Як ми просували сайт | Предприниматель

Як ми просували сайт

Співвласниця інтернет- магазину продуктів продовжує розповідати про те , як вона відкривала свою справу.

Близько місяця тому мій партнер запропонував провести один експеримент: відмовитися від реклами на один тиждень. Тобто ми повинні були добровільно відключити контекст відразу на двох сторінках – Yandex і Google.

Як на мене ідея була не найкраща , адже можна було втратити чимало замовлень. Але , з іншого боку, не спробувавши , не дізнаємося. А якщо зменшення замовлень буде некритичним , то можна чималу частину витрат перекинути на щось інше , адже гроші зайвими ніколи не бувають . Тому я вирішила спробувати. Вже наступного дня я дзвонила Колі в паніці , що , мовляв , замовлень стало менше. Але , як виявилося , рекламу він ще не відключив , а я даремно хвилювалася. Втім , день пройшов , як звичайно.

На наступний день ми відключили рекламу. Результат – мінус 5 % за замовленнями . Я стверджувала , що нам ще пощастило , так як замовлення робили наші постійні клієнти. Але вже наступного дня – мінус 10%. Звичайно ж , це не показник , адже дні бувають різні. Але великих замовлень ставало все менше , і водії були недозавантажені .

Тоді Коля вирішив відмовитися від своєї ідеї і написав рекламникам . Вже наступного дня включили рекламу , і на нашому сайті стався справжній бум. Потік читачів блогу з Forbes хлинув на наш сайт. А звідки взялося скільки додаткових замовлень , неможливо визначити не проаналізувавши . Взагалі експериментувати з рекламою дуже складно , до того ж страшно. Тому потрібно покладатися на власний досвід. Хочу поділитися ним з вами.

Інтернет- реклама

Інтернет- реклама – це головний двигун продажів для інтернет -магазину. У цьому ми переконалися дуже швидко. От сьогодні один підприємець з Казахстану запитав мене , як просувати свій інтернет -магазин , на що я відповіла – саме так. Особливо , коли ваш бюджет невеликий. Ось вам доказ – левова частка клієнтів ( не менше 90 %) знаходять нас через мережу . Вони переглядають, досліджують , а якщо ваш сервіс відрізняється зручністю і якістю , оцінюють його і тестують . І саме тут ви маєте можливість отримати ще одного постійного клієнта.

Тепер розповім трохи про переваги контекстної реклами перед банерної . По-перше , контекстна реклама дає можливість формулювати вузький запит стільки , скільки вам потрібно. По-друге , аудиторія , залучена такою рекламою – це аудиторія якісна. Адже коли людина вводить запит «купити сидр » і бачить оголошення про те , що можна купити грушевий і яблучний сидр , та ще й з доставкою додому , швидше за все , він його і купить . Контекстна реклама відрізняється результативністю , адже вам потрібно оплачувати не кількість показів , а кількість переходів по них. І хоч перехід на сайт не означає , що обов’язково буде зроблено замовлення , але ймовірність досить велика. Ще однією перевагою контекстної реклами є її маневреність. Ви можете керувати рекламою самі , можете доручити її менеджерам з просування її в інтернеті , ви можете обмежувати вартість ваших запитів , включати або вимикати їх самостійно , але при цьому ви завжди будете бачити результат своєї роботи.Ринок інтернет- реклами доступний кожному , і ввійти на нього ви можете , маючи всього 1000 рублів бюджету . Але якщо ви хочете бачити реальні результати вашої роботи , на рекламі краще не економте .

Доводилося нам користуватися і банерної рекламою. Якось перед Новим роком ми купили на Mail.ru один банер . Особливого ефекту не послідувало. Не буду говорити , що банерна реклама вже вмирає , хоча багато про це говорять , але і сказати , що вона приносить хороші результати , теж не стану. Ця реклама теж працює , хоча вона менш мобільна і дорожча . Та й правити банер в процесі роботи теж доводилося.

