Інтерв'ю віце-президента «ВКонтакте» Іллі Перекопського | Предприниматель

Інтерв’ю віце-президента «ВКонтакте» Іллі Перекопського

Днями соціальна мережа «Вконтакте» оголосила про швидке переїзді в доменну зону. com, фактично давши старт своєї міжнародної експансії. Якщо в Росії компанія лідирує з переконливим відривом, то в більшості європейських країн доведеться починати з нуля. Скільки і на чому заробляє «ВКонтакте», звідки береться уявлення про ексцентричності менеджменту головної соціальної мережі Росії і в чому полягають плани компанії, розповів віце-президент мережі і глава московського офісу Ілля Перекопський.

— Скільки ви заробляєте?

— Зараз у місяць наша виручка близько $ 8-9 млн, приблизно 60% припадає на таргетовану рекламу. Тільки на таргетованої рекламі ми плануємо заробити цього року близько 2 млрд рублів ($ 71 млн). 30% виручки приносять програми, ще 10% — інші сервіси. Цього року ми розраховуємо на збільшення нашої виручки на 70-100% у порівнянні з 2010 роком. Поки ми чітко виконуємо план.

Довідка! У 2010 році, відповідно до звітності Mail. Ru Group, оборот «ВКонтакте» склав $ 93,8 млн. Виручка була менша — за рахунок виплат розробникам і операторам мобільного зв’язку.

— Перехід на самостійний продаж реклами і відмова від банерів на початку 2011 року виявилися виправдані?

— Перехід виявився, як ми і прогнозували, абсолютно виправданий. Ми стали заробляти на рекламі в кілька разів більше грошей. І таргінг оголошення викликають у користувачів набагато більше інтересу, ніж банери, бо націлені саме на них. Наша система таргетованої реклами вдосконалюється кожен день, і зараз пропонує таргетинг аудиторії за більш ніж 20 унікальним параметрам.

У березні ви запровадили новий формат рекламних оголошень з оплатою за покази, а не тільки за кліки, як раніше. Крім того, ми запустили відеорекламу.

— Чи впливають ексцентричні рішення вашого менеджменту — зразок заборони на рекламу тютюну — на рекламні надходження?

— Ні, не впливають. Ми відмовилися від реклами тютюну в той момент, коли тютюнові компанії ще тільки планували починати витрачати у нас частини своїх рекламних бюджетів, але ще не почали. Ніякого спаду рекламних доходів ми не побачили. Сигарети — це огидний наркотик, який несе гігантський шкоду суспільству. У нас в компанії немає жодного курця людини — і жодного вживає алкоголь. Ми вважаємо, що повинні робити все можливе, щоб внести свою лепту в боротьбу з тютюновими компаніями.

— Якою мірою ексцентричність — частина вашого бізнесу, а не особисте властивість засновників компанії?

— Інтернет змінюється щосекунди, і часто доводиться приймати якісь рішення вкрай оперативно. З боку, можливо, здається, що це ексцентричність, але насправді це здоровий глузд, яким ми керуємося в усьому. Ми відмовилися від банерної реклами. Всі були впевнені, що це дуже ризикований крок, який призведе до зниження наших доходів. А ми вже через місяць переконалися, що рішення було правильним.

Ще одна причина того, що нас можуть вважати занадто нестандартно мислять, полягає в тому, що ми в більшості випадків не реалізуємо проектів із зовнішніми партнерами. Зазвичай такі пропозиції передбачають використання чужих технологій, але ми високотехнологічна компанія і технології ніколи не віддаємо на аутсорсинг. Якщо ми хочемо запустити новий сервіс, то завжди розробляємо його самі.

Також ми щодня отримуємо пропозиції щодо додаткової монетизації наших сервісів і відхиляємо їх. Наша модель монетизації зводиться виключно до двох речей: таргетованої рекламі і додатків. На жаль, далеко не всі розуміють нашу позицію.

— З якою швидкістю росте «ВКонтакте» у різних частинах Росії?

— Ми ростемо рівно пропорційно рівню проникнення інтернету в країні. Якщо в Москві та Петербурзі живе найбільше людей і найвищий рівень проникнення інтернету, то і користувачів у нас в цих містах найбільше. При цьому на частку двох столиць припадає не більше 20-25% наших активних користувачів. Близько 60% нашої аудиторії старше 25 років: всупереч поширеній думці, вона складається не з школярів і студентів.

— Чи досягли ви насичення в Санкт-Петербурзі ?

— Ні, не досягли. У Петербурзі ще далеко не 100%-ное проникнення інтернету.

— Як ви ростете на зовнішніх ринках?

— Ми найпопулярніший сайт на Україну, в Казахстані та Білорусії. Ми займаємо міцні позиції у всіх країнах СНД і досягли певного успіху в інших країнах ближнього зарубіжжя.

— З цим пов’язаний перехід на домен vk. com?

— Цей домен коротше, гарніше і набагато простіше для сприйняття в інших країнах. Міжнародна експансія — одна з наших головних стратегічних завдань на 2011 рік.

— І звідки ви почнете?

— Швидше за все, з європейських країн. З яких в першу чергу, поки сказати складно. Це все на стадії активного обговорення.

— Чи відчуваєте ви тиск конкурентів?

— Тиску ми не відчуваємо. Ми активно продовжуємо рости. У травні наша відвідуваність продовжила рости і досягла рекордного числа: 26 млн унікальних користувачів на день. Кожен рік ми як мінімум подвоюється, і цей рік навряд чи буде винятком.

— Чи надходили вам пропозиції про покупку від кого-небудь, крім Мільнера?

— Пропозиції надходять постійно, як від російських інвесторів, так і від західних фондів.

— Чи є у вас взагалі стратегія виходу — публічного чи ні?

— Ми не мислимо категоріями «стратегія виходу». Ми будуємо компанію, в якій ми хочемо працювати не рік і не два, а десятиліття. Єдина причина, по якій ми залучили інвестиції від Mail.Ru, — це вкладення у розвиток інфраструктури. На отримані гроші ми побудували свій дата-центр, канали. Зараз нам цілком вистачає грошей, щоб рости на власні кошти.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.