Геннадій Корбан: Лазаренко вважав, що Аксельрод його "розвів" | Предприниматель

Геннадій Корбан: Лазаренко вважав, що Аксельрод його “розвів”

Єдине, про що мріяв Аксельрод, – щоб я закінчив свої конфлікти… Мене було дістати набагато важче, бо я пересуваюся в броньованих автомобілях і не перебуваю в громадських місцях. А Гена всіляко відмовлявся від охорони. З цього приводу ми неодноразово мали з ним розмову. – А вас не обтяжує такий спосіб життя? – Це дуже важко – дивитися на світ через скло броньованого автомобіля.

Голову компанії “Славутич-Реєстратор” Геннадія Корбана називають “рейдер №1 в Україні”. Сам себе він характеризує як “конфліктолога”. Але різниця у термінах не має майже ніякого значення. Корбан відомий як автор найбільш зухвалих, брудних та водночас віртуозних рейдерських захоплень в Україні за останні 10 років. Зокрема, він керував конфліктами навколо “Південного ГОКу”, “Дніпрообленерго”, Нікопольського заводу феросплавів.

Особливо багато підприємств він захопив для власника групи “Приват” Ігоря Коломийського. Кажуть, що згодом Корбан почав вимагати дуже багато, і Коломойський відмовився від його послуг.

Але зараз відомий “конфліктолог” хоче зав’язати з колишнім бізнесом. До цього його підштовхнули фінансова криза та зміна влади в Україні. Але є ще один фактор. Нещодавно в самому центрі Дніпропетровська було вбито його найліпшого друга Геннадія Аксельрода. Це вже другий друг бізнесмена, якого вбито. Першим був Вячеслав Брагинський, на якого було здійснено замах в 2009 році.

Схоже, що сам Корбан та його найближче оточення досі перебувають в шоковому стані. Всі вони кажуть, що було б зрозумілим, якщо б черговий замах здійснили на самого “конфліктолога”. Але найбезглуздіше те, що було вбито його партнера, який, за словами самого Корбана, був лише будівельником, та намагався не лізти у брудні справи. На відміну від того ж Брагинського, який теж активно приймав участь у корпоративних конфліктах.

Бізнесмен вже знає, хто замовив це вбивство – він вказує на екс-прем’єра України Павла Лазаренка, якого сам Корбан свого часу позбавив чималої кількості бізнесів. Цікаво, що він не називає це ім’я напряму, а каже про колишнього господаря України “ця людина”. Що це – юридичні хитрощі (щоб не розголошувати таємницю слідства) чи зневага, – не зрозуміло.

Зараз Корбан шукає виконавця вбивства, та всіляко опікає родину загиблого Аксельрода. Зокрема, в день нашої зустрічі він надавав юридичну допомогу дружині екс-партнера, до якої міліція прийшла з обшуком. Бізнесмен обіцяє, що завершить деякі проекти, які розпочав його друг.

“Замовник цього злочину перебуває в США”

— Як рухається слідство з розслідування вбивства Геннадія Аксельрода?

— Як завжди, воно йде за помилковими шляхами. В міліції працюють п’яниці і непрофесіонали. Замість того, щоб займатися справжніми версіями, вони відпрацьовують дурні, непотрібні події, вилучають якісь документи по власності.

Наприклад, на другий день після трагедії вони 4:00 протримали його дружину і дочку на допиті. Скажіть, це нормально? Це ж просто кричущий непрофесіоналізм — психологічний, людський.

— Може, це свідомі дії?

— Ні, це не свідомо. Вони вже два роки не чують те, про що ми їм говорили. Адже перший замах сталося 17 вересня 2010 року, коли ми були з ним (Аксельродом — “ЕП”) разом.

З того, що я їм озвучував і просив зробити, не було зроблено нічого. Вони займалися фігньою. Відпрацьовували побутові версії, версії пов’язані з внутрішніми відносинами. І не хотіли співпрацювати з потерпілими.

— Я читав, що в момент замаху в машині Аксельрода знаходилися дружина і дочка.

— Наскільки мені відомо, це не так.

