Розташування для ресторану: дуже важлива деталь | Предприниматель

Розташування для ресторану: дуже важлива деталь

Вирішальним фактором успіху в ресторанному бізнесі також як і в роздрібній торгівлі вважають місцерозташування закладу.

«Можна зробити який-завгодно химерний проект з прекрасною концепцією, але якщо для нього немає гарного місця, як не впирався, успіх буде маловірогідний», – розповідає Катерина Дроздова, власник кафе «Рагу».
Як же тоді визначити, наскільки успішно вибрано місце під заклад? Візьмемо приклад з компанії Росінтер, яка враховує цілий комплекс показників: по-перше, інфраструктура, по-друге, транспортний і людинопотік, ну і по-третє, видимість ресторану та його вивісок, близькість до метро.

Традиційно ресторани класів люкс і більш демократичні заклад воліють центр міста. Заміські варіанти скоріше підходять для дуже розкручених рестораторів або для дуже сміливих інвесторів. Заклади сімейного типу, різні кафе, кав’ярні, прекрасно можуть розташуватися в торгових і бізнес-центрах, а також на прохідних вулицях поблизу станцій метро.

Для форматів «fast casual» і «casual dining» (заклади типу українського «Coffe Life», «StarBucks» або будь-інший не мережевий варіант) прекрасно впишуться в інфраструктуру аеропорту, а на вокзалі, скоріше, доречний буде «fast food». Проте ділення на подібні формати і їх доречність – досить умовна річ.

Крім географії заклади, важливу роль відіграє і саме приміщення: квадратні метри, кондиціювання, потужності, наявність чорного ходу і т.д. Якщо електричних потужностей вистачить всього на одну кавоварку, то ясна річ, що як-ні-крути, серйозне виробництво не побудуєш. Або, навпаки, існує можливість організувати виробництво повного циклу, але місця в залі обмежено і посадочних місць буде небагато. Все це треба мати на увазі, зіставляти формат закладу з розміром площі, запланованих потужностей, перш ніж брати його в оренду.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.