Кабмін має намір збільшити квоти на експорт зернових | Предприниматель

Кабмін має намір збільшити квоти на експорт зернових

Уряд України може збільшити квоти експорту зернових на 1 млн тонн на пшеницю, і 1,7 млн ​​тонн – на кукурудзу, а після березня скасувати їх, повідомив міністр аграрного розвитку та продовольства Микола Присяжнюк.

“Ми зараз вивчаємо баланс і, швидше за все, будемо збільшувати квотування на 1 млн тонн пшениці, і на 1,7 млн ​​тонн кукурудзи. Мінекономіки зараз починає формувати проект цієї постанови. Це буде вже в лютому – до кінця березня. Ми намагаємося в кінці березня, все таки, скасувати квоти, бо вже близький новий урожай “, – сказав міністр в Києві в середу.

“Зернове ембарго” введено в Україну до 31 березня 2011 року. У Російської Федерації воно діє з 15 серпня 2010 року по 1 липня 2011 року.

Квотування експорту зерна, спочатку введене урядом України на початку жовтня 2010 року на термін до 31 грудня 2010 року, в кінці минулого року було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот збільшено на 1,5 млн тонн – до 4,2 млн тонн. Квота на експорт кукурудзи збільшено з 2 млн тонн до 3 млн тонн, пшениці – з 0,5 млн тонн до 1 млн тонн.

За цей час квоти розподілялися лише один раз способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: Кабінет міністрів постановою від 10 листопада 2010 року обмежив термін прийому заявок, тому багато експортери просто не змогли отримати висновки Мінагропрод і подати заявки.

Спеціально створена комісія 12 листопада минулого року розподілила 2,182 млн тонн квоти між компаніями. Зокрема, ТОВ “Сільськогосподарське підприємство” Нібулон “, ТОВ” Кернел-Трейд “і підприємство з іноземними інвестиціями” Сарна “отримали 52,6% квоти на експорт зерна.

Потім Мінекономіки оголосило про прийом заявок з 16 по 30 листопада на експорт кукурудзи в рамках нерозподіленого експортної квоти, що становить 518 тис. тонн, однак вона так і не була розподілена.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.