Заробляємо на святах | Предприниматель

Заробляємо на святах

Засновник агентства «Князев’» розповідає про кризу, зірках і перевагах замовників.

Зараз практично кожен може відкрити своє event-агентство. Справа це легке, так як не потрібно закуповувати ніякого устаткування або орендувати приміщення для цеху. До настання кризи в Москві налічувалося більше 2000 агентств, які зареєстровані офіційно, і десь стільки неофіційних. Криза залишила найсильніших. Як же працює цей бізнес і що потрібно замовникам з великих компаній?

Я ж відкрив своє агентство після того, як у 1998 році по країні прокотилася хвиля кризи. Тому друзі та знайомі часто дорікали – кому, мовляв, зараз потрібні свята. Але народ у нас такий – чим гірше живеться, тим більше гуляє, нехай навіть на останні гроші. Та й після кризи 2008 року нам вдалося вижити завдяки тому, що замовниками нашими є великі компанії, а також приватні особи, які дозволяють собі не відмовляти у святах.

Кількість замовлень в «сезон» свят

Зараз ми організовуємо в середньому два заходи за тиждень. Але коли настає «сезон» всіляких свят, як наприклад, День будівельника, металурга, День Закоханих і т. д., то майже кожен день тижня у нас новий захід. Знаходити замовників – це найскладніше в нашій справі. Далеко не всі великі компанії або ж приватні замовники готові довірити організацію заході маловідомому агентству. Найчастіше, саме популярність і наявність хорошого портфоліо можуть забезпечити агентству хороші замовлення. Маловідомі агентства готові братися за будь-які, нехай навіть самі дрібні замовлення, а вже через рік можуть закритися.

Зазвичай, витрати на організацію корпоративного свята складаються з двох частин. По-перше, необхідно оформити та обладнати приміщення, в середньому на це йде близько 2000 рублів з людини, ще й ПДВ. По-друге, необхідно організувати банкет з орендою, що за ціною виходить приблизно стільки ж. У середньому, на організацію великого свята компанія може витратити 10-15 млн. рублів, і це без урахування гонорару запрошеної зірки.

Артисти ж із задоволенням погоджуються виступити на подібних заходах. Зараз менеджери зірок отримують передоплату 50% гонорару, хоча раніше вимагали всі 100%. Так, наприклад, кумири молоді кшталт «Ранеток» і Нюши за один виступ отримують в середньому € 10 000, дорожче обійдеться виступ таких зірок, як Григорій Лепс або ж Стас Михайлов. Тут мова йде про суму в € 100 000. Крім того, ці два артиста під час кризи не просіли, а навіть навпаки – гонорари за їхні виступи тільки росли.
Часто буває й таке, що замовник намагається домовитися з артистом самостійно, думаючи таким чином заощадити. Насправді ж, агентства отримують доход не від націнки до гонорару, а завдяки знижкам з боку самих зірок. Наприклад, ми можемо отримувати від деяких зірок до 20% знижки на подяку за те, скільки грошей ми їм принесли раніше. Буває таке, що ми надаємо нашим замовникам знижки 10-15%, як би розділяючи з ними дохід навпіл.

Як змінюються уподобання

Наше агентство працює ось вже 12 років, і, слід сказати, що за цей час формат проведення заходів значно змінився. Якщо раніше замовники обмежувалися тим, що організовували концерт і Банек, гості просто сиділи за столами, час від часу піднімаючи тости, а з виходом зірки починали танцювати, то зараз стало популярним запрошувати на одне свято якомога більше зірок.

Зараз вже танцювати під час виступу зірки не модно, це характерно для «середніх» компаній. З 2001-2003 років почали проводитися сюжетні заходи. Так, наприклад, для компанії «Лукойл» ми організували свято під слоганом «Один за всіх і всі за Новий рік». Відповідно, за основу був узятий сюжет роману «Три мушкетери» Олександра Дюма. Тоді всі чоловіки були одягнені в мушкетерські мантії, жінки – в наряди XVIII століття. Вагіт Алекперов постав у костюмі короля Людовика, а віце-президенти наділи кардинальські мантії. Крім того, ми організовували заходи за сюжетами різних фільмів і творів літератури. Для організації «Дня народження Клеопатри» ми використали весь реквізит з Великого театру, а костюми і декорації були взяті з опери «Аїда».

Для організації гангстерських вечірок, ми брали з музею ретроавтомобілі, а от автомати Томпсона привозили з Іспанії. При чому тоді дуже популярною була піратська, гангстерська тематика. А після виходу фільмів «Аватар» і «Варт» в моду увійшли вечірки з тематики кінематографа. Все частіше замовники вимагали шоу в стилі «Хвилина слави», коли самі співробітники виходили в якості зірок. Тому ми завчасно проводили кастинги серед персоналу, щоб знайти бухгалтера з хорошим голосом, або логіста, добре виконуючого пантоміму.

Ще до настання кризи замовники не шкодували грошей на реквізити для тематичних вечірок. Звичайно, зірки теж виступали, але це була, як правило, програма з 3-4 артистів, а коли все вже награлися, на сцену виходив один артист.

За останні два роки серед великих компаній все більш популярним стало замовляти виступи зарубіжних зірок. Найскладніше – це привезти їх в Шереметьєво або Домодєдово тихо і непомітно. В іншому випадку, фанати можуть просто рознести аеропорт. А коли в Москві почали з’являтися плакати, сповіщають про перший концерт Мадонни в Росії, ми тільки посміювалися, адже скільки разів вона непомітно прогулювалася по Червоній площі. З числа запрошених нами зірок були і Aerosmith, і Джон Бон Джові, і Rolling Stones, і сама Леді Гага, яка великих концертів в Росії ніколи не давала. Найпопулярніші зарубіжні зірки більш популярні на приватних заходах, затіваючи великі корпоративні заходи, замовники віддають перевагу перевіреному ретро – Baccara, Toto Cutugno, Boney M.

Щоб організувати гарне свято, мало знати, що замовникові подобається. Потрібно також мати на увазі, що є неприйнятним в колективі. Буває й таке, що люди старше 35 із захопленням беруть молодіжну програму, а молоді організовують бали в стилі XIX століття.

Коли до нас звертаються нові клієнти, вони воліють стежити за кожним нашим кроком. А старі замовники часто просять влаштувати щось цікаве, не сильно заглиблюючись у сам процес організації.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.