Україна веде в експорті зернових | Предприниматель

Україна веде в експорті зернових

Україна посіла третє місце за обсягами експорту ячменю, в процентному співвідношенні це 16,7% світового ринку, з експорту кукурудзи четверте (6%), з експорту пшениці шосте (5,4%). Через торішньої посухи з зерном пощастило менше, уряду довелося ввести квоти на експорт, щоб не залишити населення без хліба. Про це повідомив представник Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Українські фермери виростили 39200000 тонн зернових, 16,8 млн тонн з яких складає пшениця, 8,5 млн тонн ячменю і 11,9 млн тонн кукурудзи.

Фактична експорт зернових культур з початку року склав 7 млн ​​тонн: 2,4 млн тонн ячменю, 2,6 млн тонн пшениці і 1,9 млн тонн кукурудзи.

Під час зустрічі представників Міністерства аграрної політики і виробництва, Міністерства економічного розвитку, з Бетсі Херфнером (директором Торгового представництва Сполучених штатів Америки з питань Росії і Євразії), який висловив деякі зауваження щодо політики на ринку зернових в Україну, а саме до квотування експорту та залучення трейдерів зерна до фінансування посівної за допомогою форвардний закупівель, мовляв це суперечить вимоги СОТ.

Однак постанова про квотування було нотифіковано та розповсюджено безпосередньо через Секретаріат СОТ. Українська позиція по даному питанню була представлена ​​18 листопада 2010 року в рамках засідань Комітету СОТ з питань сільського господарства, а також представлена ​​на зустрічах з представництвами Торгового, Постійного та Департаменту з питань сільського господарства США при СОТ.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.