— На вашу думку, які справжні напрямки, за якими мало б йти слідство?

— Я не хочу озвучувати прізвища, але я знаю, що замовник цього злочину перебуває в США, і сидить у в’язниці. Виконавців, природно, я знати не можу. Але сподіваюся, що дізнаюся їхні імена.

— Ви не називаєте прізвища після того, як програли аналогічний позов ( писали, що Лазаренко виграв процес проти ЗМІ, які оприлюднили заяву Корбана про те, що це саме екс-прем’єр замовив замах на нього)?

— Я не програв. Я виграв всі позови у того, про кого ви говорите, разом з газетами. Програв той чоловік. Якщо вам потрібне рішення судів, ми вам дамо копію.

— Чому ви тоді не хочете озвучувати його ім’я? Воно на устах, і це одна з найпоширеніших версій.

— На жаль, слідство це не розглядає як одну з версій. Ще не розглядає. Не хочу озвучувати, тому що не хочу.

— Настільки резонансне вбивство (Аксельрода — ЕП), та ще в людному місці і з контрольним в голову — це сигнал?

— У виконанні цього вбивства багато незрозумілого. Холоднокровність покидька, якої стріляв, і одночасно, абсолютно неякісне зброю. Є нестикування, вони явно планували цей злочин, але є відчуття, що на нього було виділено мінімальний бюджет. Або хтось встиг розтратити гроші, які були “виділені” на попередній вибух, а тепер просто “допрацьовував”. Ми ведемо власне розслідування.

— Але це сигнал якимось людям, зокрема, вам?

— Так.

— Чи це стосувалося виключно його?

— Ні. Насправді, мене просто дістати набагато важче, оскільки я пересуваюся в броньованих автомобілях і не перебуваю в громадських місцях. З 2006 року в мене посилені заходи безпеки, і мене важко дістати.

А Гена не вважав, що він є фігурантом якоїсь війни чи якогось замовлення, тому всіляко відмовлявся від охорони. З цього приводу ми неодноразово мали з ним розмову.

— А вас не обтяжує такий спосіб життя?

— Це дуже важкий спосіб життя. Це дуже важко — дивитися на світ через скла броньованого автомобіля.

— Коли настала точка неповернення, коли ви вже не могли жити інакше?

— У 2006 році, після першого замаху. Після цього я повністю поміняв спосіб життя.

“Гена був безконфліктним людиною”

— Ви якось поміняєте свій напрямок в житті після того, що сталося з Аксельродом?

— Поміняти напрям … можна тільки поміняти тепер місце проживання.

— Ви не збираєтеся їхати з країни?

— Може бути, і поїду. Не знаю.

— Вас відпустять колишні справи?

— Так.

— Ви колись зможете просто ходити по вулицях без охорони?

— Колись зможу. Коли закінчу з ворогами …

— Класичні притулку — Швейцарія, Австрія, Ізраїль. У них безпечніше, або людини вашого роду діяльності вже не можна заховати?

— Я думаю, що там безпечніше. Там за іншим принципом функціонують правоохоронні органи, і, напевно, навіть інакше планують свою діяльність злочинні елементи. Там є камери, є місця, де важко сховатися. Є чітка і злагоджена робота правоохоронних органів, а також цивільна відповідальність тих людей, які там живуть.

Тому я думаю, що в цих країнах важче виконати замовлення. Хоча всяке може бути, але це важче, дорожче.

— У ваш адресу надходили дзвінки, погрози?

— Ні, не надходило. Я знаю своїх ворогів в обличчя.

— На вас почався тиск з боку прокуратури, СБУ, міліції?

— Я не розумію, що значить “тиск”. Мені відомо, що останнім часом я, Геннадій і Борис Філатов і наші співробітники були фігурантами нікого ОРД під назвою “Агат”, яким займався УБОЗ. Ми офіційно писали в міністерство і прокуратуру про те, що ми бачимо, як за нами відбувається стеження. Писали, що УБОЗу направляє запити в різні органи за нашими іменами, по іменах наших родичів — дітей, батьків, дружин. Але вони нам давали відписки.

