Висока оборотність або максимальна маржа? | Предприниматель

Висока оборотність або максимальна маржа?

Мріяння і невизначена фінансова модель можуть призвести до втрати очікувань клієнтів і расфокусировке бізнесу , а в результаті – до втрати грошей .

Як ви думаєте , скільки існує способів чесного ведення бізнесу? Колись Остап Бендер запропонував 400 способів відбирання грошей , але чесних бізнес -моделей існує всього дві. Перша: слід дешево купувати і дорого продавати , щоб отримати максимальну маржу. Яскравим прикладом може послужити бутік ювелірних виробів , де можна за рік продати один великий діамант , отримати свій мільйон і виїхати на Канари. Як правило , маржинальна модель відрізняється великими витратами на просування і збут , хорошим сервісом. Для споживача цінність товару полягає у відповідній ціні на нього . Важливу роль відіграє бренд.

Друга модель заснована на високій оборотності , де потрібно повільніше виплачувати борги , але збирати їх швидше. Хорошим прикладом може послужити супермаркет. Продали мільйон буханців хліба , заробили мільйон і на Канари. Чи існує залежність між цими моделями ? Звичайно , існує : або ви має високу оборотність , або мінімальну маржу.

Звичайно , завжди потрібно прагнути до того , щоб і оборотність і маржа були максимальними . Крапку , в якій оборотність діамантів дорівнює оборотності буханців хліба називають « оргазмом капіталізму».

Чи багато подібних бізнесів ви знаєте? Наприклад, це iPhone . Але такі компанії швидше виняток . Згідно з правилами , ви повинні вибрати один товар і одну позицію. Мріяння і невизначена фінансова модель можуть призвести до втрати очікувань клієнтів і расфокусировке бізнесу , а в результаті – до втрати грошей . Але не слід думати , що такі жорсткі правила забороняють вам бути креативним і прагне до зростання доходів .

Наведу приклад. Два роки тому ми з родиною поїхали до Стокгольма . Прогулявши цілий день по вулицях і музеям міста , вже підходячи в готелю , ми вирішили , що хочемо поїсти. Наш готель знаходився в центрі. Хто вже був у цьому місті , знає , що варто трохи потерпіти , щоб дістатися до мишленовских ресторанів , але там можна отримати справжнє задоволення. Але діти чекати не хотіли. Та дружина була все більш засмучена . Вирішивши , що три голодні жінки поруч зі мною – це багато , ми вирішили знайти щось поблизу. Почувши італійську мова біля одного з ресторанів , ми вирішили в нього увійти , адже хто, як не італійці настільки вибагливі в їжі.

Офіціанти були всі причесані і працювали дуже швидко , на столах стояли скатертини і вазочки з натуральними квітами , великі порції макаронів були дуже смачними , а десерт взагалі був чудовий ! Мої супутниці вирішив , що завтра ми знову прийдемо сюди .

Настав час обіду. Ми прийшли в той же ресторан і побачили , що всі зіпсувалося : не було ні вазочок , ні квітів , ні красенів офіціантів , а порції макаронів менше і соуси інші . Та й ціни були нижче. Але в ресторані , як і вчора , багато людей. Виходить , що до 16:00 вони працюють на оборотності , а після – на маржинальність . І при цьому пропонують різний товар ! Відрізняється все: скатертини , столи , музика , офіціанти , меню. Та й клієнти знають , що відбувається в цей час. Такий підхід мені видався дуже навіть вдалим.

Як правильно вибрати модель? Це залежить від багатьох факторів: стратегічні цілі , цінність товару для споживача , ситуація на ринку і т.д. Але найбільше на вибір впливає сам бізнесмен. Маржинальна модель більш ризикована , ніж модель високої оборотності . По-перше , можна взагалі нічого не продати , а по-друге – не продати потрібний обсяг . Слід вибирати те , до чого ви більше готові , вибудовувати фінансову модель , а потім можна і переходити на інші етапи , що наближають вас до точки « оргазму капіталізму».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.