Червень 19, 2018

Прокуратура з’ясувала, скільки Коломойський не доплатив за «Буковель»

листопад 08, 2010    КонфліктиРаспечатать эту статью

Прокуратура з’ясувала, скільки Коломойський не доплатив за «Буковель»

Печерський суд Києва відмовився закрити кримінальну справу проти екс-начальника Головного управління земельних ресурсів в Івано-Франківській області Юрія Добровольського. Суд не пішов назустріч адвокатам колишнього посадовця, якого звинувачують у перевищенні своїх повноважень при виділенні наділів для структур групи «Приват» Ігоря Коломойського. Як говориться в судовому рішенні, мова йде про землі під туристичним комплексом «Буковель» на території села Поляниця Івано-Франківської області.

Як з’ясувало слідство, ділянки були продані двом фірмам – «Скорзонера» і «Горган» – за ціною, яка на 66 млн. грн. нижче ринкової. Виною всьому дії Юрія Добровольського, який затвердив розрахунок вартості землі з нормативної грошової оцінки, в той час як ціна повинна була визначатися на підставі експертної оцінки.

Нагадаємо, у вересні співробітники Генпрокуратури і МВС провели обшук і вилучення документів, а також оргтехніки в Головному управлінні земельних ресурсів в Івано-Франківській області, заарештувавши його начальника Юрія Добровольського, який до цього працював заступником директора туристичного комплексу «Буковель». Добровольського підозрюють у перевищенні службових повноважень (365-а стаття Кримінального кодексу). Інкримінована стаття передбачає санкцію у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Також за клопотанням Генпрокуратури суд наклав арешт на фігурують у справі земельні ділянки.

Одночасно обшуки пройшли в приміщенні компанії «Скорзонера», яка пізніше оголосила про те, що призупинила реалізацію проекту будівництва аналогічного гірськолижного курорту на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Власники курорту підкреслюють, що змушені були піти на цей крок у зв’язку зі спробою правоохоронних органів визнати недійсними факти купівлі низки земельних ділянок через їх заниженою вартістю.

За даними прес-служби компанії, інвестиції в будівництво комплексу «Буковель» за останні 10 років склали 2 млрд. грн., А протягом 2010-2011 років у його розвиток і будівництво нових об’єктів планувалося вкласти 1,2 млрд. грн. Планувалося побудувати нові готельні комплекси економкласу на 1 тис. номерів, гірськолижні траси протяжністю 120 км і інші об’єкти.

На думку представників «Скорзонера», їх компанії не можна ставити в провину купівлю за заниженою вартістю ділянок на офіційному аукціоні. «Усі земельні ділянки викуплені на аукціоні згідно з чинним законодавством, і до розрахунків аукціонної вартості землі« Скорзонера »не має відношення», – підкреслюється в ухвалі суду.

Мітки: , ,