Листопад 19, 2017

Ресторанний бізнес виходить з піке

червень 29, 2011    Ринки і компаніїРаспечатать эту статью

Ресторанний бізнес виходить з піке

Ресторанний ринок виходить із кризи. Однак зростання числа відвідувачів нівелюється їх новопридбаними за період кризи звичками: вони стали перебірливими і прискіпливо звертають увагу на ціни. 2011 навряд чи стане ренесансом для ресторанного ринку, однак приводи для оптимізму — у наявності.

Минулий рік, на який покладали надії українські ресторатори, не виправдав їхніх сподівань. Результат усього на 10% перевищив повноцінно кризовий 2009 р., при цьому середній чек, додавши свої традиційні інфляційні 20%, слабко позначився на рівні рентабельності в галузі. Обманувшись в своїх надіях в минулому році, учасники ринку вкрай обережно давали прогнози на поточний сезон. Проте ближче до середини року почали проявляти ознаки оптимізму. «Звичайно, не можна за рік надолужити тривало два з половиною роки падіння. Але як мінімум можна констатувати, що ринок виходить з крутого піке, — говорить Ольга Насонова, директор компанії «Ресторанний консалтинг» .- Я думаю, що за рік кількість ресторанів може збільшитися на 15% ».

За словами Дмитра Погребицького, гендиректора «ФМ Груп» («Кава Тайм» «Смачна картопля», «Дрова»), за два з половиною роки кризи найбільше змінився сам споживач — відвідувачі стали більш критично, усвідомлено і вибірково підходити до вибору закладів. «Я б сказав, що на ринку легка стагнація: ніхто з гравців не робить різких рухів. Мережі додають по 1-3 ресторану, але в цілому це не впливає на ринок і не порівняти з тим зростанням, який був три роки тому », — говорить він. Проте на майбутній рік експерт прогнозує стримане зростання: «Я думаю, наступного року ми побачимо зростання, але воно виражатиметься в 10-15%».

Зростання за рахунок падіння

Як не дивно, суттєвою підтримкою для розвитку ресторанного ринку стало те, що ледь не згубило столичний ринок нерухомості, — падіння ставок оренди. Зниження орендних ставок в рази і вартості комерційної нерухомості вдвічі дозволило рестораторам істотно скоротити цю статтю витрат: нинішній рівень ставок оренди більшість опитаних «і» рестораторів назвали «якщо поки не адекватним, то як мінімум прийнятним». При цьому загальне зниження вартості нерухомості дозволило викуповувати приміщення у власність, що виключило залежність від орендарів. «Закон прописаний на користь власників, і вони цим користувалися: могли в односторонньому порядку піднімати ставки оренди, не зважаючи на те, скільки ресторатор встиг вкласти в приміщення. Найчастіше це закінчувалося плачевно, наприклад, кав’ярні «Бабуїн» були підняті ставки, і вони змушені були закритися », — згадує один з учасників ринку.

Крім того, ресторатори констатують і збільшення пропозиції приміщень — це пов’язано з масовим закриттям підприємств з торгівлі взуттям, косметикою, одягом, на чиїх продажах радикально позначилася криза. «Крім того, кількість приміщень збільшилася за рахунок того, що був заборонений гральний бізнес, — говорить Дмитро Погребицький .- Зараз ми вибираємо більш привабливі місця, з красивими фасадами. В цілому так, можна констатувати, що ринок нерухомості став більш лояльний ».

Хто править балом

До кризи на ресторанному ринку найбільш привабливими вважалися сегменти «еліт» і «середній плюс». Ресторани, які масово відкриваються зараз, — це невеликі заклади демократичного формату. «Як правило, це невеликі заклади 100-400 квадратних метрів, інвестиції складають близько 5-6 тис. грн. в метр квадратний », — говорить Ольга Насонова. Як правило, відкриваються вони у великих містах, у той час як в області увагою рестораторів похвалитися поки не можуть. Яскравим прикладом може служити Львів, який сам по собі не відчуває нестачі в закладах, однак ринок Львівської області залишається малонасиченим.

Лідирує котрий рік поспіль японська кухня. Цей сегмент навіть на стагнуючому ринку зумів прирощувати мінімум 15% щорічно. Причина — у специфіці самої кухні: як правило, страви відрізняються невеликим об’ємом, за рахунок чого торгова націнка може досягати 300%.