Ось, наприклад, частина матеріалів, які ходили в грудні 2011 в Генпрокуратурі у угрупованням в Дніпропетровській області. Першим пишуть — Геннадій Корбан. “Розробляє Схеми захоплення предприятий, має стійкі зв’язки з членами фінансово-проміловіх груп (ну, це правда, не заперечую), Що діють на теріторії Дніпропетровської області и України в цілому, підтрімує корупційні зв’язки в органах влади та правоохороних, Контролюючим та судових органах, створює ДІЯЛЬНІСТЬ іноземніх офшорних компаний, які в подалі прічетні до прівласнення актівів захоплення підприємств “.

А далі — Аксельрод. Це просто знущання. Людина, яка все життя займався нерухомістю, ніколи не брав участі ні в яких війнах, завжди критикував мене за це. “Аксельрод Геннадій Ілліч … створює та організовує роботу ряду СПД, які забезпечуються належно ведення фінансово-бухгалтерської документації на підпріємствах, які залучені до рейдерських схем”. Ну, в бухгалтерії він ніколи нічого не розумів.

“У тому чіслі тих, Що в подалі вікорістовуються Як фіктівні підпріємства з Метою виведення актівів захоплення предприятий на підконтрольні йому та Корбану ГО”. Написано “співорганізатор, активний учасник”. Це вони просто зробили висновок, тому що я з ним снідав, обідав і вечеряв.

Борису Філатову, як відомому в місті журналісту, ці ідіоти приписали “вплив на громадську думку в інтересах регіональної ОЗУ”. І зробили його власником двох телеканалів, один з яких належить структурам “Привату”, а другий — структурам “СКМ”.

Скажіть, це УБОЗ? Це міліція? Це професіонали?

— Може статися, що вбивство Аксельрода на вас “повісять”?

— Так нехай вішають.

Просто дивує, як за наявності оперативно-розшукової справи, де ми є фігурантами і знаходимося під ковпаком міліції, відбувається таке. Може, це сама міліція і зробила? Або злила інформацію?

— По вбивства В’ячеслава Брагінського фігурувала інформація, що його виконав колишній працівник міліції.

— На жаль, то виявилася дезінформація. Виконавців не знайшли. Вони просто палець об палець не вдарили ні у цій справі, ні по замаху в “Пепероні”. Займалися дурницями, і займаються дотепер.

— Інші версії можуть бути? Наприклад, Аксельрод мав великі борги перед Леонідом Юрушевим.

— Не було у нього боргів перед Юрушевим! По-перше, банк “Форум” — не Юрушев. Це дуже важливий момент, тому що вони схопилися за цю версію, зробили її мало не основною. Це повна нісенітниця.

Геннадій дійсно мав борг перед банком “Форум”. Але це було вже після того, як Юрушев продав банк “Комерцбанку”.

У Геннадія дійсно є рішення суду, за яким банк хотів особисто з нього стягнути 3 млн 300 тис доларів персонального обов’язку. Це єдиний борг, який за ним значився. Але стягнути цей борг неможливо, оскільки у Гени не було майна, або формально у нього його не було. Я його боргами займався особисто, і знаю це досконально.

Банк “Форум” просто судився у відкритому режимі. Таке відчуття, що нам це було потрібно більше, ніж їм. Тобто, вони не займалися тим, щоб реально повернути ці борги. Їм, по-моєму, все одно. Там акціонер — “Коммерцбанк”. Коли немає господаря, менеджменту особливо не хочеться повертати борги, душу на це він класти не буде. Тому версія з банком “Форум” — помилкова.

Також зараз пішли версії, що це якісь кримінальні авторитети, які тут в місті — Нарік, не Нарік, ще хтось. Це теж помилкова версія. Тому що всі кримінальні авторитети в цьому місті вже давно перекваліфікувалися в кербудів. Вони хіба що хуліганів можуть лякати.

Я не ходжу, не даю свідчення. Але це не кримінальні авторитети і не банк “Форум”.

— А всі інші варіанти, які могли бути?

