Бізнес-ідеї: де взяти? | Предприниматель

Бізнес-ідеї: де взяти?

Успішні ідеї народжуються, коли існує можливість вискочити з мейнстріму і подивитися на проблему в новому ракурсі. На допомогу завжди приходить колективний розум – мозковий штурм наприклад або перепалки з партнерами. Хоча є найбільш важлива умова, без якого всі інші обставини просто непродуктивні – бути в темі.

Олег Тиньков, голова ради директорів банку «Тінькофф. Кредитні системи »

Проекти: мережа ресторанів “Тінькофф», пиво «Тінькофф», пельмені «Дарина».

Олег Тиньков на велопробігу

Олег Тиньков на велопробігу

Якщо вам потрібні хороші ідеї, потрібно на деякий час забути вобще про бізнес. Я от часто влаштовую пробіг на велосипеді по 3-4 години, голова провітрюється – відразу по іншому на все дивишся, більш яскраво, з натхненням. Взагалі успішні ідеї можуть виникнути де завгодно, в будь-якій ситуації. Ідею «Дар’ї» я буквально «виніс» з сауни, де я спілкувався з греком, який торгував обладнанням для виробництва тарталіні. А буває так, що новий проект – як осяяння, а буває думки накопичуються в голові «раз за разом», поки не набереться згусток чогось зрозумілого і зрозумілого. І ще: якщо потрібно прийняти якесь рішення я завжди раджуся з професіоналами. До речі, за ідеями в книжки не лізу.

Дмитро Буряк, засновник B & S Holding

Проекти: сік «BotaniQ», товари для здоров’я «Vision»

Фармацевтичний магнат Дмитро Буряк

Фармацевтичний магнат Дмитро Буряк

Серйозні венчурні проекти часто “виливаються” з конфлікту менеджменту і підприємця. Я думаю, це єдиний метод зрушити справу з мертвої точки, особливо коли складно прорахувати ризики. Керуючий директор в моїй компанії – фінансист і математик. Якщо я всюди підходжу з емоційної точки зору, то він все «оцифровує». Упевнений, це великий плюс у нашій зв’язці. Моя інтуїція і мої емоції стикаються з його раціональністю і це приносить свої результати. Я завжди чогось хочу, дещо руйную, мене дратує витрачати багато часу на прийняття будь-яких рішень. А у нього все по ланцюжку. Ми доповнюємо один одного.

Андрій Коркунов, засновник Одинцовському кондитерської фабрики

Проекти: цукерки «Коркунов»

Шоколадний король Корнунов на тлі цеху з виробництва цукерок

Шоколадний король Корнунов на тлі цеху з виробництва цукерок

Я практично завжди сам провокую людей на пропозиції. Це не мозковий штурм в звичному його вигляді, я не збираю всіх в одному місці, швидше черзі всіх слухаю, задаю питання, вислуховую думки, а потім в голові у мене щось дозріває. І коли в голові складається «пазл», збираю партнерів і колег і кажу: будемо робити це і це. Причому досить часто виходить як у прислів’ї – вислухай всіх і зроби по-своєму. Не рідко я всіх вислуховував і приймав протилежне рішення, хоча колеги були «проти». Однак зараз у нас приблизно 50% обсягу всіх продажів дають саме ті продукти, які були придумані саме таким чином.

Олександр Шустер, голова ради директорів фармацевтичної компанії «Мастерфарм»

Проекти: медичні препарати «Флюкостат» і «Арбідол»

Я і сам толком не знаю, як вони (ідеї) народжуються. Але коли я щось виношую, завжди читаю максимум матеріалів з теми: спец-статті, літературу, галузеві журнали. Ось, існує такий маловідомий у нас, але досить важливий на Заході журнал Yellow Script. Він повністю аналітичний, присвячений аналізу фармацевтичному ринку, причому на глобальному рівні. Дуже корисний і цікавий журнал. Як тільки у мене виникає ідея, починаю її опрацьовувати: аналізую ринок, переглядаю цифри в маркетингу, потім консультуюся з різними фахівцями, після чого сідаємо за стіл з партнерами і вирішуємо – «чи вигідно це».

Сергій Виходцев, президент компанії Velle

Проекти: каші «Бистров», напої Invite, вівсяні продукти Velle

Вихідців - байкальський емігрантів

Вихідців - байкальський емігрантів

Велика кількість ідей до мене приходить, коли я вмощуюся в яку-небудь глушина. Тому я побудував ціле ранчо на Байкалі – телефони не ловлять і до залізниці 100 км. Найсприятливіший місце для роздумів. До речі, там і народилася ідея проекту Velle. Звичайно вихідний продукт все одно напрацьовується в офісі, я люблю мозкові штурми, у мене дуже креативні співробітники, які просто «киплять» ідеями, і я двома руками за, щоб вони «кипіли» і далі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.