Людина — найефективніший ресурс | Предприниматель

Людина — найефективніший ресурс

Зараз Інтернет є одним з найбільш динамічно зростаючою галуззю в світі, але на даний момент там працює не дуже багато людей. У компанії Google працюють 25 000 співробітників, в «Яндексі», Mail.Ru і Facebook – приблизно по 2000 у кожній, у Twitter – 450. Найбільшу частку інтернет-трафіку в світі забезпечує максимум 100 тис. чоловік.

Інтернет-компанії воліють програмні алгоритми. Платять же вони творцям цих алгоритмів (вельми виправдано), а не їх виконавцям. Але споживачі все одно люди і без них не обійтися. Між уявленнями алгоритму про те, який запит вводять в пошукову форму, і тим, чого вони дійсно хочуть ще довго буде великий зазор, який не можна вирішити програмним способом. Ідеальний світ інтернету – це коли інтернет миттєво дає відповідь на будь-яке питання, і цей світ не можна побудувати без зусиль мільйонів грамотних людей, які не завжди готові працювати за спасибі.

Ці люди вже є. Велика частина населення Землі вже вміє писати і читати, при цьому багато хто з них все ще частково або повністю безробітні. Багато з них готові працювати за невеликі гроші. Наприклад, вони могли б приводити в порядок і сортувати інформацію в мережі.

Ферма контенту Demand Media замовляє твори відповідей на популярні запити в Google у віддалених авторів («Як засмажити курку?» – Прим.ред.). Компанія Trada платить людям за те, що вони вгадують популярні запити до пошуковиків. Google інвестував в Trada, визнавши що дещо люди вміють робити краще алгоритмів.

У Amazon.com є спеціальний сервіс під назвою Mechanical Turk (в перекладі з англ. – Механічний турків). Різні замовники розміщують замовлення на розпізнавання картинок або мови, перекладу пропозицій і фраз, навіть творчі завдання, твори наприклад, і виставляють ціна за це завдання, а будь-який бажаючий може взяти за виконання цього завдання. Сервіс вже багато років існує і до цих пір є прибутковою справою – правда вартість усіх замовлень, пропонованих на даний момент мало-менше $ 10 тис. Безліч компанія вдаються до допомоги живого розуму, але роблять це вони від того, що ще немає такого алгоритму.

Облазив пару десятків сайтів, можна багато чого знайти, але не все. Наприклад, важко прокласти шлях з деякими умовами по незнайомому місту, дізнатися, до скількох працює те чи інше установа в будь-якій країні світу. Але десь таки є люди, які зможуть це зробити, навіть не встаючи з дивана. Цікаво, скільки клієнтів могло б бути у пошукачів, будь замість пошуковика людина відповідає на запит користувача. Якщо відповідь на запит вірний, то користувач платить, скажімо 1 $. Уявіть, скільки робочий місць відразу б виникло!

Може бути, незабаром Google зробить і це й буде знаходити відповідь на будь-яке питання, але й це проблему зовсім не вирішить. Бо користувачів постійно буде цікавити те, чого Google знайти не зможе. І для того щоб це знайти знадобляться люди. Краще мудрості натовпу, може бути лише мудрість натовпу, якій платить трохи грошей.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.