Навіщо Microsoft купив Skype? | Предприниматель

Навіщо Microsoft купив Skype?

Недавно Microsoft зважилася на покупку компанії Skype, сума угоди — $ 8,5 млрд, покупку вже схвалили ради директорів обох компаній. Це найбільша угода, яку здійснювала компанія Стіва Балмера за всю історію Microsoft. Вона могла опинитися другий, якби Microsoft не відмовився від невдалої затії придбати пошуковик Yahoo за $ 47,5 млрд.

У цій угоді Google і Facebook найімовірніше програли: ще місяць тому обидва гіганта вели переговори про масштабне співробітництво з Skype. А ось акціонерам Skype, навпаки, сказачно пощастило. Якби не битва за онлайн-трафік, затіяне світовими IT-корпораціями, акціонери Skype не отримали б і половини від тієї суми, яку віддала Microsoft. У виграші Microsoft, хоча б тому, що не допустила покупку Skype конкурентами. Відвідуваність сайтів отже відстає від відвідуваності сайтів Facebook і Google, а могли й зовсім, безнадійно відстати.

Але навряд чи Стів Балмер віддав би $ 8,5 млрд тільки заради того, щоб Ерік Шмідт (Google) далеко не пішов. Ще мало віриться в те, що він розглядав дану угоду як інвестиційний проект, — компанія поставляє послуги кожному десятому людині на Землі, але вже багато років не може вийти в прибуток. Хто буде розвивати таку компанію? Напевно, Microsoft спробує інтегрувати якимось чином Skype в свою лінійку програм. Однак, яким саме чином.

Найімовірніший спосіб прилаштувати Skype — інтегрувати його з Windows або офісним пакетом Microsoft Office. Зробити це нескладно, і взагалі-то розумно, на перший погляд, використовувати придбання для розвитку своїх найприбутковіших і популярних продуктів, правда не очевидно, чи принесе ця затія результат. Skype встановлюється практичні на всі операційні системи, і всі хто бажали, його вже встановили. Зрештою, кількість користувачів Skype в два рази більше перевищує кількість користувачів Windows 7.

Microsoft також може зробити спробу інтегрувати Skype зі своїм інтернет-бізнесом і продавати там рекламу. Але навряд чи ця ідея стане реальністю: підрозділ Microsoft пов’язане з інтернетом і так терпіти збиток більше $ 2 млрд на рік. Купивши компанію на порозі збитковості загальне положення врядли виправить. Тим більше Skype отримує весь дохід виключно від надання платних послуг. У Skype вже началb експериментувати з рекламою, але роблять це дуже обережно. Спроба Microsoft ввести масову рекламу може відлякати користувачів, а це головний актив Skype. Microsoft отже вже багато років поспіль не може витягнути пошуковик Bing з нескінченного збитку. В даному випадку говорити про шанси заробити на програмі, про користувачів якої нічого не відомо, що вони купують, що продають, чим цікавляться, вобще не доводитися.

Нарешті, Microsoft може зв’язати Skype зі своїми мобільними гаджетами. Наприклад, як запропонували деякі експерти, об’єднати Skype з мобільною операційною системою Windows Phone 7. В принципі це логічно і дуже просто: телефон адже повинен дзвонити і користувачі люблять Skype, а пристрої з WP7 зараз продаються дуже слабо — в точку! З іншого боку, Skype стоїть і в мобільних пристроях конкурентів, і Microsoft не посміє їх відкликати — моментально підніметься хвиля народного гніву.

Проте, якесь злиття ос WP7 і Skype просто зобов’язана з’явитися. Microsoft дуже розраховує на успіх цієї мобільної системи, вкладаючи в неї дуже багато ресурсів і погодився розлучитися з $ 1 млрд за переклад на цю ОС всіх мобільних пристроїв Nokia, і природно не відмовить собі в спробі придумати хоча б невелику конкурентну перевагу в очах аудиторії Skype, а це немало — 663 млн чоловік.

Але найуспішніша ідея інтеграції Skype з мобільними пристроями заритий саме в секторі Games and Entertainment, а саме в ігрових приставка Xbox. Завдяки контролеру Kinekt 10 млн з них вже обладнані камерою, а значить ідеально підходять для спілкування по Skype. При цьому напрям ігор в Microsoft прибутково на відміну від інтернету і мобільних пристроїв, бурхливо розвивається на відміну від Microsoft Office і вміє продавати свої послуги кінцевому споживачеві, на відміну від Skype. У Xbox користувачів готових заплатити практично в три рази більше, ніж у Skype. У Microsoft є великі шанси на успіх, якщо вони придумають як поєднати Skype зі своїми ж ігровими консолями. Можна тільки уявити, скільки користувачів задумається, щоб купити ігрову приставку (близько 663 млн.), а 25 млн передплатників Xbox за невелику плату будуть користуватися платними послугами Skype. Зворотний ефект, зростання продажів ігрової консолі буде стимулювати зростання використання Skype, а збільшення користувачів Skype дозволить збільшувати продажі Xbox, які і так чималі.

Крім фінансових плюсів альянс Kinect і Skype хороший ще по іншому причини: це буде дійсно щось нове. Тепер відразу кілька людей в відчути зможуть не просто спілкуватися, а й грати у футбол або скажімо в теніс.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.