Як виписати мешканця, зареєстрованого у квартирі без його згоди? | Предприниматель

Як виписати мешканця, зареєстрованого у квартирі без його згоди?

Як відомо життя постійно підносить неприємні сюрпризи та часто колись близькі один одному люди стають заклятими ворогами. Також поширені ситуації, коли при необхідності продажу житла угода зривається через прописаного родича, який багато років живе в іншому місті та не дає своєї згоди на виписку. Але незалежно від обставин, що склалися важливо знати, як виписати мешканця якщо не вдається отримати його офіційної згоди.

Ситуації, коли необхідна виписка мешканців що зареєстровані

Необхідність зняття людини з реєстрації за місцем проживання може виникнути з різних на то причин. При цьому часто це відбувається:

  1. Після розлучення, нехай навіть не офіційно, коли подружжя перестає проживати на одній житлоплощі.
  2. У разі отримання нерухомості в спадок або в дар з прописаними мешканцями.
  3. Мешканець відмовляється оплачувати послуги комунального характеру або порушує інші правила проживання.
  4. Прописана особа займається незаконною діяльністю або має проблеми з алкоголем або наркотиками, тим самим доставляючи проблеми іншим мешканцям квартири.

Крім причин виписки людини з квартири потрібно враховувати статус нерухомості, що впливає на процедуру зняття з реєстрації. Виселення людей що проживають у приватизованій чи не приватизованій або комунальній квартирі відбувається по-різному.

Особливості реєстрації в муніципальній квартирі

Якщо житло використовується по соціальному договору найму, усі наймачі мають рівноправні права. При цьому неважливо хто є головним квартиронаймачем, виписати мешканця можна тільки якщо він не дотримується встановлених норм використання майна. У даній ситуації варто розглядати такі можливості виселити мешканця без його згоди:

  1. Експлуатація житлового приміщення по непередбаченому призначенню. Це стосується використання комерційної нерухомості як житло або навпаки.
  2. Умисне нанесення шкоди нерухомому майну.
  3. Навмисне порушення прав людей, які проживають по сусідству. Простіше кажучи створення умов нестерпних для нормального проживання.

При цьому несвоєчасна оплата комунальних послуг не є достатнім порушенням для виписки мешканця з комунальної нерухомості. Це не стосується порушників, які орендують житлову площу та не дотримуються умов договору оренди. Але в останньому випадку виселити можна будь-кого з прописаних людей.

Нерухомість з прописаними дітьми

Часто трапляються ситуації, коли дитина фактично живе з одним з батьків, а прописана в іншій квартирі. При цьому виписуючи дітей потрібно враховувати такі важливі особливості:

  • У випадку з муніципальним житлом подається позов до судових органів. Документ повинен містити факти, що підтверджують що дитина по факту проживає в іншій квартирі. Важливо мати дозвіл опікунської ради якщо виписується дитина, яка не досягла повнолітнього віку.
  • Якщо об’єкт був приватизований, то представники суду попередньо засвідчуються що після зняття з реєстрації неповнолітнього він отримає умови для проживання не гірше попередніх. Житло повинно мати аналогічні або кращі умови та площу не менше ніж у попередньої житлоплощі.
  • Якщо дитина претендує на частину нерухомого майна, то її виписка неможлива навіть в судовому порядку. Це пряме порушення прав неповнолітніх які мають законе право на житло.

У випадку з дітьми, які досягли повнолітнього віку виписка з квартири можлива тільки за постановою суду навіть якщо мешканець не претендує на частину нерухомості. При цьому батьки повинні мати серйозні підстави для виселення та надати альтернативні умови проживання. У такій ситуації без звернення до досвідченого юриста не обійтися.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.