Як зареєструвати ТОВ? | Предприниматель

Як зареєструвати ТОВ?

Реєстрація юридичної особи на відміну від реєстрації СПД (ФОП) займає набагато більше сил і коштів.

По-перше потрібно розуміти чим відрізняється ТОВ від СПД? В першу чергу тим, що приватний підприємець (СПД) несе відповідальної по всьому майну, а ТОВ тільки в рамках статутного фонду. Що це означає на практиці? Це означає що якщо ви взяли в кредит велику суму і не повернули її, то банк має право подати позов на відчуження всього вашого майна в рамках вашого довго звичайно-ж, у випадку з юридичному особа товариством з обмеженою відповідальністю банк має право подавати позов тільки на суму вашого статутного капіталу, який може бути якийсь завгодно від 1 грн до мільярдів грн.

По-друге, юридична особа кардинально відрізняється від фізичного, це зовсім інший, більш складних суб’єкт господарських відносин, в правовому сенсі, який працює на основі прийнятого статуту і складається з засновників (власників). Розберемо від А до Я реєстрацію ТОВ в Україні.

  1. Для початку вам необхідно придумати назву юридичної особи, воно може не збігатися з реальним назвою фірми. Наприклад ваша компанія називається Dell, а юридична особа ТОВ “Нові технології”, це не суперечить закону. Назва виберете самостійно, у кожного своя фантазія. Перед тим як зареєструвати вашу назву, державний реєстратор перевірить, чи є таку ж назву в ЄДРПОУ (єдиний державний реєстр). Якщо аналогічного назви немає, реєструємо.
  2. На другому етапі вам необхідно вже визначитися скільки буде засновників. За законом не може бути більш засновників ніж 100 осіб. Засновниками можуть бути: громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають повної цивільної правоздатністю і дієздатністю, юридичні особи, засновані в Україні і в інших країнах.
  3. Кожне реєстроване ТОВ повинно мати свою юридичну адресу, це може бути житлоплощу одного із засновників, офіс чи будь-яке інше приміщення, на яке у вас є документи (договір оренди або документи підтверджують право власності).
  4. Далі необхідно сформувати статутний капітал. Раніше статутний капітал повинен був становити не менше 100 мінімальний зарплат. з 1 січня 2010 його зменшили до 1 мінімальної зарплати, тепер і зовсім обмежень немає. Статутний капітал може формуватися у фінансовому еквіваленті, так і в майновому, наприклад офіс або будівля може бути статутним фондом. Якщо один з засновників внесе в статутний фонд ручку, і напише що вона коштує 1 млн $, і всі інші засновники це підпишуть, значить так і буде.
  5. Потім, за аналогією з реєстрація СПД, Вам необхідно вибрати в КВЕД 2010, Класифікатору економічної діяльності, якими видами діяльності буде займатися ТОВ.
  6. Ви вибрали діяльність яким буде займатися юридична особа, тепер потрібно визначити яку систему оподаткування ви виберете. В Україні на даний момент існує: загальна система оподаткування (19% податок на прибуток або 19% податок на прибуток + ПДВ 20%) та спрощена система оподаткування (групи 4 і 6).
  7. Далі вам необхідно буде статті на облік в податкову, пенсійний фонд і орган державної статистики.
  8. Відкриття рахунку ми описали в реєстрації СПД. Тут аналогічна ситуація, проблем виникнути не повинно.

Безумовно – це все зовнішній процеси реєстрації ТОВ, відміну СПД від ТОВ в тому, що в суспільстві обмеженою відповідальності існує також і внутрішня документація, наприклад фінансова звітність підприємства, протоколи зборів засновників, документи про призначення генерального директора, головного бухгалтера і т.д, оформлення і завірення статуту. Для всього цього вам і потрібен професійний бухгалтер, інакше ваші мрії про бізнес можуть перетворитися на податкові кошмари. Бажаємо успіхів і процвітання!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.