Як утримати талановитих співробітників? | Предприниматель

Як утримати талановитих співробітників?

Заради стартапу, який покликаний допомогти роботодавцям вирішити це питання, програмісти Adobe і Zynga кинули роботу.

У жовтні минулого року Цзао Ян звільнився з компанії Zynga, яка випускає ігри для соцмереж, не дивлячись на те, що міг отримати там опціон. Він вважав за краще зайнятися важким завданням – допомогти невеликим підприємствам утримувати талановитих працівників. «Я хотів потрапити в точку і рвався в бій», – каже 28-річний Ян. Один раз йому це вже вдалося – раніше Ян займався розробкою комп’ютерних ігор, у тому числі FarmVille, придбаної компанією Zynga в 2009 році. Тоді його гра принесла засновникові Zynga Марку Пінкус мільярди доларів.

Як же можна «потрапити в точку», працюючи з дрібними фірмами? На рішення Яна розлучитися з роботодавцем вплинув Пейдж Крейг, військовий підрядчик, з яким він познайомився за чаркою текіли на заході венчурної компанії Redpoint Ventures. У того була ідея об’єднання технологій та соціальних медіа ресурсів з метою управління мотиваційними програмами. Протягом двох тижнів Ян розбирався в подробицях ідеї, і в підсумку перебрався з Сан-Франциско в Лос-Анджелес, до Крейгу. У той же час до стартапу приєднався і запрошений Крейгом Джордж Ісіі, колишній програміст Abobe, один з перших співробітників PayPal і один із засновників Geni (сервіс по створенню генеалогічного древа) і Yammer (соціальна мережа для офісних працівників).

Вони розробили проект BetterWorks, компанію, що створює мотиваційні програми для співробітників. В їхніх програмах поєднується вигода Groupon, механізм рекомендацій і простий інтерфейс Amazon.com і соціалізація від Facebook. Підприємство вже знайшло інвесторів, які впевнені в успіху не менше розробників-стартапаров. Redpoint вже інвестувала в молоду компанію $ 8 млн.

У чому ж полягає ідея підприємців? Дрібні фірми, у яких немає великого штату кадрових працівників і великих бюджетів, не мають програм мотивації співробітників. Такі програми важко реалізовувати, та й нікому цим займатися. «У них є медичне страхування, програми для нарахування зарплати, але немає єдиної мотиваційної системи, – говорить Ісіі. – Це і привело нас до нашої ідеї ».

За допомогою BetterWorks роботодавці можуть в декілька кліків миші перевести на рахунок співробітника гроші, які він зможе витратити на самі різні послуги. Їх налічується кілька сотень – від хімчистки до доставки суші, і вони надаються зі знижкою від 10% до 70%. Програма видає нагадування, якщо підприємством замовлена піца на весь офіс або запланована гра в боулінг (з обов’язковою знижкою) для команди менеджерів. ПО аналізує поведінку персоналу, щоб пропонувати найбільш підходящі рекомендації, а за допомогою налаштувань керівник може підігнати бонуси під реальну ситуацію – наприклад, накинути $ 25 на обід затримався на роботі співробітникові.

Компанія BetterWorks укладає договори з постачальниками, займається створенням інтерфейсу, виставляє рахунок і робить доставку. У них вже є більше 130 клієнтів, невеликих фірм з Лос-Анджелеса і Сан-Франциско, які оплачують послуги компанії на абонентській основі, в місяць вартість послуг складає від $ 30 до $ 500. На одного співробітника припадає в середньому $ 66 щомісяця, але є винятки: на одній з фірм встановили витрати на рівні $ 900 на одного працівника. За словами Джона Фостера, старшого віце-президента по талантам відеопорталу Hulu та першого клієнта BetterWorks, гроші – не єдиний спосіб мотивації. «Регулярні мотивуючі заохочення відмінно допомагають створювати систему корпоративних цінностей», – говорить він.

Виручку BetterWorks складають скромні відсотки від кожної транзакції. Участь постачальників в проекті – а їх налічується вже 2200 – на безкоштовній основі. У планах засновників – розширення бізнесу на 20 міст, що напевно зажадає значних зусиль у сфері продажів і реклами. «Ми готові пару місяців працювати без прибутку, щоб довести, що наша платформа – дійсно відмінна штука», – запевняє Крейг.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.