Хто полює за Корбаном і Аксельродом, постраждалими від вибуху в Дніпропетровську | Предприниматель

Хто полює за Корбаном і Аксельродом, постраждалими від вибуху в Дніпропетровську

Стали відомі подробиці подій, які передували замаху на життя дніпропетровських підприємців Геннадія Корбана, Геннадія Аксельрода і Олега Левіна. Газета не пов’язує між собою наведені нижче факти і замах, але не виключає, що інформація, яка сьогодні оприлюднюється, буде важливою для аналізу причин події.

Нагадаємо, минулої п’ятниці всі троє постраждали від вибуху саморобної бомби, закладеної під диваном у дніпропетровському кафе Pepperonni, де обідали бізнесмени. З’ясовується двох з бізнесменів – Геннадія Аксельрода і Олега Левіна – крім близькості до структур групи «Приват», об’єднує ще й те, що вони були співзасновниками ТОВ «Промислово-фінансова група« Спарта ».

Ця фірма заборгувала велику суму грошей і, як видно, не збирається її повертати. Про це свідчить ряд документів, які опинилися в розпорядженні видання, а також офіційні заяви кредиторів цієї компанії.

Відповідно до них, «Спарта» у липні 2010 року подала сама на себе в суд, де вимагала визнати її банкрутом, оскільки не в змозі виплатити борги, що накопичилися, загальна сума яких становить 668,7 млн. грн. Суд відкрив провадження у справі про банкрутство, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого і встановив останній день для складання реєстру вимог кредиторів – 22 вересня 2010-го.

Як пояснила експерт з юридичної компанії ILF Олена Хитрова, банкрутство дасть можливість заборгувала фірмі ухилитися від повернення боргу. Справа в тому, що з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, призупиняються стягнення на підставі виконавчих документів, каже юрист. Таким чином, кредитори не можуть стягнути борги з боржника навіть на підставі рішення суду і повинні ставати в чергу, чекати, коли в процесі ліквідаційної процедури надійдуть гроші від продажу майна і їм, можливо, погасять якусь частину боргу. Якщо ж грошей від продажу майна не вистачить на погашення всіх боргів, суд просто їх спише і кредитор залишиться ні з чим.

Більше за інших через банкрутство «Спарти» може постраждати банк «Форум». Половина боргу дніпропетровської фірми (362 млн. грн.) – Це кредит, який вона взяла у «Форуму» ще в травні 2006 року, а також несплачені відсотки по ньому і штрафні санкції.

Резонансне замах на дніпропетровських бізнесменів обростає подробицями. Як стало відомо, на них полюють не тільки кілери, а й численні кредитори.

Ліфти Schindler в Дніпропетровському готелі Axelhof Boutique Hotel

Ліфти Schindler в Дніпропетровському готелі Axelhof Boutique Hotel

Банк «Форум» видавав гроші «Спарті» для будівництва в Дніпропетровську фешенебельного готелю «Аксельхоф Бутік Готель» (здана у вересні цього року), а також торгово-офісного центру «Кудашівське» (здача планується на початку 2011 року). Обидва об’єкти через компанію «Аксельхофф» належать Геннадію Аксельроду і його компаньйонам. Фірма «Аксельхоф», 50% статутного капіталу якої є власністю «Спарти», залучена в якості третьої сторони до розгляду з банком «Форум».

Як повідомили в прес-службі банку «Форум», забезпеченням повернення кредиту був торговий центр «Європа» по вулиці Центральній, 10, в Дніпропетровську. Його ринкова ціна, за останньою оцінкою на 27 січня 2009 року, становила 318 млн. грн. «За наявною на даний момент у банку інформації, торговий центр« Європа »був проданий позичальником в обхід усіх реєстрів заборон, після чого кілька разів перепродано», – повідомили у фінустанові. Крім того, за даними прес-служби «Форуму», колишніми власниками позичальника банку в забезпечення повернення кредиту були закладені 50% майнових прав на частки у статутному фонді ТОВ «Аксельхоф». Сама готель «Аксельхоф» ніколи не передавалася в іпотеку банку, тому банк не має відомостей про те, яка ринкова ціна цього готелю і чи є вона власністю ТОВ «Аксельхоф». Які активи на сьогодні є у ТОВ «Аксельхоф», банку також невідомо.

Як уникнути боргів

Те, що «Спарта» сама звернулася до суду з позовом про своє банкрутство, добре для боржника тим, що він самостійно веде справу про банкрутство на початковому етапі. Як пояснює юрист Олена Хитрова, в такому випадку фірма сама виступає ініціатором призначення розпорядника майна, чітко планує дату, коли відкриється справу про банкрутство і має можливість провести всі необхідні операції з виведення активів до його відкриття.

