Засновник Vitek запускає нову марку | Предприниматель

Засновник Vitek запускає нову марку

З Vitek Андрій Дерев’янченко отримує маржу , а Maxwell дає йому зростання продажів .

Серед конкурентів побутує жарт , що у Golder Electronics є друга нога . Першою ногою стала компанія Vitek , що перетворилася в самий успішний бренд малої електроніки і техніки в Росії , другою ногою є торгова марка Maxwell , що з’явилася на ринку Росії у вересні 2009 року. Марка Maxwell пропонує споживачеві продукцію за невисокими цінами, з яких колись починала Golder Electronics .

Як зауважує Дерев’янченко , основним принципом маркетингу завжди була відповідність між продукцією і запитами ринку . Власник Golder Electronics , колись отримав хороший дохід від торгівлі імпортною відео- , аудіо-та побутовою технікою , в 1999 році вирішив заснувати власну торгову марку. Він вибрав хороший час , так як через кризу попит на дорогу японську і європейську техніку різко впав. Крім того , гарним прикладом йому послужили колеги по ринку. Ще в середині 1990-х на ринку Південно -Східної Азії почали з’являтися нові торгові марки , які випускали деякі російські дистриб’ютори . Тоді й з’явилися Vigor , Scarlett та VES Electric . Проаналізувавши всі успіхи і помилки конкурентів , Дерев’янченко вирішив запустити розробку власних моделей і представити їх на ринку Китаю .

Вже у 2000 році на ринку Росії з’явилися перші праски , чайники та порохотяги від компанії Vitek (назва компанії з’явилося від латинських слів vita – життя і technica – техніка). Електрочайник Vitek можна було придбати в середньому за $ 15-20. Зараз їх вартість піднялася до $ 30. Почекавши три роки , поки підросли доходи споживачів , Дерев’янченко вирішив перевести ціни на більш високий рівень. Тоді Golder Electronics почала виробляти продукцію « з інноваційною складовою » – наприклад , пилососи , оснащені функцією ароматизації повітря , праски з електронною системою управління та музичні центри з можливістю вертикального завантаження дисків.

Більш високі доходи від продажів такої продукції дозволили власнику Golder Electronics вкласти більше грошей в рекламу , в нові розробки і пошуки нових каналів збуту. До 2009 року Vitek співпрацювала з приблизно 200 дилерськими компаніями по всій Росії і федеральними мережами побутової електроніки та техніки. Компанія Vitek стала на один рівень з Panasonic , отримав на ринку малої побутової техніки Росії частку в 3,8 %. Приблизно така ж частка належала французькому виробнику Moulinex і німецькому – Rowenta . Асортимент компанії досяг 350 позицій , а обсяг продажів за рік склав близько $ 200 млн. Тоді Дерев’янченко купив гонконгську компанію , яка отримувала замовлення на розробку моделей техніки від Vitek .

При цьому менеджери компанії Golder Electronics хотіли повернутися в більш низький ціновий сегмент , так як підвищення цін на техніку привів до уповільнення темпів зростання продажів. Але сам Дерев’янченко був проти цього , оскільки розумів , що платоспроможність населення Росії росла , а за такої ситуації безглуздо знижувати ціни . Але коли ситуація на ринку змінилася , він швидко змінив свою думку . В кінці 2008 року продажі техніки Vitek значно впали , а регіональні дилери зажадали поставок дешевших варіантів . За словами комерційного директора самарської компанії «Веста Електронікс » Сергія Семенова , в 2009 році його частка його компанії на ринку дешевої техніки становила 70 %.

Тоді Дерев’янченко вирішив зробити акцент на більш дешевих товарів , як , наприклад , фени , праски та чайники , вартість яких повинна була бути нижче найдешевших його товарів на 20%. У пошуках назви для нової торгової марки було організовано три фокус- групи з п’яти великих містах , серед яких були і Москва , і Санкт -Петербург . Тоді учасники розглядали кілька іншомовних назв , але в підсумку всі зійшлися на назві Maxwell . Дерев’янченко не приховує , що назва Maxwell було вибрано завдяки співзвучності з назвами зарубіжних компаній. Наприклад , Maxwell House – виробник кави або Maxell – виробник батарейок і компакт -дисків.

На прайс -листах Golder Electronics марка Maxwell з’явилася вже у вересні 2009 року. Через півроку продажі Maxwell становили $ 600 000 щомісяця. Але Дерев’янченко на цьому не зупиняється і планує довести обсяг продажів до $ 1,5-2 млн щомісяця . Асортимент Maxwell можна розширити до 100 найменувань , але зараз в нього входять блендери , кавоварки, соковижималки , підлогові ваги , перукарські машинки.

За словами комерційного директора одного з дилерів компанії Vitek , Maxwell може збільшити обсяги продажів , якщо буде вкладати в рекламу більше коштів. Він вважає , що успіх марці Vitek принесла саме хороша реклама у своїй ніші . За період 2000-2009 рр. . вкладення в рекламу зросли в 37 разів , тобто до $ 15 млн. Але сам власник Golder Electronics не планує рекламувати нову марку , бо вважає недоцільним інвестувати в рекламу тієї марки , яка споживачеві низькі ціни на товари.

За його словами , головне – правильно організувати продажу. У Maxwell є дуже потужний канал збуту , який дозволяє продавати що завгодно. Він усвідомив це тільки після того , як в 2006 році вирішив запустити нову марку кухонного посуду професійного класу Röndell . Просуванням цієї марки займаються дилери Vitek , а дохід від продажів кухонної техніки сягає $ 3,5-4 млн на місяць .Євген Назаров , власник марки Vigor згоден з тим , що Golder Electronics відрізняється найбільш налагодженою мережею каналів збуту серед усіх своїх конкурентів. А поява марки Maxwell тільки посприяє її завантаженні , крім того , на дешеву техніку попит є завжди. Але , згідно з оцінкою « ГфК -Русь » продажу недорогий побутової техніки в Росії в минулому році знизилися на 24% в порівнянні з продажами в 2008 році.

Незважаючи на це , збут Maxwell продовжують зростати. За словами Сергія Семенова з «Веста Електронікс» , Дерев’янченко вдається розвивати Maxwell , навіть коли всі конкуренти поступово загасають . Він вважає , що для недорогої техніки дуже важливо дотримувати баланс між якістю і ціною , в цьому випадку навіть реклама не потрібна. А Maxwell відрізняється дуже гарним модельним рядом і розумними цінами . Так само вважають і представники мереж « Ельдорадо» і « Відео» , які зовсім недавно почали продавати нову марку Golder Electronics .

Продукція Maxwell з’явилася б і в мережі « Світ » , якби не банкрутство мережі , і в « Техносиле » , якби не зміна власника. Дерев’янченко вважає , що ЕМЦ вдалося вдруге успішно зайняти одну і ту ж нішу . Та й сама торгова марка не вимагає багато ресурсів – за неї відповідають два менеджера в Москві і ще один в Гонконзі, який стежить за розробкою і випуском моделей ( центральний офіс Golder Electronics нараховує всього 200 співробітників) . А на питання про те , скільки прибутку прибутку приносить Maxwell , Дерев’янченко посміхається , кажучи , що прибутки достатньо, що конкуренти не могли спасти спокійно .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.