Як відкрити інтернет-магазин: Доставка товару | Предприниматель

Як відкрити інтернет-магазин: Доставка товару

Україна відноситься до країн з нерозвиненою структурою доставки, і хоч на даний момент практично всі кур’єрські служби створили модель співпрацю з інтернет-магазинам, все одно вона не ідеальна. Якщо взяти за приклад Rozetka.com, у якої пункти прийому товару знаходяться практично в усіх великих і середніх містах, то у інших інтернет-магазинів справи йдуть не так здорово. Якими ж способами доставки необхідно користуватися, щоб швидко, якісно і без затримок доставити товар своєму покупцю.

Власна служба доставки

відкрився нещодавно інтернет-магазин «onovamnadom.ru» Наталія Кулакова вирішила обзавестися власними кур’єрами для доставки продуктів. «Доставка продуктів — дуже делікатна справа. Власних кур’єрів можна навчити, наприклад, не ставити пакети на землю, стежити за розташуванням продуктів у пакетах, щоб побутова хімія і продукти були відокремлені. Гарантії того що це буде дотримано в кур’єрській службі немає », — нарікає Наталя.
З плюсів: Можливість постійного контролю та шліфування якості обслуговування. Оператор зі служби доставки після виконання замовлення відразу передзвонює і питає чи вчасно був доставлений замовлення, чи віддав кур’єр здачу і чи немає яких претензій.

З мінусів: Велика плинність кадрів. «Порядних людей на посаду кур’єра знайти дуже проблематично. Вісім годин бігати по місту, іноді в переповненому транспорті і на холоді — відлякує людей », — розповідає автор книги« Як відкрити інтернет-магазин », Альона Салбер.

Кур’єри на аутсорсингу

Можна доручити доставку спеціалізується фірмі на експрес-доставки. Кур’єри самі видають чек покупцю, після чого гроші опиняються спочатку на рахунках кур’єрської компанії, а потім вже їх відправляють в інтернет-магазин. Звичайна комісія за такі послуги — 1,5-3% від вартості доставленого товару, розповідав Іван Матвєєв, генеральний директор компанії, що спеціалізується на подібних послугах під назвою IM Logistics.

З плюсів: Не вимагає бухгалтер і штатні кур’єри. «У теорії вважається, що аутсорсинг знімає з тебе проблеми доставки і ти можеш спокійно зайнятися бізнесом», — каже Любов Козирєва, власниця інтернет-магазину дитячих товарів «101slon.ru».

З мінусів: Під час пікового навантаження кур’єрська експрес-служба не завжди справляється зі своїми зобов’язаннями. «У нас був випадок, коли кур’єри постійно відкладаючи доставку, затримали товар на тиждень. Ми про це не знали. Клієнт природно, відмовився від замовлення », — розповідає Козирєва.

УкрПошта

Логістичної службою з самою розвиненою інфраструктурою в країні сьогодні, як і раніше залишається «Укрпошта». За допомогою цієї державної установи можна відправити товар в будь-яку точку України і світу накладеному платежем. Через старого менталітету люди все ще з недовірою ставляться до інтернету, тому цей спосіб доставки дуже популярний серед покупців. Терміни і вартість відправки можна оперативно порахувати на сайту.

З плюсів: У «Укрпошти» 31 філій, близько 20 000 об’єктів поштового зв’язку, які надають 50 видів послуг по всій території України, включаючи всі міста і села.

З мінусів: Незважаючи на багату інфраструктуру, у поштових відділеннях практично завжди черги. Більше того, у «Укрпошти» є список товарів заборонених до пересилання. При накладеному платіж, якщо покупець на забрав товар, то ви повинні будете сплатити не тільки доставку товару в місце призначення (якщо клієнт забрав товар то доставку він оплачує разом із замовленням), а й доставку за пересилання товару назад. «Ми вирішили, що посилати товар післяплатою будемо тільки перевіреним покупцями», — каже власниця «101slon.ru» Любов Козирєва.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.