть без неї , щоб увійти і закріпитися на ринку. Якщо у компанії є кошти протриматися на ринку 2 роки , то бізнес може бути успішним. Але тільки в тому випадку , якщо можна запропонувати клієнтам щось таке , чого немає в інших.

Інвестменеджер компанії Wine Investment Fund Кріс Сміт дає більш оптимістичні прогнози , так як винний ринок має світовий масштаб , а розташування такого бізнесу в Лондоні є більш , ніж вигідним. У цьому місці зосереджені найкращі вина світу , а власні не виробляються , тому є дуже хороший попит. Справа в тому , що жителі Лондона менш страждають від наслідків кризи , а тому й далі продовжують купувати дорогі вина для свого столу .

На думку Чичваркіна , його магазин зможе вийти в плюс вже через кілька місяців. Він заперечує те , що Hedonism Wines – це просто іграшка , а не серйозна справа . Він каже , що його магазин не є благодійним фондом : асортимент в їх магазині ідеальний , тут зібрана найкраща колекція вин у світі. У Hedonism Wines дуже цікаво , красиво і затишно , все зроблено саме так , щоб цінитель вин відчував себе , як в крамниці солодощів. Якщо ж люди в силу своїх традицій або переваг будуть йти в інші магазини , то в Hedonism Wines до цього поставляться з розумінням. Але поки на них працює час .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.