Якщо хтось думає , що реклама в інтернеті дуже дешева , він дуже помиляється. Якщо порівняти вартість одного контакту з інтернету і з офлайна , то цифра вийде цілком порівнянна . Для порівняння візьмемо рекламу в журналі і банерну рекламу. У випадку з журнальної рекламою під кількістю контактів є зважаючи кількість переглядів цієї сторінки , відповідно для банерної реклами – це кількість показів . Так за 1000 контактів у журнальної рекламі ви заплатите в середньому $ 50-100 , за ту ж тисячу банерної реклами – $ 5-20 . Бачимо , що цифра цілком порівнянна . До того ж показ реклами в журналі дає менше шансів для залучення клієнта , в той час як в банерній достатньо одного кліка – і людина вже в вашому магазині . Та й за вхід на ринок реклами у офлайні значно дорожче , особливо для друкованих ЗМІ.

Реклама на форумі

Офлайн -рекламу ми особливо не використовували в силу обмеженого бюджету . Але певний досвід все-таки є. Коли ми вирішили взяти участь у виставці «Домашний очаг ». Суть була в тому , щоб приймати у людей замовлення під час самої виставки. Виставка тривала три дні , і ми сподівалися , що приймаючи 100 замовлень на день , зможемо покрити всі замовлення . Але це були всього лише надії. Як виявилося , люди були не готові відразу робити замовлення , втім , як і ми. Доводилося кожному розповідати про своє магазині , а в цей час підходили ще п’ятеро цікавляться зі своїми питаннями.

Хоч із замовленнями не вийшло , але реклама вдалася. Наш рекламний стенд побачило близько 3000 чоловік , та й замовлень стало більше. А відвідуваність інтернет -магазину виросла в середньому на 500 осіб на день.

А ще приблизно тоді ж ми вирішили зробити рекламу наших макарономерок за допомогою системи FlyCards . Цю макарономерку винайшов Юра Парфьонов , головний редактор журналу « Крокодил» і наш добрий знайомий . Він завжди був майстром на такі от вигадки . Призначалася ця макарономерка для того , щоб відмірювати точні порції макаронів для їх приготування. Крім того , Юра сам знайшов , де можна їх виготовляти , залишалося тільки розповсюдити. Тоді ми і звернулися до FlyCards . Але жодних результатів не було – замовлень більше не стало , але 60 000 рублів ми витратили . Направивши ці гроші на контекстну рекламу , ми б отримали набагато більший ефект .

Втім , не все так погано : ми вирішили використовувати залишилися макарономеркі в якості подарунків до замовлень наших клієнтів.

Соцмережі

Як же без реклами в соціальних мережах? Тому ми вирішили скористатися цим ресурсом для просування сайту нашого магазину. І так ми відкрили ЖЖ -спільноту. Спочатку ми взагалі не знали , чим його можна заповнити , тому влаштовували різні конкурси та ігри. Зараз ми публікуємо нашу розсилку , яку всі зареєстровані користувачі отримують раз на два тижні . Так вийшло , що публікувати розсилку у нас виходить найкраще , та й з жанрами ми багато експериментуємо – іноді це автоінтервью , а іноді короткометражні історії , але ідей ще багато.

Цього літа нам довелося виступати в якості спонсорів однієї етнографічної експедиції , яку проводив головний блогер рунета Артем Лебедєв. Ми тоді купили спонсорський пакет за $ 2000, який включав в себе розміщення нашого логотипу на автомобілі Артема Лебедєва , а також посилання на наш сайт , розміщену в блозі tema.lj.ru. Аудиторія в 150 000 чоловік виявилася далеко не міфом. Будучи відомим дизайнером , він використовує свій блог в рекламних цілях і заробляє на цьому непогано. Вартість одного контакту від Лебедєва в наш магазин склав $ 0,15 , що цілком порівнянно з вартістю такого контакту в інших ЗМІ. Але воно того варто, адже Лебедєва читають практично всі .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.