Zynga — $20 млрд на приложениях | Предприниматель

Zynga — $20 млрд на приложениях

Компанія Zynga один з основних розробників ігор для соціальних мереж перед IPO визнала, що її бізнес в значній мірі є залежним від Facebook. Але й відомій соціальній мережі вона приносить більш ніж 10% прибутку.

Нещодавно комісія з цінних паперів і бірж США (The United States Securities and Exchange Commission (SEC)) прийняла заявку на проведення IPO від представників Zynga. У програмі для розміщення не вказується цінової обсяг акцій, однак, за даними видання The Wall Street Journal, в найближчому майбутньому компанія, безсумнівно, залучить $ 2 млрд, і розраховує на оцінку в $ 20 млрд за 100% акцій. У лютому нинішнього року при підготовці приватного розміщення Zynga оцінювали в два рази дешевше — а саме в $ 10 млрд.

Собака Марка Пинкуса по прозвищу Zynga стала символом компании

Собака Марка Пинкуса по прозвищу Zynga стала символом компании

У випадку виправдання надій компанії Zynga, капіталізація компанії буде значно вище двох найбільших традиційних ігрових компаній Activison Blizzard ($ 13 млрд) і Electronic Arts ($ 8 млрд).

Ймовірно, що компанію Zynga можуть оцінити вище «найбільш швидко розвивається в світі» — сайту колективних знижок Groupon, який подав документи в SEC ще на початку червня. Заснована чотири роки тому компанія Zynga заробляє вже зараз, на відміну від Groupon, яка залишається збитковою. У 2010 році її чистий прибуток склав 90 мільйонів доларів США при доходах 597 000 000 доларів США. У першому кварталі 2011 року її фінансові показники продовжують зростати. У порівнянні з минулим роком її доходи збільшилися ще на 134%, що склало 235 мільйонів доларів США.

Квартальная выручка Zynga, 2009-2011 роки

Квартальная выручка Zynga, 2009-2011 года

Одні з успішних продуктів компанії Zynga — містобудівна менеджер CityVille, симулятор фермерства FarmVille і військова стратегія Empires and Allies — надаються користувачам на безоплатній основі. При цьому за гроші гравець може істотно полегшити собі життя набуваючи наприклад трактор в FarmVille, що зробить його господарство прибутковіше від того що земля стає родючою. Придбання таких віртуальних товарів приносить компанії Zynga приблизно 95% доходу, решта доходи надходять від реклами. 140 мільйонів людей — щомісячна аудиторія компанії Zynga, причому кількість платних користувачів компанія чомусь не розкриває. Хоча кількість останніх становить невелику кількість (загалом, по ринку, частина гравців купують різні віртуальні товари, складає приблизно приблизно 5%) і Zynga збирається збільшити кількість таких користувачів.

Базою бізнесу компанії Zynga є найбільша в світі мережа Facebook. Це головний майданчик розповсюдження і просування ігор Zynga, говориться в брошурі розробника. Навіть саме незначне погіршення відносин з Facebook призведе до спаду доходів компанії Zynga, що в свою чергу призведе до зменшення вартості акцій компанії, чого б не хотілося її представникам. Варто також зазначити, що горезвісної залежності Zynga від Facebook приділяється значно більше уваги, ніж скажімо конкурентам компанії або сейсмічної активності в місцях розташування дата центрів.

Але і Facebook також дуже зацікавлена ??в Zynga. Власникам компанії Zynga належить чотири з п’яти найбільш популярних ігор в цій соцмережі, а активність користувачів гри перевищує активність користувачів інших ігор більш ніж в 15 разів разом узятих. Близько року тому компанія Zynga була змушена використовувати для розрахунку з гравцями власну віртуальну валюту Facebook — Facebook credits (FC, $ 1 = 10 FC), що змусило розробника перераховувати соціальної мережі 30% виручки. За минулий рік соціальна мережа запрацювала, таким чином, не менш $ 130 млн (враховуючи тільки друге півріччя, з моменту фіксування розміру відрахувань). Причому в 2010 році компанія Zynga заплатила Facebook $ 72 млн як один з її найбільших партнерів. Такий стан справ забезпечило Facebook 10% доходів, що становить в балансі $ 1,86 млрд.

Звичайно, Zynga не проти знизити залежність від Facebook, тим самим зміцнивши свої позиції на ринку ігор для мобільних гаджетів, а також випередити своїх конкурентів, таких як Rovio або Popcap. Тут же розробники признаються, що досвід розробки ігор для соціальних мереж може бути потрібний у розробці ігор для інших платформ. Після закінчення приватного розміщення акцій IPO — пакет акцій Zynga поділять на три класи — А, В, С. Кожен пакет акцій буде мати різну кількість голосів. Причому на біржі, в обігу, будуть знаходитися тільки акції класу А, кожна з яких дає можливість лише одного голосу. Нинішні власники та співробітники компанії Zynga будуть володіти акціями класу В і С, які надають більше повноважень. Такий спосіб управління бізнесом характерний для більшості IT-компаній, це необхідно в більшій мірі для зменшення впливу нових інвесторів на прийняття рішень.

Засновник і генеральний директор компанії Zynga — Марк Пінкус володіє 100% пакетом акцій голосуючим класу С, також він має в своєму активі 16% акцій класу В, тобто його слово є одним з вирішальних при голосуванні.

Нагадаємо, що Пінкус претендує на кандидати в список мільярдерів Forbes: якщо Zynga оцінять як годиться — в $ 20 млрд, то його пакет буде коштувати $ 3,6 млрд. Між справою, 11% акцій класу В належить венчурному фонду Kleiner Perkins Caufield & ; Byers, а Institutional Venture Partners XII, Avalon Ventures VIII і Foundry Venture Capital 2007 має по 6,1% акцій. А ось DST Global Юрія Мільнера й Алішера Усманова належить 5,8% акцій.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.