Як перетворити торговельну марку в успішний бренд | Предприниматель

Як перетворити торговельну марку в успішний бренд

Керівники брендінгових агенств пропонують свої поради .

У чому різниця між торговою маркою і брендом ? Здавалося б , це одне і те ж (у перекладі з англійської brand – « тавро »). Маркетологи розуміють цю різницю. Торгова марка припускає просто наявність логотипу і товарного знака , в той час як бренд – це досить відома на ринку компанія , яка користується помітним попитом. Будь-який виробник прагне перетворити свою торгову марку в бренд. Як же цього домогтися?

Президент Depot WPF Олексій Андрєєв :

1 . Шукайте або ж придумуйте цінності.

Якщо створювати бренд за всіма правилами , але без осяяння , ніяких результатів не буде . Будь бренд повинен мати якусь чарівну затаєну цінність для споживача , так , щоб навіть за наявності полиць , повністю забитих дешевими private labels , покупець все одно віддавав перевагу саме цьому бренду .

2 . Важливо мати « конституцію бренду »

Тобто план його просування. Важливо визначитися з тим , що , кому і як потрібно розповісти про бренд. Чим конкретніше ви поставите зміст і тон інформації для виразно групи покупців , тим більший успіх буде у всіх комунікацій бренду.

3 . Назва бренда нічого не означає саме по собі

При добре продуманої стратегії комунікацій можна практично будь-якому слову надати необхідне звучання. Дуже багато брендів носять назви ні про що , але від цього вони не менш успішні.

4 . Не забувайте , що лояльність покупців можна завоювати не тільки високою якістю

Соціально відповідальні бренди більше подобаються покупцям . Якщо бренд буде акцентувати увагу людей на таких цінностях , як турбота , доброта , любов , дружба , то вони від нього не відмовляться .

5 . Вірте в свій бренд

В іншому випадку ви будете відчувати постійний дискомфорт , ваші комунікації з споживачем будуть переконливі і люди відразу ж відчують підступ. Можна розповідати цікаві легенди і створювати гарні образи , але грунтуватися необхідно тільки на правду.

Президент Mildberry Олег Бериев

1 .
Будьте практичним

У першу чергу брендинг необхідний для вирішення завдань в бізнесі. Не варто відразу відмовлятися від оригінальних і красивих концепцій , просто намагайтеся знаходити для них вигідне застосування .

2 . Чи не витати в хмарах

Правда життя не завжди радує , але з нею можна знайти можливості для досягнення успіху.

3 . Завжди налагоджуйте відносини

Навіть якщо ви зайняті плануванням продажів , не забувайте про вибудовування відносин зі споживачем. Споживачам не потрібні ваші концепції , їм хочеться побачити їх втілення . Не так важливо , що ви хочете донести до споживачів , як те, що споживачі почують. Не забувайте надихати споживачів – це хот ьі ​​не дасть миттєвого результату , але сформує підгрунтя для подальшого зростання.

4 . Керуйтеся смислами

Чи не дійте згідно з методиками , дійте згідно сенсів . Вони довше живуть , ними простіше управляти , вони яскравіше розвиваються .

5 . Не слідуйте сліпо західним концепціям

Ми постійно намагаємося перейняти щось із Заходу , слідуємо новим концепціям , забуваючи про реальність . А вона така: Росія значно відстає від багатьох західних ринків , а тому їх концепції у нас можуть бути застосовні лише частково. Приміром , якщо порівнювати активність західних і вітчизняних брендів в ЗМІ , розумієш , як скромно виглядають останні . Хоча в застосуванні цих концепцій ми цілком адекватні. Вся справа в тому , що наше середовище ще недостатньо розвинена. І це не означає , що ми повинні відмовитися від соціальних мереж . Необхідно лише додати їм значення , яке відповідало б нашим реаліям.

Генеральний директор ArtGraphics Андрій Пуртов

1 . Обмежуйте вашу цільову аудиторію

Вже немає « федеральних брендів для всієї родини ». Зараз підвищення вартості реклами в ЗМІ призвело до того , що її використання невигідно. Необхідно шукати більш вузькі ніші , і обмежувати вашу цільову аудиторію. Можна знайти і незайняті ніші , де бренди можуть розвиватися і приносити чималий прибуток.

2 . Не використовуйте пряму рекламу

Сьогодні в комунікаціях необхідно робити акцент не так на споживачах , як на лідерах думок і « євангелістів ». Головна мета комунікації полягає не в тому , щоб продати або просунути товар , а в тому , щоб викликати на дискусію і привернути увагу до бренду за допомогою соціальних медіа.

3 . Пообіцяли – виконайте

Красива назва та упаковка допоможуть вам залучити споживача до покупки вашого продукту , але тільки один раз. Якщо ви хочете добитися успіху , завжди виконуйте свої обіцянки. Це стосується не тільки продуктів , а й комунікацій .

4 . Працюйте з багатьма підрядчиками

Не створюйте бренд «під ключ». Компанії , які завжди все замовляють в одному місці , можуть отримати продукт невисокого рівня , і тим же програють. Стратегія бренду , логотип , назву , упаковка , просування в соціальних медіа , реклама – краще замовляти все це в різних агенствах , що спеціалізуються на потрібному вам вигляді послуг.

5 . Упаковка повинна бути « розумною»

Відмовтеся від помітних і безідейних упаковок , замініть їх яскравими і розумними . Упаковка може не тільки залучити до продукту , але і розважати , і піклуватися – наприклад , про довкілля. Зараз споживачі готові заплатити більше за той бренд , за яким стоять хороші вчинки.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.