Середній чек, відзначають експерти, стабільно збільшується приблизно на 20% навіть в найбільш кризові і проблемні роки. Не стане винятком і поточний рік. «Проте це зростання обумовлене виключно рівнем інфляції», — констатує Дмитро Погребицький. Якщо рік тому середній чек у закладі середньоцінового формату становив 120-150 грн., То тепер він досяг 150-200 грн. «Тільки за рахунок цих факторів — зростання вартості продуктів харчування, бензину — середній показник рентабельності за минулий рік впав на 3-5%», — говорить Ольга Насонова. Зараз же середня рентабельність по галузі становить 10-15% (якщо приміщення знаходиться в оренді) і до 30% (якщо приміщення знаходиться у власності).

Крім того, ресторатори стали більш гнучкими в плані концепції. Цим, зокрема, пояснюється те, що в більшості ресторанів можна знайти суші-меню. Якщо раніше ресторани принципово і з гордістю відстоювали «чистоту виду», то тепер ставлення до цього істотно спростилося і власники поспішили скорегувати концепцію на користь переваг клієнтури.

Ресторани та футбол

Проведення в країні Євро-2012, на який як на чинник зростання посилаються представники мало не всіх галузей українського бізнесу, надасть, всупереч очікуванням, лише опосередкований вплив на ресторанний ринок. «Багато хто хоче на цьому заробити — і новачки, і мережевики, незважаючи на те що цей фактор швидкоплинний. «Євро-2012 підштовхує ресторанний ринок; зокрема, в містах, де проходитимуть матчі, вже викуплені або орендовані площі недалеко від стадіонів і в центрі, — говорить Ольга Насонова .- Ресторани в цих місцях або вже відкриті, або будуть відкриватися найближчим час ». За її словами, інвестори, усвідомлюючи короткостроковість чемпіонату, проте розраховують, що він стане поштовхом для розвитку туризму в цих містах, і таким чином ці ресторани будуть затребувані.

У той же час Дмитро Погребицький зазначає, що Євро-2012 буде занадто швидкоплинним, щоб встигнути зіграти принципову роль для розвитку ринку. «У Києві проводитимуться всього чотири матчі. Мене як ресторатора це ніяк не надихає », — говорить він.

Тенденції ринку

  • Зростання кількості закладів на 15% до кінця року;
  • Ставка на демократичні заклади — паби, кафе, пивні невеликій площі;
  • Прагнення до покупки власних приміщень, мінімізація залежності від орендаря;
  • Зниження початкових вкладень в стартап до 5-6 тис. грн. / метр квадратний;
  • Поява великої кількості відповідних приміщень за прийнятними цінами — за рахунок закриття підприємств торгівлі та заборони грального бізнесу;
  • Відкриття великої кількості закладів у містах, де проходитимуть матчі Євро-2012.

Топ-3 світових ресторанних новинок минулого року

  1. Ресторан At.mosphere в Дубаї. Унікальність цього закладу в тому, що воно знаходиться на висоті 442 м над землею, на 122-му поверсі хмарочоса “Бурдж Халіфа”, який є найвищим будинком у світі. Це майже на 100 м вище, ніж показник колишнього рекордсмена, — The 360 ??Restaurant в Торонто, який розташовувався на висоті 351 м в телевежі. Ресторан пропонує в основному страви європейської кухні та може прийняти одночасно до 120 гостей. Відвідувачам необхідно враховувати, що в «Бурдж Халіфа» дотримуються підвищені заходи безпеки, тому столики в ресторані потрібно бронювати заздалегідь. Часовий люфт необхідний адміністрації для перевірки даних.
  2. Ресторан Djuret («Тварина») в Старому місті Стокгольма. «Принципово м’ясної» ресторан, відповідь моді на вегетаріанство. Заклад реалізує концепцію обіду, в якому всі складові страви приготовлені з однієї тварини. Ресторан практикує тематичні дні, кожен з яких присвячений новому тварині. Концепція ресторану відображена в інтер’єрі: на стінах розвішені муляжі частин тіл тварин, які ілюструють позиції в меню. Ресторан ретельно стежить за якістю м’ясної продукції, декларує відмову від генно модифікованих інгредієнтів і екологічність своїх страв.
  3. Ресторан Dalu Robot, місто Цзинань на півночі Китаю. Перший ресторан, в якому відвідувачів обслуговують роботи. Офіціанти-андроїди здатні прийняти замовлення, вимовити кілька привітальних фраз і в цілому виглядають досить доброзичливо. Пересуваються по залу на велосипедах: машини обладнані сенсорами, які виключають зіткнення з «колегами». З недоліків ідеї — те, що такі офіціанти не можуть розставити на столах прилади, напої і тарілки — вони тільки підвозять замовлення до столу, а далі відвідувачі вже справляються самі. Вартість однієї одиниці такого «персоналу» — близько $ 6 тис. Зараз таких андроїдів-офіціантів 10 штук, планується збільшення їх числа до трьох десятків.

Мітки: ,
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