— Гена взагалі був безконфліктним людиною. Він займався тим, що будував нерухомість, торгові центри. Любив життя, спілкувався з людьми, жартував.

Він був талановитим концептологів. Він побудував “Менору” в Дніпропетровську. Це найбільший єврейський центр. Це його концепт, його ідея і його втілення.

Він займався виключно мирним, творчим бізнесом. Єдине, про що він мріяв завжди, — щоб я закінчив свої конфлікти. І намагався мені допомогти закінчити ці конфлікти. От і все.

Найвідоміша будівля Аксельрода -

Найвідоміша будівля Аксельрода – “Менора”. Це бізнес-центр, збудований навколо синагоги у центрі Дніпропетровська.

— З того, хто прийшов на кладовище проводити Аксельрода, можна робити якісь висновки?

— Ні, з цього ніхто не робить висновки. Хтось зміг, хтось не зміг, хтось був закордоном. Можна зробити тільки один висновок, що Куліченко — повне г … но. Ось це можна зробити. Він був у місті, знав, і не прийшов покласти квіти. …

(Показує Старі фото) Ось приблизно так виглядали ті місця, які відбудував Гена. Це центр міста. Куліченко до цього взагалі не доклав руки. Це були ринки — брудні, смердючі. Зараз тут площа викладена з ліхтарями, з лавочками, варто торговий центр один, другий. Вид європейський.

— Тоді все-таки чому Аксельрод? Це послання вам?

— Ні, це не послання. Просто в конфлікті з цією людиною він в один момент часу теж брав участь. І я думаю, що ця людина залишився на нього дуже ображений.

“У нього не все відібрали, це точно”

— Я виявив матеріал, присвячений Донець Наталії Григорівні, яка колись працювала на Лазаренка. В ньому була фраза, що вона звернулася за вашими послугами.

Павло Лазаренко - справа

Павло Лазаренко – справа

— Вона звернулася не те що за послугами. У 2005-2006 році її колишній партнер Павло Лазаренко почав віднімати те, що, він вважав, належить йому. І вона звернулася до мене за допомогою через Гену. Ми допомогли їй закінчити цей конфлікт. Вона залишилася задоволена.

— Серед жителів Дніпропетровська поширена точка зору, що коли Лазаренка “закрили” в Штатах, тут залишалося дуже багато його бізнесу. Коли цей бізнес виявився безхазяйним, з’явилося багато людей, які захотіли його розтягнути. І ці люди будуть дуже проти, якщо Лазаренко захоче повернутися.

— Це дуже обивательськи, тривіально звучить. У нього дійсно залишилося дуже багато майна — в Дніпропетровську, в Дніпропетровській області, в Києві і напевно в інших регіонах.

На нього тут до сих пір працює величезна кількість людей. Про це я неодноразово говорив правоохоронним органам, але вони ніяк не реагували. Тобто, це досить структурований бізнес.

Дійсно, так вийшло, що ми увійшли з ним у конфлікт, в тому числі по цій власності, яку колись він за допомогою своїх можливостей, будемо так говорити, придбав.

Це не безхазяйна власність. Тут працює досить велика група його прихильників. Частина з них зараз перебазувалася до Києва. До цих пір існує його партія “Громада”, яку вони перереєстрували в Києві. На даний момент вона вже погано фінансується, і явно втрачає будь потенціал.

Тут у нього живе рідний брат — Лазаренко Іван, який займається сільським господарством. Він був ще до недавнього часу заступником у Дніпропетровській обласній раді. Парадокс. У нього тут син, який займається бізнесом. Теща — дуже активна учасниця бізнесу.

— Керівників багато, чи керує хтось один — син, брат, теща?

— У них різні напрямки. Брат — повний ідіот, круглий, навіть квадратний. Він ідіот настільки, що навіть сам Паша йому ніколи не довіряв вести якісь переговори. Він не в’яже двох слів. Це “колгосп”. Тому брат, в основному, займається десь якимись сільськогосподарськими об’єктами.

Син його теж не блищить ніякими особливими здібностями, і теж займається невеликим бізнесом.