У своїй позовній заяві про банкрутство, поданому в липні цього року, юристи «Спарти» вказали, що у компанії немає майнових активів, достатніх для задоволення в повному обсязі вимог усіх кредиторів. «Розрахунок з деякими кредиторами, заборгованість перед якими існує, призведе до неможливості виконати боржником свої зобов’язання перед іншими кредиторами, що порушує права останніх», – йдеться в позовній документі. Тут же зазначається загальний розмір грошових зобов’язань – 668,7 млн. грн. – І наведена сума активів підприємства на сьогоднішній день – 356,8 млн. грн.
Як зазначено в судових документах, шанси на повернення кредиту банку «Форум» зменшує весняне рішення Міжнародного арбітражного суду International Arbitrage Company Ltd. Як зазначено в судових документах, у березні цього року право власності на цінні папери, які повинні служити заставою за позикою, було відсужені на користь офшорної компанії «Фанфард Трейд Енд Інвестмент Корп.” (Віргінські острова).

Позичальники кидають трубку

Геннадій Корбан, криза-менеджер групи Приват

Геннадій Корбан, криза-менеджер групи Приват

Варто зазначити, що в березні, за кілька днів до цього судового рішення Геннадій Аксельрод, Олег Левін і Мирон Сосновський вийшли зі складу засновників «Спарти», зберігши зв’язок з компанією тільки через асоційовані з нею фірми, у тому числі фірму «Аксельхоф». Замість них власником фірми, що заборгувала сотні мільйонів, став екс-голова правління компанії «Приват-Інтертрейдинг» Віталій Тимшин. Це може свідчити про те, що незважаючи на зміну власників, фірма залишилася в сфері інтересів «Привату». «Ні новий власник позичальника, він же – генеральний директор, ні колишні власники Олег Левін, Геннадій Аксельрод і Мирон Сосновський, які є поручителями позичальника, і, крім того, вони також є боржниками банку на суми більше $ 3 млн. кожен, не бажають вести з банком ніяких переговорів (кидають трубку телефону), – повідомили в прес-службі банку «Форум». – Паралельно через рішення судів влаштовуючи собі фіктивні цивільні шлюби з метою виведення з банківських іпотек особистого майна ».

Варто також відзначити, що «Спарта» подала зустрічний позов проти банку «Форум», в якому вимагає розірвати Генеральний кредитний договір з банком і відшкодувати збиток від недофінансування на суму $ 52 млн.

Список постраждалих

Окрім банку «Форум», фінансово-промислова група «Спарта» є боржником ще близько десяти компаній. Так, 50 млн. грн. складає борг ПФГ «Спарта» гандбольному клубу «Мотор» із Запоріжжя. У число кредиторів також входять Fantan trading limited (Нікосія, Кіпр), «Форстоун Нетворкс ЛЛП», (Уельс, Великобританія), ТОВ «Юкун» (Запоріжжя), ПП «Славутич-Лізинг», ПП «Аквітенс», ПП «Рент- Сервіс Плюс».

Отримати коментар у представників промислово-фінансової групи «Спарта» не вдалося. У Головному управлінні МВС Дніпропетровської області також не коментують можливі версії вибуху в кафе Pepperonni, у тому числі можливий зв’язок між боргами «Спарти» і замахом на життя її колишніх власників. «Кримінальну справу порушено, слідство триває», – повідомив департамент зі зв’язків з громадськістю МВС Дніпропетровської області.

Коментарі

Боржники не йдуть на контакт

Прес-служба банку «Форум»: У зв’язку з виниклими в середині 2009 року фінансовими труднощами в діяльності ТОВ ПФГ «Спарта» банк «Форум» запропонував позичальникові реструктуризацію заборгованості на цілком прийнятних для нього умовах. Банк залучив консалтингову компанію Roland Berger Strategy Consultants, яка восени 2009-го розробила програму реструктуризації. Вона полягала в наступному: при посиленні позичальником забезпечення кредиту іпотекою ТЦ «Атріум» банком пропонувалася розстрочка з погашенням тіла кредиту та зменшення плати за кредит до символічного одного відсотка. Ця програма була схвалена акціонерами банку, але з незрозумілих для банку на той час причини (грудень 2009 року) не була прийнята власниками позичальника.

Пізніше, у серпні 2010-го, банку стало відомо, що позичальник з метою прихованого продажу змінив поштову адресу знаходиться в іпотеці в банку торгового центру «Європа» і продав його офшорній компанії. Все це банку «Форум» в кінці 2009 – початку 2010 року було невідомо, і він всіляко намагався умовити позичальника піти на реструктуризацію.

Тільки в квітні 2010-го банк, дізнавшись про повну зміну власників позичальника (Левін Олег Ігорович, Аксельрод Геннадій Ілліч і Сосновський Мирон Ярославович поступилися свої частки в статутному фонді якомусь Тимшин Віталію Івановичу, який став 100%-ним власником позичальника), зрозумів всю безглуздість подальших переговорів і 27 квітня 2010 року звернулося до суду з позовом про стягнення боргу з позичальника.

ТОВ ПФГ «Спарта», з метою затягування судового процесу, подало до банку зустрічний позов про нібито нанесенні банком збитків суспільству в сумі, що значно перевищує розмір отриманого кредиту.

За нашими прогнозами, враховуючи наявність зустрічного позову позичальника до банку і справи про банкрутство позичальника, розгляд судом спору між сторонами займе не менше одного року, а реально 2-3 роки.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.