Тігіпко прогнозує відновлення іпотеки вже цієї весни | Предприниматель

Тігіпко прогнозує відновлення іпотеки вже цієї весни

Сергій Тігіпко Віце-прем’єр-міністр і міністр соц. політики України на прес-конференції висловив думку про відновлення іпотеки вже навесні 2011 року.

“Поточний рік буде перехідним і складним. По-перше, для бізнесу, тому як зараз потроху йде відновлення будівельної галузі та поновлюється іпотечне кредитування. У деяких сферах банки вже дають кредити. Наприклад, на покупку автомобілів. Я думаю іпотека піде слідом за цими галузями “, – повідомив Сергій Тігіпко.

“Відновлення іпотеки сприятиме зниження цін на нерухомість, яке можна очікувати вже в 2012 році”, – говорить Тігіпко.

“Якщо ми матимемо можливість стимулювати іпотеку, і по першій допомогти банківському сектору, щоб цей попит відновити, повернутися до тих показників попиту які були в 2007 році, після чого ми відразу побачимо зниження цін на житло”, – сказав Тігіпко.

Політик упевнений, що до кінця 2011 року уряд створить всі необхідні умови для будівельників, що має в свою чергу призвести до зростання пропозиції на ринку.

“Зараз спливе ще одна проблема, яку повинні вирішити вже не будівельники, – це питання попиту”, – для цього необхідно відновити довгострокову іпотеку. Цьому можна посприяти, ввівши політику накопичувального пенсійного страхування “, – підкреслив Тігіпко.

“Деякі країни, наприклад Казахстан, змогли сконцентрувати кошти в єдиному механізмі, коли гроші з другого рівня пенсійної системи частиною йшли на підтримку іпотеки, за допомогою якої будувалися багато дешевого соціального житла”, – зазначив Сергій Тігіпко.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.