Основну скрипку зараз грає його теща, якась Тамара Цикова. Це нова теща. Він одружився на іншій жінці, на своїй колишній секретарці Оксані Циковою.

Природно, є якийсь конфлікт навіть всередині. Він не видно, не чути. Але, природно, сім’я Циковою намагається під себе підібрати всі ті залишки, які у нього тут є. І якимось чином відтіснити стару сім’ю.

— А як ви думаєте, сам Лазаренко колись повернеться в Україну?

— Ні, ніколи він не повернеться в Україну. Я в цьому впевнений. Тому що в Генпрокуратурі існує 16 кримінальних справ, два з яких — це вбивства. Це вбивство Щербаня і вбивство Гетьмана.

— Ви думаєте, це доказові речі?

— Дуже складно це довести. Але ми володіємо якоюсь листуванням, де він дає вказівки своїм підлеглим їздити і відвідувати в’язниці людей, які засуджені довічно за ці вбивства. Він їм передає привіти, гроші, продукти. Він дає вказівки — передати їм те-то. Йому потім пишуть звіти: на квиток до Луганської колонію витратив стільки-то, на постіль витратив стільки-то. Питання — навіщо?

У мене немає знайомих, які відбувають довічний термін у в’язницях, мені нічого нікому передавати. Навіщо він це робить? Значить, він знає, чому він це робить. Цілком можливо, що ті люди, які відбувають довічні, ніколи з ним не мали справи. А ланцюжок тих людей, які мали з ним справу, перервана. І довести ці вбивства буде вкрай складно.

Тому він ніколи не повернеться в Україну. Ніколи. Тим більше, він там влаштувався, там живе його дружина. У нього там народилося троє дітей. Чому троє? По-перше, діти в Америці за законом території автоматично отримують громадянство. Відповідно, він має право на возз’єднання з родиною. Це суттєвий юридичний фактор. Крім того, є ще якась поправка або правило, що якщо у тебе троє дітей, то це достатні підстави, щоб залишитися в Америці.

Він ніколи не отримає американського громадянства, це факт. Засуджений в Америці за подібними статтями не-громадянин ніколи не отримає там громадянства. Але жити з сім’єю він там зможе. Або там, або в Канаді.

— А користуватися доходами звідси він зможе? Або доходами, які знаходяться десь. Я не вірю, що у нього все відібрали.

— Я теж не вірю. У нього не все відібрали, це точно. Тому що доходи, які він отримує тут, він в Америці не декларує. Це достеменно відомо. Тобто, майно, яке існує тут, оформлено на shell companies. Це непридатні компанії, які не показують майно і дохід, де б вони не були зареєстровані.

Щоб тут сховатися, він створив ряд нерезидентських компаній, які є просто власниками. Доходи отримує вся його місцева банда, яка якимось чином ці доходи перерозподіляє. Якась частина, очевидно, йде сім’ї в Америку, якась частина витрачається на існування і підтримка всього цього співтовариства.

— У чому тоді його мотив? Якщо основну частину грошей він вже й не побачить. Повинен бути вагомий мотив для вбивства.

— Мотив у нього є. Тому що Гена намагався з ним вести мирні переговори щодо конфлікту, який у нас з ним був. І він успішно провів ці переговори. І ми дійсно на якийсь момент припинили конфлікт. Але потім конфлікт почався заново.

Мотив … Я з Геною проводив максимальну кількість часу кожен день. І це було видно. Ми разом снідали, разом обідали, разом вечеряли, ми зідзвонювалися по 20 разів на день. І якщо навіть хтось стежив, припустимо, за мною, він бачив, що ця людина досить близький.

А мотив — це те, що він вважав і вважає, що Аксельрод є одним з учасників конфлікту. Він залишився незадоволений тим світовим угодою, яка у нас було. Він — це той, хто сидить в США. Він вважав, що Аксельрод його таким чином “розвів”.

