Злий бос або добрий дядечко | Предприниматель

Злий бос або добрий дядечко

Глава Microsoft у Росії розповідає про те , як звільняти співробітників і як необхідно тупотіти ногами і кричати.

Тим , хто в радянські часи займався вивченням психології , не забути жахів « професійної деформації буржуазної особистості». Часи ці залишилися позаду , але і сьогодні в Рунеті час від часу з’являються статті , які описують « професійно деформованих управлінців з підвищеним рівнем агресивності , неадекватністю у сприйнятті людей , втратою смаку до життя і нездатністю до самовдосконалення ». Особисто я не приймаю жодних проявів жорстокості як у професійному середовищі , так і в особистому житті.

Можливо , навіть деякі з читачів Forbes є прихильниками широко поширеного помилкової думки , що кожен тлумачний керівник повинен вміти кричати , тупотіти ногами і вселяти страх своїм підлеглим . Навіть якщо людина добрий і хороший , але професія змушує .

Я думаю , що цей міф про взаємини в колективі є одним з найшкідливіших . Як підказує мій людський і професійний досвід: немає ніякого більш відповідного підходу у відносинах із співробітниками , ніж людяність , а будь-які прояви агресії і тиск неприпустимі.

Не можу сказати , що я ніколи не вказую на помилки, що не звільняю , що не позбавляю бонусів , не беру жорстких рішень . Такі дії дуже часто трапляються в роботі будь-якого керівника . Але я завжди намагаюся розділяти людські та професійні взаємини. Крім того , звільнення співробітника часто буває благом для нього самого. І якщо він не зміг знайти себе в цій компанії , не означає , що людина не є професіоналом або що йому не дістає старанності і розуму . Можливо , в іншій компанії людина зможе краще себе проявити , домогтися більшого успіху і знову повернутися до нас , але вже в якості нашого клієнта або партнера. І якщо я звільняю людини , я завжди кажу йому про це. Я завжди кажу , що нам не підходять не сама людина , а результати його роботи , їли вони не сумісні з політикою нашої компанії .

Те ж саме можна сказати про негативні оцінках , які начальник повинен вказати тому чи іншому члену команди. Критикувати потрібно якийсь проект , якусь частину роботи або завдання, а не самої людини. Слід зауважити , що ця позиція виходить не тільки з етики та гуманізму , а й з турботи про ефективність бізнесу. Головні риси характеру людини починають формуватися ще з раннього дитинства. Тому спроба змінити вже дорослої людини з самого початку приречена на успіх. Критика , агресія , осуд , спрямовані у бік конкретної людини , його властивості характеру і особисті якості , можуть призвести до погіршення .Кожен професійний менеджер усвідомлює , що головним його завданням є не змінити або вчити людей , а щоб знайти краще застосування їх професійним якостям. Якщо у людини немає достатньої мотивації або ж він не справляється зі своєю роботою , то його можна перевести на іншу посаду , запропонувати йому всі можливі варіанти і показати всі перспективи , створити ситуацію , в якій він зможе ефективніше проявити себе і поліпшити свої результати.

Відповідальність у роботі і вимогливість до своїх співробітників і до себе є однією з найважливіших корпоративних цінностей компанії Microsoft , з якою я повністю згоден . Адже це нерозумно вимагати від людини того , що він не може або не хоче робити в силу особливостей свого характеру й особистості. У такому випадку необхідно або ж знаходити інші варіанти або звільняти людину , але не слід намагатися вчити його життя. Кожен менеджер повинен завжди пам’ятати , що всі люди різні. Тому не слід намагатися змінити співробітників зсередини або ж робити їх більш схожими на себе.

Я вважаю , що обговорювати особистість людини – ознака відсутності професіоналізму , так як це є прямим втручанням в особисте життя людини. А , як ви розумієте , особисте життя людини тому і особиста , що не є громадською . Ти можеш знати про різні події в житті співробітників , підтримувати їх , але не слід давати їм поради або ж втручатися в питання, які не стосуються роботи . У певному сенсі це і є зворотний бік монети : з одного боку – злий начальник , з іншого – добрий порадник , дратівливий своєю опікою і увагою. Я вважаю , що однаково шкідливим для бізнесу є і те і інше .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.