Заробляти можна і на сонячних годинниках | Предприниматель

Заробляти можна і на сонячних годинниках

Вже 10 років минуло з тих пір , як Олександр Болдирєв , кинувши біологію , почав займатися сонячним годинником . Розповімо цю та інші історії успіху.

Зараз сонячний годинник можна побачити у столичному парку «Сокільники» , на набережній Щолкова і в планетарії . Створення цих хронометрів належить Олександру Болдирєву , власнику майстерні « Сонячний годинник і артефакти ». Ще 10 років тому Олександр зрозумів , що заняття гномонікой куди більш цікавіше , ніж заняття біологією ( Олександр за фахом біолог ) . Технологію створення сонячних годин Болдирєв вивчав самостійно , по книгах .

Спочатку було нелегко , але вже через кілька років йому вдалося створити перші сонячні годинники власної збірки . Зараз підприємець працює в основному влітку , адже саме в цю пору він може отримати кілька великих і чимало дрібних замовлень. Взимку ж він просиджує за комп’ютером , займаючись проектною роботою . Ціни на його годинник дуже різні : наприклад , найдешевший варіант обійдеться в 20 000 рублів , а от за найдорожчий проект Олександр отримав 2 млн рублів. Як каже підприємець , на життя він отримує саме з невеликих замовлень , у той час як великі замовлення вимагають чимало часу і витрат.

У середньому Олександр виготовляє один годинник за місяць . Спочатку робиться кам’яна підставка і розраховується циферблат . Після цього починається найскладніша частина роботи – гравіювання . Олександр створює проект перерізу , який потім виготовляють у фотомайстерні , після цього за допомогою спеціальної плівки перетин переноситься на метал. Матюкала , які Олександр використовує в роботі , добуваються за місцем проживання: латунь можна купити на місцевому заводі , а от білий камінь привозять з Криму друзі , які володіють компанією « ІНКЕРСТРОМ ». Як правило , скульптори використовують в роботі мармур , але Болдирєв вирішив відмовитися від цього матеріалу , так як мармур сам по собі недешевий , відповідно і вартість артефактів буде більше в кілька разів. Конкурувати Олександру ні з ким.

Навіть за кордоном розробників сонячних годин хоч і більше , але недостатньо, тому Олександр часто отримує замовлення з Америки і Європи. Але виконувати замовлення для іноземців значно складніше , адже сонячні годинники виготовляються під певні географічні координати , радіус дії такого годинника складає в середньому 200 км . Наприклад , московські годинник може показувати невірно в Санкт -Петербурзі. Нещодавно був і такий випадок , коли Олександру довелося , на відміну від звичайного , працювати не на самоті. Він тоді виконував замовлення – точну копію хронометра , який стоїть в Помпеях на вході в храм Аполлона. Тоді для створення таких годин знадобилася команда з п’яти чоловік. Тоді Олександру прийшли на допомогу друзі: вони знайшли робітників на « ІНКЕРСТРОМ ». Зараз Олександр Болдирєв не ставить перед собою великих цілей. У найближче майбутнє він планує створити композицію зі скульптур з сонячним годинником у парку міста Калуги (його замовником стали міська влада та калузький завод Renault) , а також він хоче знайти приміщення в столиці для своєї майстерні , оскільки постійно їздити в Звенигород , який знаходиться в передмісті Москви , йому вже набридло .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.