Корбан і Аксельрод разом з Лучано Бенеттоном. Фото з кабінету Корбана

Корбан і Аксельрод разом з Лучано Бенеттоном. Фото з кабінету Корбана

(у 2011 році, коли здали в експлуатацію торговий центр Пасаж, Аксельрод і Корбан хотіли запросити Лучано Бенеттона офіційно відкрити магазин в Дніпропетровську)

“Упевнений, що Тимошенко до цього не має відношення”

— Чи знайомі ви з кримінальним авторитетом “Матросом”, через якого нібито Тимошенко і Лазаренко замовили вбивство Щербаня?

— Ні, не знайомий і ніколи не був знайомий. Ця людина була в іншому поколінні.

— Ви щось знаєте про цю людину?

— Ні, нічого.

— А як ви оцінюєте саму версію Генпрокуратури про вбивство Щербаня?

— Вважаю, це дуже реальна версія. У тому, що це зробив Лазаренко, у мене сумнівів просто немає. Але я б дуже сильно засумнівався в тому, що Тимошенко має до цього відношення.

Інша справа, що Паша правда мав манеру розпоряджатися грошима підконтрольних бізнесменів. Він міг спокійно їй чи Дитятковський сказати: “Ось реквізити, перерахуй стільки-то грошей”. Але за що, і кому …

У той час це було дуже просто. Це зараз, якщо ти хочеш комусь перерахувати гроші, банки вимагають документи, перевіряють легальність компанії та транзакції. А в 1990-х роках на Заході ще не було всіх цих терористичних питань, і можна було перераховувати гроші кому хочеш, за що хочеш і без документів. Прибалтійські банки завжди були особливо лояльні до клієнтів, вони не задавали питань. Тому я допускаю, що Паша міг дати реквізити і сказати: “Перелічи туди стільки-то грошей”. Упевнений, що Тимошенко до цього не має відношення. Але це моя думка. Є слідство. Є якийсь фактаж у них — нехай займаються.

— У 2009 році в американський суд по Лазаренко ви прислали заяву, де розповідали, що ви спілкувалися з Лазаренком, коли той був під домашнім арештом і не мав права спілкуватися.

— Це правда. Це як раз саме той період, коли я і Геннадій вели з ним так звані мирні переговори. Спілкувалися ми за допомогою того, що приходив або його брат, який круглий ідіот, або якісь адвокати. Вони його набирали з мобільного, він їм передзвонював, і вони давали трубку мені. Я це все говорив слідчим. Але у мене таке відчуття, що вони чують іншим місцем.

— Як у США на це відреагували?

— Ми подали всі клопотання прокурорам і в суд. Але суд уже був на стадії винесення вироку, на якій не беруть свідчення. Вони їх долучили до матеріалів, але не розглядали по суті.

— Як відреагувала єврейська громада на вбивство Аксельрода?

— Як вона може відреагувати? Ну, обурилася.

— Я так розумію, це дуже сильна і впливова група.

— Група?

Ще одна будівля Аксельрода. Готель

Ще одна будівля Аксельрода. Готель “Аксельхофф” у Дніпропетровську

— Чи немає єдності в єврейській громаді?

— Єврейська громада — це громада. Це релігійна, громадська організація, не можна це назвати групою. Там зібрані впливові бізнесмени. Останнім часом вони сильно зубожіли. Це не група, яка володіє якимись практичними можливостями. Це місце, куди приходять, щоб присвятити час релігії і потерти різні майси: хто що сказав, хто у кого зайняв, хто кому не віддав.

— Які висновки ви зробили з попередніх замахів: на вас, на Брагінського?

— Ті ж самі, що і зараз. Брагінський активно брав участь в конфлікті з Лазаренком, на відміну від Гени. Він брав активну участь в плані переділу власності, але теж всіляко відмовлявся охороняти себе. Все це я виклав слідчим органам, і неодноразово, і дав прізвища, і дав, кого потрібно шукати і як потрібно шукати, і які фактори побічно підтверджують мою версію. Але ніхто нічого не зробив.

— Може, вони бояться чогось?

— Та чого вони бояться? Просто міліція у нас, на жаль — самий неефективний, самий корумпований і найнепрофесійніший каральний орган.

— А можна це підвести під юрисдикцію СБУ?

— Складно. У СБУ, я вважаю, працюють більш-менш порядні люди — не продажні, не безсовісні остаточно, не п’яниці. Там є офіцери, у них трошки інша виправка і інше ставлення до речей. Але кримінальні речі не потрапляють під їх юрисдикцію. Щоб підвести під їх юрисдикцію, потрібні якісь особливі розпорядження прокуратури, щоб вони перенаправили слідство під контроль СБУ.

СБУ в стані розкривати такі речі, я вважаю. Але для цього у них повинна бути процесуальна можливість.

— А ви пробували створювати таку можливість?

— Так, ми пробували. Якщо ви пам’ятаєте, перший замах на мене в 2006 році розкрила саме СБУ. Був тут начальник СБУ Карпенко. Він дуже болісно поставився до цієї ситуації, і яким чином забрав слідство під себе. Саме СБУ розкрила цей злочин, аж до Політковської майже. вже далі передали російським спецслужбам всі дані на чеченця, який знаходиться в Москві, і вже звинувачений по вбивству Політковської.

— Він стріляв?

— Не стріляв, а організовував фірму на замовлення, диспетчер.

— У 2010, влаштувавши вибух в “Пепероні”, вас хотіли вбити або налякати?

— Ні, хотіли вбити. Заряду було достатньо, просто вибух пройшов рикошетом мимо, і мене тільки поранило. Якби я сів на три метри ближче, ми б з вами не розмовляли.

— Заряд не був прямо під вами?

— Ні. Мене відкинуло в сторону.

— Ви більше в той ресторан не ходите?

— Ні, не ходжу.

— Оцініть, будь ласка, цитату: “Корбана намагалися безуспішно схилити до фінансування передвиборчої кампанії Івана Куліченка, команду якого посилено формують з донецьких”. Зокрема, згадується в зв’язку з цим якийсь авторитетний пан з Донецька на прізвисько “Різаний”.

Мер Дніпропетровська - Іван Куліченко

Мер Дніпропетровська – Іван Куліченко

— Перший раз чую про таке “авторитеті”. По-друге, я хочу сказати, що Корбан ніколи не приймав, не приймає і не збирається брати участі в політичному житті країни, міста, села, чого завгодно.

Тим більше, Куліченко — це просто нікчемність. Це просто мразь і нікчемність. Гена за 10 років зробив за цю людину просто неоціненну роботу. А це нікчема навіть не спало покласти квіти, коли з ним прощалися. Таке моє людське ставлення, не політичне. Я не знаю, в який він команді — “донецьких” або не “донецьких”. Мені абсолютно все одно.

— Ви оголосили мільйон нагороди за інформацію про вбивцю. Навіщо, якщо ви знаєте замовника?

— Я знаю замовника, а хочу взяти виконавця. Тому що виконавець дасть мені процесуальну можливість прийти до замовника. І ці гроші ми платимо за виконавця. Ми заплатимо більше, якщо треба.

— Як ви можете гарантувати безпеку людини, яка звернеться до вас з інформацією? Вас напевно слухають з усіх сторін.

— Ми можемо гарантувати безпеку, повірте. Якщо інформація буде достовірною і допоможе знайти виконавців, то повірте — ми знайдемо всі можливі шляхи, легальні і нелегальні, щоб захистити таку людину. Але, на жаль, в основному звертаються одні божевільні, ідіоти, просто хворі люди, шизофреніки. Ми можемо показати вам листи, які вони пишуть. Нема про що говорити.

— Борису Філатову, Мирону Сосновському ( в Різні часи їх звали бізнес-партнерами Корбана — ЄП ) загрожують?

— Ніхто нікому не загрожує. Сосновський взагалі не має і не мав до нас ніякого відношення. Навпаки, зараз розслідується справа стосовно того, що він стріляв у вертоліт, в якому знаходився Філатов. Але це була просто п’яна витівка, за яку, я впевнений, він понесе покарання за законом. Вони живуть на сусідніх ділянках, і Сосновський почав сп’яну відстрілювати, полювати на вертоліт. Ну ідіот, звичайна битовуха.

Другу частину інтерв’ю можна прочитати тут

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.